Obecnie 258 forumowiczów jest online
Obecnie 258 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto prywatne a konto Google Moja Firma synchronizacja zdjęć itd.

Nowicjusz ✭

Dzień dobry.

Od lat korzystam z konta prywatnego z adresem xxxxx@gmail.com tak też mam ustawioną synchronizację i backup konta w smartfonie.

W efekcie jak zrobię w pracy zdjęcie jest ono kopiowane do mojej przestrzeni dyskowej ( zdjęcia google) na tym kocie prywatnym.

Mam też uruchomione ( założone ) konto firmowe ( zweryfikowane/opublikowane) w usłudze Google Moja Firma.

Posiadamy również swoja domenę firmową z adresem email w tej domenie niestety nie mogę (lub nie potrafię)  zsynchronizować smartfona prosto tak by np zrobione zdjęcie trafiało na nasz hosting firmowy.

1. Czy oba konta prywatne i GMF mają wspólną przestrzeń dyskową w google?

2. Jeśli nie jest wspólna, to jak zrobić by zdjęcie zrobione telefonem trafiało na przestrzeń dyskową GMF lub prywatną w zależności od wyboru podczas synchronizacji lub przesyłania na dysk google.

3. W koncie prywatnym nawet jak zdjęcie z automatu trafia na "zdjęcia google" to widoczne jest dopiero jak je udostępnię, czy tak samo będzie jak zdjęcie trafi do konta GMF i dopiero z tego konta mogę je komuś udostępnić lub wysłać jako załącznik w e-mailu.

4. Chciałbym by adres email w GMF był domyślnie taki jak nasz adres standardowy tj xxxx@xxxx.pl .

Teoretycznie jest taka możliwość bo będąc zalogowanym na GMF w zakładce "ustawienia" jest zakładka "Preferowany adres e-mail" gdzie dodałem nasz firmowy adres xxxx@xxxx.pl ale czy to się tyczy tylko konta GMF  bo jak ten adres dodaje to przekierowuje mnie jakby na konto prywatne . i do jego ustawień a nowy adres pojawia się w ustawieniach prywatnego konta przypisanego do adresu xxxx@gmail.com

Chciałbym po prostu usprawnić sobie pracę bo obecnie np wysyłając zdjęcie zrobione telefonem w pracy muszę pobrać je lokalnie na dysk komputera z konta prywatnego xxxx@gmail.com następnie wysyłam je do korespondenta z poczty firmowej xxxxx@xxxx.pl to problematyczne i zajmuje czas.

5. Czy można założyć niezależnie od konta prywatnego konto firmowe w google z adresem xxxx@xxxx.pl 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Arkadiusz Z.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Konto prywatne a konto Google Moja Firma synchronizacja zdjęć itd.

Najlepszy Współtwórca

Nie ma czegoś takiego jak konto prywatne i konto Google Moja Firma - są konta Google, którymi można się logować do Google Moja Firma, o ile mają odpowiednio przyznane prawa zarządzania. To są po prostu 2 odrębne konta Google, do których możesz się równolegle zalogować: https://support.google.com/accounts/answer/1721977

Przełączać musisz się sam.

Zdjęcia zapisywane na Dysku/Kopie zapasowe nie publikują się automatycznie w Google Moja Firma.

Nazwa konta Google niekoniecznie musi być powiązana z pocztą Gmail - można utworzyć konto Google o nazwie:  xxxx@xxxx.pl  - oczywiście na jakimś serwerze ten adres pocztowy musi być obsługiwany.

https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek