AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie dochodzi email z zaproszeniem do zarządzania kontem!

Student ✭

Jak w temacie. Sytuacja dotyczy próby udostępnienia zarządzania wizytówką firmową na jednym moim koncie - drugiemu mojemu kontu, które NIE JEST w domenie gmail.com (z poziomu którego zarządzam MCK AdWords). Niestety nie dochodzi do mnie mail (chyba się nie wysyła) z weryfikacją. Od razu żeby uniknąć niepotrzebnego bicia piany - TAK, sprawdzałem w spamie i nic tam nie ma. Co więcej wykonałem dodatkowe próby udostępnienia uprawnień temu mojemu kontu z innych wizytówek, którymi zarządzam na swoim pierwszym koncie. Zrobiłem też próbę udostępnienia uprawnień za zupełnie inny adres e-mail w domenie interia.pl i też nic nie dotało :/

Od tych pierwszych prób minęło już 6 godzin. A ponieważ miałem zaraz po nich kontakt telefoniczny z pomocą google Moja Firma i sympatyczny Pan zapewniał, że może być poślizg ale maile powinny w ciągu godziny dotrzeć. Nie dotarły.

/edit/

I teraz uwaga! W trakcie pisania tego tekstu przyszło mi do głowy żeby sprawdzić czy jeśli podam adres e-mail w domenie gmail.com to czy dojdzie ... i okazuje się, że od razu mam to zaproszenie na skrzynce :/ Czyli znaczy się, że jest problem z wysłaniem zaproszenia na konta zarejestrowane z mailem w domenie innej niż gmail.com? Jakiś mega BUG?

Dzizzz :/

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz M
października 2016

Dot.: Nie dochodzi email z zaproszeniem do zarządzania kontem!

Student ✭

W pewnym sensie zamknę ten temat opisując rozwiązanie, które pomimo, że nie rozwiązuje kwestii googlowego buga (bo maile na właściwe adresy jak nie dochodziły tak nie doszły nadal) ale już doszedłem jak szybko obejść system (łącząc poprzednie odkrycia z aliasem).

Przypomnę, że punktem wyjścia była chęć szybkiego podpięcia konta w Moja Firma do konta w AdWords, żeby użyć w kampanii rozszerzeń lokalizacji. Moje konto AdWords to MCK na adresie e-mail spoza domeny Gmail. Konto do zarządzania Moja Firma to adres w Gmailu. Wysłanie zaproszenia z Moja Firma NIE DZIAŁA (maile nie dochodzą).

I teraz rozwiązanie: Maile nie dochodzą a i owszem no chyba, że jest to dowolny alias dowolnego e-maila na Gmail-u. Czyli jeśli zaprosimy jako Menadżera bądź Właściciela na adresie mojazona@gmail.com to nie dojdzie ... ale jak zaprosimy na adresie mojazona+alias@gmail.com to zaproszenie ląduje natychmiast w skrzynce mojazona@gmail.com.

Zrzut-ekranu-2016-10-03-20.30.jpg

Klikamy wtedy na link potwierdzający

step2.jpg

Dostajemy oczywiście ekran (jak niżej) na którym musimy się przelogować na docelowe konto googlowe. W moim przypadku to konto do zarządzania MCK AdWords właśnie Emotikon: Szczęśliwy

Zrzut-ekranu-2016-10-03-20.39.jpg

I nagle mamy pełnię szczęścia i ekran w którym potwierdzamy naszą chęć zostania Menadżerem bądź Właścicielem konta Moja Firma ... uff. Nareszcie mogę podłączyć rozszerzenie lokalizacji do kampanii AdWords szanownego klienta Emotikon: Szczęśliwy

Zaakceptuj_zaproszenie_-_2016-10-03_20.46.jpg

Na koniec dostaniemy jeszcze potwierdzenie mailowe o fakcie zostania Menadżerem konta. O dziwo - teraz system wysyłkowy działa i mail dochodzi od razu po zaakceptowaniu zaproszenia. Amen.

Oczywiście ... wolał bym żeby zaproszenia po prostu działały. No ale tak się nie dzieje lub dzieje z dużym opóźnieniem (jak mówi legenda). Ale czasem trzeba po prostu ogarnąć temat szybko. W oczekiwaniu aż drużyna pierścienia z Googla naprawi buga pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że komuś się przyda to pół-rozwiązanie.
TM

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭
Nie wiem czy jest bug ale miałem taką sytuacje rok temu. Po kilki dniach wiadomości dochodziły od razu.
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Student ✭
Ładna konstrukcja słowna Emotikon: Mrugający 'po kilku dniach wiadomości dochodziły od razu' Emotikon: Mrugający
Czy to można komuś (z dzielnej drużyny pierścienia Google) tutaj zgłosić jakoś.... zakładając, że to bug? Kurde, startuję jutro kampanie adwords Klientowi i muszę rozszerzenie lokalizacji włączyć Emotikon: Szczęśliwy I chyba nie włączę widzę.

