Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mam kod weryfikacyjny ale nie mam gdzie go wpisać!?

Nowicjusz ✭

Otrzymałem pocztą kod weryfikacyjny swojej firmy, postępuje zgodnie ze wskazówkami z listu. Niestety pojawia się komunikat, że na ty adresie email nie ma żadnej firmy do weryfikacji... a wcześniej dostałem własnie na ten adres email potwierdzenie ze google wysłało mi list z kodem weryfikacyjnym.... nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, nigdzie nie ma telefonu... jedyne rozwiązanie jakie widzę i jakie podpowiada google to wysłanie kodu weryfikacyjengo... ale po co jak ja już go mam!? Na danym adresie sa dwie frimy (ta sama nazwa) nie wiem czemu google ma dwie firmy w rzeczywistości to jedna i ta sama firma...jak klikam na zweryfikuj to pojawia sie komuniakt " na tym adresie jest firma podobna do Twojej, może to Twoja firma?" No oczywiście jak że moja ale i tak nie ma nigdzie pola do wpisania kodu!!!! Proszę o pomoc 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

@Kamil M

Trochę chaotycznie to opisałeś.

Zaloguj się do Google Moja Firma: https://www.google.pl/business/

Widzisz tam wizytówkę o której weryfikację prosiłeś? Z jakim statusem?

(Mogłeś być zalogowany na klika kont jednocześnie, a teraz jesteś wylogowany - jeśli masz więcej kont zaloguj się na każde i sprawdź)

" Na danym adresie sa dwie frimy" - to znaczy? Gdzie? NA Mapach? W Twoim panelu Google Moja Firma?

Jeśli klikasz na mapach na "Zweryfikuj się jako właściciel" to znaczy, że zaczynasz weryfikację NA NOWO.

Proponuję nie ruszać obu wpisów, tylko zweryfikować się jako właściciel jednego z nich, a potem możesz poprosić pomoc Google o połączenie tych dwóch wpisów w jeden lub ten drugi zaproponować do usunięcia (zrób to jeśli będziesz mieć 100% pewności, że nie usuwasz swojego, zweryfikowanego wpisu; Klikasz Zaproponuj zmianę, to miejsce jest zamknięte i wybierasz opcję Duplikat).

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Porozmawiaj z konsultantem na czacie, może jakiś błąd, kod powinien być na tym koncie na którym zamawiałeś pod warunkiem ze nie duplikowales (nie prosiłeś o kod z 2 konta, lub z 1 konta 2 razy)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Mam kod weryfikacyjny ale nie mam gdzie go wpisać!?

Nowicjusz ✭

zdjęcie 2.jpgzdjęcie 1.jpg

1) po zalogowaniu widzę wizytówkę o którą prosiłem.

2) na jednym adresie jest już jedna firma, usunąłem tą drugą ponieważ tam był bląd w adresie, porównałem to z kartką którą dostałem od google i wyszło że firmą którą chce zweryfikować to dokładnie ta firma która jest widoczna na zdjęciu. 

3) Podczas wysyłania prośby o kod byłem zalogowany na jednym koncie, ale wg Twojej wskazówki zalogowałem się na jeszcze jedno konto i nic to nie dało... po wpisaniu google.com/verifymybusiness nadal wyskakuje ten sam komunikat (patrz zdjęcie nr 2)

zdjęcie 3.jpg

Klikając przycisk Zweryfikuj przekierowuje mnie na stronę, gdzie ponownie wyskakuje powiadomienie o tym czy chce żeby mi wysłali kod weryfikacyjny... zdjęcie powyżej

Nowicjusz ✭

Chętnie bym z kimś porozmawiał, najchętniej telefonicznie...ale znaleźć kontakt do google to nie jest prosta sprawa...

Gdzie znajdę ten czat ?

Profesjonalista ✭ ✭

Zakładka pomoc, tam jest formularz i zaznaczasz że prosisz o kontakt tel, ale nie zawsze oddzwaniają Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Profesjonalista ✭ ✭

Zakładka pomoc, tam jest formularz i zaznaczasz że prosisz o kontakt tel, ale nie zawsze oddzwaniają Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Ewidentnie na tym koncie nie był zamawiany kod. Gdyby był to by była informacja, że już wysłaliśmy kod PIN.

Spróbuj kontaktu z pomocą jak opisał Rafał - może był jakiś błąd.

Adres miałeś źle zapisany. Poprawiłem Ci.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Strasznie to rzeczywiście zagmatwane co mówisz, wpisz kod przez konto i na wizytówce której dotyczy a tamto drugie zgłoś jako duplikat, miałem tak kiedyś i kontaktowałem sie z supportem i dało sie potem wprowadzić kod. Wiec próbuj.

Zakladka pomoc po rozwinięciu panelu po lewej stronie u góry ekranu. (W panelu GMF oczywiście)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Mam dokładnie ten sam przypadek.:/ Kropka w kropkę, z tym, że ja nie próbowałam zakładać drugiej firmy. Wchodzę na swoją wizytówkę, mam wielki czerwony przycisk "zweryfikuj teraz", wybieram go i pokazuje mi się mapa wraz z boxem po lewej stronie z danymi adresowymi firmy i możliwością zamówienia kodu weryfikacyjnego który trzymam w ręku Emotikon: Szczęśliwy Ot cały ambaras...

Najlepszy Współtwórca