Obecnie 255 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oceny firmy

Nowicjusz ✭

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób firma posiadająca JEDNEGO klienta może mieć jakiekolwiek wiarygodne oceny. Jedyne oceny jakie są nam wystawiane to te, które dają sfrustrowani pracownicy zwolnieni z pracy z różnych powodów. Oceny w Google nie odnoszą się do NICZEGO!

Czy można wyłączyć oceny z profilu firmy?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Oceny firmy

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

1. Od czegoś trzeba zacząć. Zacznij namawiać klientów by wystawili Ci wiarygodne oceny.

Możesz podać im link pobrany w ten sposób: https://support.google.com/business/answer/7035772

2. Nie można

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Oceny firmy

Nowicjusz ✭

Panie Jacku,
Istnieją relacje we współpracy typu Bussines to Bussines, które  nie polegają na poszukiwaniu jak największej ilości klientów, a rozbudowywaniu współpracy z JEDNYM klientem.
tym klientem w przypadku naszej firmy jest IKEA, która nie wystawiała i nie wystawi NIGDY żadnej opinii na GOOGLE ponieważ strategia firmy dotycząca oceny dostawców wyklucza ich jawność.
Opinie wystawione względem naszej firmy nie pochodzą więc od naszych klientów, ani od użytkowników naszych produktów ponieważ informacje na produktach odnośnie producenta są NIEJAWNE. Pańska porada więc nijak się odnosi do bezsensownych ocen na profilu naszej firmy, które nie są w żaden sposób powiązane z naszym produktem, lub poziomem świadczonych usług.
Z punktu widzenia naszej firmy oznacza to wprost że Google dopuszcza politykę szkalowania wizerunku firmy, nie weryfikując jej zasadności. Wizerunek jest wartością, a tym samym jego podważanie naraża firmę na straty. Oznacza to w praktyce że aby oceniać, musi wystąpić relacja Klient-Dostawca (usług lub produktów), co w naszym przypadku nie występuje.
Proszę więc jeszcze raz przemyśleć i podpowiedzieć mi czego dotyczą oceny na naszym profilu.

p.s. Preferowałbym przejście na "ty" dopiero po bliższym poznaniu

Oceny firmy

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Gwoli wyjaśnienia pewnych nieporozumień.

1. Na forach pomocy zwracamy się do siebie bezpośrednio. Ja akurat występuję pod własnym pełnym imieniem i nazwiskiem, ale oceniam, że przynajmniej jakaś połowa użytkowników forum to różnego rodzaju pseudonimy. Ciężko jest zwracać się do kogoś w sposób w pełni oficjalny, kto się nawet pod swoim postem nie podpisuje a ukrywa się pod imieniem. Tak jest przyjęte, że zwracamy się na forach Google do siebie bezpośrednio.

2. Nie jestem pracownikiem Google i napisałem Ci po prostu jak to wygląda na podstawie tego, co napisałeś.

3. Nie siedzę w Twojej głowie i nie znam Twojej konkretnej sytuacji. Z pierwszego posta ciężko było wywnioskować, że masz tylko jednego klienta bo tak chcesz, względnie taki masz model działalności i nie zamierzasz go zmieniać. Dopiero jak wyjaśniłeś o co chodzi to mogę Ci odpowiedzieć szerzej.

Odpowiadam więc jak użytkownik użytkownikowi:

Na ile dobrze rozumiem regulamin usług Google to wystawiający opinię ponoszą wszelką odpowiedzialność za to co robią. Google dostarcza tylko platformę do wymiany tych opinii pomiędzy użytkownikami. Dla mnie osobiście wielokrotnie takie opinie okazały się bardzo przydatne. Sam staram się też takowymi dzielić z innymi. Niestety czasem opinie mogą być wykorzystane w złym celu, albo łamać zasady społeczno-prawne oraz zasady Google. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedź właściciela na recenzję (nawet samą ocenę "gwiazdkową"), która odniesie się do tej oceny, w tym wskaże dlaczego jest błędna i np. narusza te zasady. Potem taką ocenę/recenzję można zgłosić. Weryfikacja jak najbardziej następuje właśnie poprzez ocenę odpowiedzi właściciela pod zakwestionowaną przez niego opinią (zgłoszoną/oflagowaną). W ostateczności - pozostaje droga prawna wobec wystawiającego opinię.