Najlepszy Współtwórca
Mam konto Google z adresem bez gmaila. Często przenoszę własność wizytówek właśnie na to konto. Czasem - bardzo rzadko - było opóźnienie ale zawsze do 2-3 dni "dochodzilo". Tak mi się nasunęło. Jeśli konta Google były zakładane dawno to duża szansa, że mają założone profile Google+. Sprawdziłbym ustawienia - kto może wysyłać powiadomienia dla tych kont, dodałbym wzajemnie te konta do "znajomych", może to jest jakimś problemem?

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭
Minęło już półtora dnia i zaproszeń nadal nie ma. I chociaż obszedłem problem znajdując tymczasowe rozwiązanie polegające na podpięciu gmaila żony zarówno do AdWords jak i Moja Firma to nadal czekam na te "zagubione" maile żeby zrobić porządek. Ale przy okazji "obejścia" zauważyłem bardzo ciekawą prawidłowość, która byś może przydała by się technikom z Google (którzy być może mieli by ochotę naprawić ten dziwaczny bug) ... otóż, kiedy wysłałem zaproszenie na "standardowego" emila żony typu zona @ gmail.com to zaproszenie nie doszło oczywiście (może jeszcze kiedyś dojdzie po tych mitycznych 2-3 dniach) ALE jak wysłałem je na losowy alias żony (typu: zona+alias@gmail.com) to natychmiast dostałem wiadomość z linkiem do weryfikacji. Tak więc ewidentnie jest jakiś bug, który należy naprawić i w przypadku łączenia adresu w domenie gmail.com jest to obejście problemu. Po otrzymaniu wiadomości na alias i kliknięciu linku można wpisać w pole formularza adres "podstawowy" i heja. Załatwione. Może się komuś przyda to rozwiązanie.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz M
października 2016

Student ✭

W pewnym sensie zamknę ten temat opisując rozwiązanie, które pomimo, że nie rozwiązuje kwestii googlowego buga (bo maile na właściwe adresy jak nie dochodziły tak nie doszły nadal) ale już doszedłem jak szybko obejść system (łącząc poprzednie odkrycia z aliasem).

Przypomnę, że punktem wyjścia była chęć szybkiego podpięcia konta w Moja Firma do konta w AdWords, żeby użyć w kampanii rozszerzeń lokalizacji. Moje konto AdWords to MCK na adresie e-mail spoza domeny Gmail. Konto do zarządzania Moja Firma to adres w Gmailu. Wysłanie zaproszenia z Moja Firma NIE DZIAŁA (maile nie dochodzą).

I teraz rozwiązanie: Maile nie dochodzą a i owszem no chyba, że jest to dowolny alias dowolnego e-maila na Gmail-u. Czyli jeśli zaprosimy jako Menadżera bądź Właściciela na adresie mojazona@gmail.com to nie dojdzie ... ale jak zaprosimy na adresie mojazona+alias@gmail.com to zaproszenie ląduje natychmiast w skrzynce mojazona@gmail.com.

Zrzut-ekranu-2016-10-03-20.30.jpg

Klikamy wtedy na link potwierdzający

step2.jpg

Dostajemy oczywiście ekran (jak niżej) na którym musimy się przelogować na docelowe konto googlowe. W moim przypadku to konto do zarządzania MCK AdWords właśnie Emotikon: Szczęśliwy

Zrzut-ekranu-2016-10-03-20.39.jpg

I nagle mamy pełnię szczęścia i ekran w którym potwierdzamy naszą chęć zostania Menadżerem bądź Właścicielem konta Moja Firma ... uff. Nareszcie mogę podłączyć rozszerzenie lokalizacji do kampanii AdWords szanownego klienta Emotikon: Szczęśliwy

Zaakceptuj_zaproszenie_-_2016-10-03_20.46.jpg

Na koniec dostaniemy jeszcze potwierdzenie mailowe o fakcie zostania Menadżerem konta. O dziwo - teraz system wysyłkowy działa i mail dochodzi od razu po zaakceptowaniu zaproszenia. Amen.

Oczywiście ... wolał bym żeby zaproszenia po prostu działały. No ale tak się nie dzieje lub dzieje z dużym opóźnieniem (jak mówi legenda). Ale czasem trzeba po prostu ogarnąć temat szybko. W oczekiwaniu aż drużyna pierścienia z Googla naprawi buga pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że komuś się przyda to pół-rozwiązanie.
TM

Najlepszy Współtwórca
Hej Tomasz M,
Możesz zgłosić to mailem do Supportu GMF? Z panelu Google Moja Firma - Pomoc, potem kontakt. Możesz zrobić copy-paste.
Najszybciej to trafi wtedy do tego, kogo trzeba i jest szansa na szybką naprawę.

Pozdrawiam,
Jacek

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,
Więc bug jest globalny. Mnóstwo takich zgłoszeń jest na forum Google+ Help. Trzeba przesyłać opinię z usługi GMB ze zgłoszeniem buga.
Przy okazji - mam jeszcze szybsze obejście problemu. Zapraszamy menedżera, po czym przesyłamy mu spreparowanego linka:
https://myaccount.google.com/brandaccounts/ID_STRONY_TUTAJ/accept
gdzie zamiast ID_STRONY_TUTAJ podajemy Id strony Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Musi być zalogowany na zapraszane konto i otworzyć go w przeglądarce.

Pozdrawiam,
Jacek