Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieaktualne zdjęcia na Google Street View

Nowicjusz ✭

Witam,

Aktualizuję wizytówkę dla firmy, która napotkała problem nieaktualnych zdjęć na Google Street View - pochodzące z 2011 roku ujęcia wskazują wyłącznie na krzaki i pola nieużyte, dopiero później został tam postawiony budynek siedziby firmy. Czy istnieje jakaś możliwość całkowitego usunięcia widoku "z zewnątrz" (Google Street View) z wizytówki? Jeśli nie to jaka jest procedura w przypadku chęci rozwiązania takiego problemu?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Joanna R
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Usunięcia nie, natomiast możesz stworzyć wirtualny spacer za pomocą aplikacji Google Street View lub zatrudnić certyfikowanego fotografa Google Street View który wykona za Ciebie profesjonalny wirtualny spacer.

Ściągasz aplikacje na smartfone i robisz wirtualny spacer, jest to czasochłonne, ale pozwala zaoszczędzić od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Joanna R
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Usunięcia nie, natomiast możesz stworzyć wirtualny spacer za pomocą aplikacji Google Street View lub zatrudnić certyfikowanego fotografa Google Street View który wykona za Ciebie profesjonalny wirtualny spacer.

Ściągasz aplikacje na smartfone i robisz wirtualny spacer, jest to czasochłonne, ale pozwala zaoszczędzić od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@Joanna R

Dodam do tego co napisał Rafał - sama aplikacja spaceru nie zrobi. Robienie zdjęć sferycznych smartfonem wymaga sporej wprawy i umiejętności by mieć choć sensowne efekty, ale jakość tego i tak jest nie do porównania do profesjonalnego spaceru. "Kamerki sferyczne" to też są jeszcze zabawki. Tutaj firma miała podobny problem - tak wygląda zdjęcie z samochodu Street View: https://goo.gl/maps/XcMEvqiazSs (nie da się go usunąć), A tak wygląda teraz wpis firmy ze spacerem: https://goo.gl/maps/N5EgReYSpZy Nie da się też "zamówić" odświeżenia przejazdu przez Google, ani usunąć zdjęcia. Można prosić tylko o zamazanie swojej własności przez Zgłoś problem. Niemcy robili to kiedyś masowo i teraz płaczą, bo między innymi z tego powodu Google nie sfotografowało większości kraju, pozostawiając tylko pierwsze przejazdy. Raz zamazanego zdjęcia nie da się przywrócić.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł

Tak, jakość jest nieporównywalna pomiędzy zdjęciami wykonanymi komórką (chociaż to też zależy, bo np. z Iphone mi ładne wychodzą przy dobrym oświetleniu) - natomiast mam jeszcze jedno pytanie, jak jest z "przyznawalnością" tego plecaka sferycznego od Google? jakiś czas temu pisałem do nich i nic. 0 odpowiedzi. 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

W tej chwili w kilku krajach (ale nie w Polsce) można zapisać się na wypożyczenie aparatu sferycznego. Zwykle to jest THETA S. Tylko wyjątkowo ekstremalne i faktycznie wymagające plecaka duże wycieczki, dobrze udokumentowane, zgłaszane raczej przez organizacje, mogą liczyć na wypożyczenie plecaka.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł a w Holandii?

Wiesz, mam b. fajny pomysł i teraz krążę między Anglią, Holandią, Niemcami i Polską, więc wiesz, byłoby co robić :-), robiłbym i wycieczki i biznes dzięki temu, coś więcej nt. tej procedury?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam dodatkowe pytanie, zamazanie dotyczyłoby całego zdjęcia czy mogłoby dotyczyć jedynie fragmentu (czytaj nazwy firmy). Budynek dalej istnieje ale zmianiła się firma, niestety na Street View dalej jest zdjęcie poprzedniej firmy. Nie chciałabym zamazywać całego zdjęcia jedynie część z nazwą firmy istenije taka możliwość?

Dziekuje!

Najlepszy Współtwórca

@Anna W

Odpowiedziałem w innym wątku.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam Serdecznie.

Mam pytanie w zakresie Street View, czy jest możliwość skasowania zdjęcia Street View z wizytówki w Google ?? np jeśli jest ono nie tematyczne albo budynku jeszcze niema w tym roku z którego jest dane zdjęcie ewentualnie jeśli po prostu go nie chce ?? Byłbym Bardzo wdzięczny za poradę.

Pozdrawiam 

Mateusz

MateuszMateusz

Najlepszy Współtwórca

Możesz przez Prześlij opinię na Mapach Google, na konkretnym zdjęciu SV poprosić o zamazanie jakiegoś fragmentu Street View, np. Twojego budynku, ale nie każda taka prośba będzie uwzględniona, a zamazanie jest nieodwracalne. Pamiętaj, że "dzięki" takiemu zamazywaniu Niemcy "załatwili" sobie to, że przez kilka lat Street View nie było fotografowane w całym kraju.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dzięki wielkie , a o tych Niemcach to nie wiedziałem dziękuje za uwagę.

MateuszMateusz