AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opinie w Google Local

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

w jaki sposób mogę zgłosić naruszenie zasad w opiniach związanych z moją firmą ?

Z tego co widzę, nie mogę ich usunąć, chciałabym je więc zgłosić do moderacji.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Opinie w Google Local

Najlepszy Współtwórca

Student ✭ ✭

Kamila S

jak wejdziesz na swoją stronę w G+ to na dole masz opinie i możliwość ich oflagowania.

Zrzut ekranu 2016-02-05 o 20.39.48.png

Ale jeżeli opinię wystawi osoba, która ma wiele rzetelnych opinii i w tym wypadku może być ciężko usunąć opinie za pomocą flagi.

Przede wszystkim polecam mu odpisać i zachować się profesjonalnie. Zawsze użytkownicy zobaczą Twoją odpowiedź do opinii.

Potem jak ktoś będzie chciał zobaczyć opinię z wyników wyszukiwania to zobaczy coś takiego:

Zrzut ekranu 2016-02-05 o 20.43.01.png

SH

Najlepszy Współtwórca

Kamila,

Jeśli dana opinia nie spełnia Zasad dotyczących zamieszczania opinii i zdjęć to wtedy możesz ją oflagować z poziomu "zwykłego" użytkownika map jak opisał to Sebastian i podlinkował artykuły Dominik.

Jeśli opinia spełnia wytyczne, a nie jest dla Ciebie pochlebna to bardzo grzecznie na nią odpowiedz w panelu Google Moja Firma/Opinia - nie ma powodu by była usunięta. Pamiętaj by:

• ignorować drobne skargi i rozwiązywać problemy poza forum opinii (jeśli to tylko możliwe -każdy pozostawiający opinię może ją zmienić)
  • rzeczowo pochodzić do poruszanych kwestii; nie używać odpowiedzi by się zareklamować
  • nie prosić użytkowników o nic, ani nie oferować im niczego
  • pamiętać o uprzejmości i profesjonalnym podejściu; Twoją odpowiedź zobaczy cały świat

Od niedawna - jako właściciel zweryfikowanego wpisu firma - jeśli jakiś wpis NIE SPEŁNIA ZASAD, do których podałem linka możesz też  bezpośrednio zgłosić taki wpis do Pomocy Google Moja Firma i przedstawić Google swoje zdanie dlaczego dana opinia powinna być usunięta - w tym celu:

1. Wejdź na ten formularz: https://support.google.com/business/contactflow (dostępny w na każdej stronie pomocy Google Moja Firma pod Skontaktuj się z namihttps://support.google.com/business?hl=pl
  2. Wybierz: Zdjęcia, opinie lub skrócone informacje o firmie
  3. Potem wybierz: Nieodpowiednia recenzja
  4. Wybierz: E-mail
  5. Potem wypełnij formularz i koniecznie wypełnij pole Wklej poniżej treść nieodpowiedniej opinii; możesz po opinii napisać od razu krótkie uzasadnienie
  6. Czekaj na wybraną formę kontaktu z Google

(Powyższa procedura może się odrobinę różnić, bo ciągle ulega zmianie, ale generalnie powinna być dostępna)

Jeśli opinia faktycznie nie spełnia zasad Google - zostanie usunięta. Jeśli spełnia - to trudno. Pozostanie.

Pozdrawiam,

Jacek

Opinie w Google Local

Nowicjusz ✭

A jak mogę się skontaktować z osobą która wystawiła mi opinię?

Opinie w Google Local

Najlepszy Współtwórca

Jedynie odpisując na opinię.

Dominik Myślak

Opinie w Google Local

Nowicjusz ✭

Witam, czy mogę prosić link do zasad zamieszczania opinii? Niestety link podany przez Jacka nie działa. Z gory wielkie dzięki.

Opinie w Google Local

Najlepszy Współtwórca

Pomoc w ciągu dwóch lat od publikacji tego posta uległa znacznej przebudowie.

Aktualny link:

https://support.google.com/contributionpolicy/answer/7400114

Pozdrawiam,

Jacek