Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google maps nie widzi mojej firmy

Nowicjusz ✭

Założyłam profil firmy na google. Wszystkie dane są podane, firma zweryfikowana... Problem jest jednak taki, że jak wpisuję nazwę firmy i moje miasto to wyskakuje mi, że takiej firmy nie znaleziono, lub pokazuje całkiem inną firmę. Jestem zielona w takich kwestiach i za nic w świecie nie potrafię dojść w czym jest problem.
Czy potrafi mi ktoś pomóc?
 Link do mojego profilu

https://business.google.com/u/1/b/109074782264823263284/dashboard/l/06908861579665047318?hl=pl

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Google maps nie widzi mojej firmy

Najlepszy Współtwórca
Witaj Ewa,
To jest link do Twojego wewnętrznego panelu Google Moja Firma - niestety tylko Ty masz do niego dostęp.
Proszę podaj dane firmy (nazwę i adres) oraz napisz czy jest już zweryfikowana, czy czekasz na PIN/weryfikację.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
EveArt Studio
Bursaki 53, 38-400 Krosno
796 516 226
www.eveartstudio.pl

To dane firmy. Firma została zweryfikowana poprzez pin ale nie pokazuje jej w google tak jak powinno Emotikon: Smutny Z pewnością gdzieś jakiś głupi błąd popełniłam, ale kompletnie nie wiem gdzie.
Dziękuję za tak szybką reakcję

Najlepszy Współtwórca
Ewa,
Proszę odpowiedz na parę pytań:
1) Kiedy była weryfikacja?
2) Masz jakiś komunikat po wejściu do Google Moja Firma?
3) Wejdź w panel Google Moja Firma w Edytuj informacje (o firmie) i tam masz takie pole Adres z zaznaczoną lokalizacją - co dokładnie pisze w polu adres?
4) Jeśli pisze "Obsługujemy klientów.... od (adresu)" to kliknij na pisaka edycji i napisz czy masz zaznaczone:
[ ] Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów — Ważna informacja
oraz czy masz zaznaczone
[ ] Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
1. Weryfikacje zrobiłam tydzień temu
2.Komunikat taki: "Zmiany na stronie oczekują na zatwierdzenie. Przed publikacją możemy sprawdzić ich jakość." Kiedy wchodzę w edycję i klikam ok. to komunikat znika ale po ponownym otwarciu strony pojawia się od nowa...
3."Obsługujemy klientów w promieniu 100 kilometrów od Bursaki 53 38-400 Krosno"
4.I jedno i drugie mam zaznaczone
Jeszcze dodam, że jak klikam potem "gotowe" to wyskakuje komunikat"Zmiany na stronie oczekują na zatwierdzenie. Przed publikacją możemy sprawdzić ich jakość." ale gdy ponownie uruchomię stronę to wszystko zacznie się od nowa...

Najlepszy Współtwórca
@Ewa
Wygląda na to, że wpis czeka na dodatkową weryfikację przez pracownika Google. Czasem się tak zdarza. Moja propozycja to kontakt z pomocą Google Moja Firma.
Wejdź na ten formularz: https://support.google.com/business/contactflow (dostępny na każdej stronie pomocy Google Moja Firma pod Skontaktuj się z nami: https://support.google.com/business?hl=pl)
Wybierz: Weryfikacja, Inne problemy (lub coś podobnego) potem najlepiej poproś o telefon (w godzinach pracy, w dni robocze). Za chwilę powinni oddzwonić i pewnie można będzie to załatwić "od ręki".

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Dziękuję Jacku za zainteresowanie i wskazówki.
W międzyczasie proces weryfikacyjny się zakończył i chyba wszystko zaczęło działać poprawnie Emotikon: Szczęśliwy Dopiero teraz to odkryłam, bo jeszcze 20 minut temu tak nie było...
W razie dalszych problemów skorzystam z Twojej podpowiedzi.
Pozdrawiam
ewa