Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalizacja dla całej Polski

Nowicjusz ✭

Witam Was serdecznie,

próbuję utworzyć wizytówkę Google ale istotna jest dla mnie lokalizacja w całej Polsce.

Zakładając wizytówkę mam dwie opcje: podać miasto/kod pocztowy, lub obszar w promieniu iluś km od danego miejsca.

Gdzieś na innym forum wyczytałam, żeby zaznaczyć pierwszą opcję i wpisać Polska, niestety system tego nie akceptuje.

Jak w takim razie to osiągnąć?

Pozdrawiam i dziękuję!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika
lipca 2016

Dot.: Lokalizacja dla całej Polski

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Trochę mnie to zaskoczyło, sprawdziłem - jeszcze kilka tygodni temu można było wybrać Polskę, albo określone województwo. Ale widać zostały wprowadzone zmiany. Zawsze możesz wybrać promień w kilometrach (jeśli nie podajesz adresu i ustawisz znacznik w okolicach Łodzi to 400-500 kilometrów pokryje cały obszar Polski).

Pozdrawiam,
Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Podaj adres firmy jeśli klienci mogą Cię pod nim odwiedzić w określonym miejscu i określonych godzinach.
Możesz też obsługiwać klientów w ich lokalizacjach bez podawania adresu - wybierz wtedy "Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów”. Jeśli prowadzisz firmę w określonym miejscu i można kogoś tam zastać w określonym czasie (godziny otwarcia) i do tego obsługujesz klientów na terenie całej Polski - zaznacz "Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy".
Więcej informacji znajdziesz w Centrum Pomocy:
https://support.google.com/business/answer/3038163?hl=pl

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Witaj, dziękuję za odpowiedź niestety nie rozwiązało to mojego problemu. Mam firmę świadczącą usługi internetowe, działam na terenie całej Polski. W ustawieniach (także w tym linku, który podałeś), nie ma możliwości ustawienia całej Polski, a jedynie miasto lub obszar od danego miejsca.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Trochę mnie to zaskoczyło, sprawdziłem - jeszcze kilka tygodni temu można było wybrać Polskę, albo określone województwo. Ale widać zostały wprowadzone zmiany. Zawsze możesz wybrać promień w kilometrach (jeśli nie podajesz adresu i ustawisz znacznik w okolicach Łodzi to 400-500 kilometrów pokryje cały obszar Polski).

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Szkoda, że tak "na około" trzeba to teraz zrobićEmotikon: Smutny Oby Google wróciło do starej formy. Dziękuję!

Najlepszy Współtwórca
"Prześlij opinię" z serwisu lub aplikacji, że brakuje Ci tej funkcji. Opinia dotrze do zespołu Google Moja Firma i jeśli próśb będzie więcej to jest szansa, że zostanie to przywrócone. Przy czym z zasady Google nie odpisuje bezpośrednio na takie opinie ale bierze je pod uwagę.

Pozdrawiam,
Jacek