Nie wiem czego dotyczą oceny na Waszym profilu - skąd mam wiedzieć na tym poziomie abstrakcyjności rozpatrywania tego problemu?

Mogę tylko dywagować posiadając tylko wiedzę z Twojego opisu.

Dywagacja 1

Na jednych z pierwszych zajęć z zarządzania na jakimkolwiek kursie jest mowa o tym, że firma działa w otoczeniu. Jej "klientami" są nie tylko bezpośredni odbiorcy jej towarów, ale często także klienci jej klientów, pracownicy, dostawcy i ich pracownicy, konkurencja, mieszkańcy i włodarze okolicy itd. - słowem wszyscy interesariusze firmy. Wszyscy oni też mogą ocenić firmę. Nie tylko poprzez pryzmat jej produktów. Proponuję zatem zastanowić się czy aby nie jest konieczna zmiana modelu funkcjonowania firmy tak, by uwzględniał on aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu - poznać to swoje otoczenie i sprawdzić czy aby na pewno te oceny nie odzwierciedlają jakiegoś zjawiska, które obecnie po prostu nie jest zauważane poprzez zawężenie przyjętego modelu zarządzania.

Dywagacja 2

Tak się zastanawiam. Skoro macie tylko jednego "klienta", bez znaczenia kto to jest. Klienta, który ocenia Twoją firmę bezpośrednio, to dlaczego jednak przejmujesz się ocenami w Google? (Niekoniecznie oczekuję odpowiedzi na to pytanie)

Pozdrawiam,

Jacek

Oceny firmy

Nowicjusz ✭

Panie Jacku,

Gdyby zadał Pan sobie trud wejścia na profil firmy i być może zrozumiałby Pan o czym piszę.

Co ciekawe, ja chciałem obejrzeć opinia Pańskiej firmy, ponieważ wyciąga Pan wnioski. Niestety nie wiem z czego bo nie mogę znaleźć profilu Pańskiej firmy na Google.

Odnośnie Dywagacji - wyraźnie napisałem, że nie wiem czego dotyczą opinie (proszę sobie porównać chociażby system ocen Allegro).

Dziękuję za wyjaśnienia. Oceniam poziom pomocy w rozwiązaniu mojego problemu na jedną gwiazdkę. Proszę sobie z nią zrobić co tylko Pan zechce. Kompletnie nie zrozumiał Pan podstaw problemu, i uparcie broni status quo.

Ps. zgłaszałem oceny do weryfikacji - nic się nie dzieje.

Zdecydowanie nie oczekuję odpowiedzi.

Oceny firmy

Najlepszy Współtwórca

Przemysław,

Wszedłeś na forum z jakąś tezą i mnóstwem własnych założeń o tym jak działa to forum i jak się tutaj zachować.

Jedynym zgłaszanym przez Ciebie  faktycznym problemem było "Czy można wyłączyć oceny z profilu firmy?"

Odpowiedziałem Ci od razu - "nie można".

Cała reszta to nie jest już kwestia pomocy tylko ogólnej rozmowy o działaniu systemu. Dość abstrakcyjnej. Opisałem Ci jak działa ten system i co może być oceniane. Nie bronię "status quo". Powtórzę - opisałem Ci jak działa system. Nie mam wpływu na działanie systemu, nie mogę go zmienić. Nie pracuję w Google. 

"Gdyby zadał Pan sobie trud wejścia na profil firmy" - nie jestem też jasnowidzem. Bez podania nazwy i adresu firmy, po samym "moim jedynym klientem jest IKEA" nie jestem w stanie odnaleźć Twojej firmy.

"Zgłaszałem oceny"  - napisałem, że trzeba najpierw na nie odpowiedzieć, a potem zgłaszać.

Proponuję głęboki oddech i spokojne przeczytanie tego co napisałem.

Masz uwagi do systemu to Prześlij opinię z poziomu usługi z propozycją jego zmiany (na dole w menu usługi). Nie dostaniesz odpowiedzi od Google, ale sensowne propozycje są brane pod uwagę i wielokrotnie skutkowały zmianami w produktach Google.

Pozdrawiam,

Jacek

Oceny firmy

Nowicjusz ✭

Jedna i koniec, więcej nie dam.