Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Moja firma jest niewidoczna w interneci

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Jakiś ponad miesiąc temu otwarłam konto Moja Firma na Google, po czym wpisałam firmę na Google Maps, zostałam zweryfikowana.... Teraz wstukałam słowo kluczowe - architektura wnętrz Kraków - jestem architektem. Google pokazał mi 30 podstron, niestety nie ma mnie nigdzie, nawet na ostatniej podstronie. Jednocześnie nie widać mnie na Google Maps, nawet jak bardzo powiększę. Oczywiście kiedy wpiszę nazwę firmy przeglądarka mnie znajdzie i pokarze moje usytuowanie na mapie. Przeczytałam pełno wskazówek, jak być widoczna w Google Maps, i nie tylko. Proszę o jakieś porady co mogę dodatkowego zrobić, aby moja strona pokazywała się w przeglądarce i na Google Maps.

Z góry dziękuję,

Monika LP

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Moja firma jest niewidoczna w interneci

Najlepszy Współtwórca
Cześć Monika,

Wizytówka wygląda na poprawnie uzupełnioną - może Jacek coś wyłapie i doradzi.

Znaczenie może mieć Twoja strona www i jej pozycjonowanie, a dokładnie brak pozycjonowania i optymalizacji strony - brakuje chociażby tzw. meta tagów.

Strona www nie jest responsywna. Sprawdź jak pokazuje się Twoja strona na telefonach, bądź w przeglądarce, albo jak zmniejszysz rozmiar okna przeglądarki - nie jest idealnie Emotikon: Mrugający
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

@Dominik Myślak @Monika L

A jaka jest nazwa firmy? Bo ja wizytówki znaleźć nie potrafię Emotikon: Smutny

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

MoMo design studio

dzięki za zainteresowanie,

Monika

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dziękuje za odpowiedź!

Strona jeszcze nie jest responsywna, ale już niedługo będzie, bo robi się jej taka wersja. Pracuje też nad tekstami. Jeśli chodzi o optymalizacje strony, to chodzi Ci właśnie o jej responsywność? Co jeszcze mogłabym poprawić? Teraz pracuję nad jej pozycjonowaniem.

Jakbyś miał jeszcze jakieś uwagi to daj znać.

Czy jeśli będzie ona pozycjonowana to wizytówka będzie się lepiej wyświetlała? Wstawiam ja też w apple maps, czytałam, że dobrze to też działa.

pozdrawiam,

Monika

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Poza tym właśnie przeczytałam, że "Gigant z Mountain View (google) w oficjalnym oświadczeniu jasno zakomunikował, że „don’t use the description meta tag in our ranking”."..... powiem szczerze, mam już zawrót głowy.

Najlepszy Współtwórca

Już mam. Responsywność plus treści/teksty. Branża konkurencyjna więc sporo pracy przed Tobą.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki, wiec jest dla mnie nadzieja? Właśnie nad tym pracuje. Jeśli masz jakieś rady dotyczące tekstów, za nim w nie zapadne sie po uszy, to chętnie posłucham.

pozdrawiam,

Monika

Najlepszy Współtwórca

Monika na tym forum pomagamy w kwestii Google AdWords, Google Analytics i Google Moja Firma.

Pytania związane z pozycjonowaniem, optymalizacją strony sugeruje zadać na forum dla webmasterów, ponieważ otrzymasz tam bardziej kompetentne odpowiedzi https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

P. S. Optymalizacja to nie tylko responsywność. To również meta tagi dla każdej podstrony. Znaczniki title w odnośnikach, znaczniki alt i title przy obrazkach, szybkość wczytywania strony. Korelacja pomiędzy tekstami na podstronach i meta tagach. Prostota obsługi strony przez użytkowników itp. itd.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki! tak masz rację, poszukam info pod tamtym adresem.

pozdrawiam,

Monika

Profesjonalista ✭ ✭

Hej, 

Widoczność wizytówki jest zależna od widoczności ogólnie w Google, wykonaj optymalizacje www, a jak jest niezaindeksowana to stwórz ją od nowa, możesz użyć CMS, powinna być responsywna, zawierać budowę linków wewnętrznych wraz z słowami kluczowymi i dobrze by było od razu bloga na niej prowadzić gdzie naturalnie użytkownicy (klienci) będą mogli znaleźć wartościowe i przydatne dla nich treści, dodaj zdjęcia do wizytówki, możesz zrobić wirtualny spacer i zadbać o oceny na Google i innych miejscach odpowiednich do branży - to wszystko wzmocni "moc" Twojej strony w Google, natomiast musisz się liczyć z tym, że to wszystko jest czasochłonne i wymaga praktycznie codziennej pracy.

Dobrze żeby do Twojej strony rownież prowadziły linki z innych stron z unikalnymi treściami, dlatego decydując się na pozycjonowanie lepiej mieć kogoś kto zna temat, generalnie na pozycje w Google wpływa kilkadziesiąt lub więcej czynników, to algorytm który przetwarza miliony danych.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz