Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Firma Taty który zmarł

Nowicjusz ✭

Witam

Mam pytanie i mam nadzieje że tutaj mi pomożecie a mianowicie mój tato prowadził firmę i posiadał do tej pory swoją "Wizytówkę"

Niestety tato zmarł i chciałem zamknąć tą wizytówkę ponieważ na numer telefonu cały czas dzwonią klienci.

Żadnych haseł do konta taty nie znam ani nigdy nie znałem. Firma została wyrejestrowana z 

Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej - Nie istnieje. Co w takim przypadku powinienem zrobić ?
Czy Eksperci Google sami zamkną firmę jeżeli nie istnieje ona w Ceidg ? Czy mam się gdzieś zgłosić ?
Co robić w takiej sytuacji, pomocy...

Z góry dziękuje
Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Firma Taty który zmarł

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej, 

Myślę, że to się da szybko zrobić. Wchodzisz na daną wizytówkę i prosisz o prawa do niej. Google powinno wysłać do tej osoby mail, że ktoś prosi o przeniesienie własności i jeśli nie masz do tego dostępu i nikt inny, to nie będzie odpowiedzi negatywnej, więc Google Ci to przeniesie. 

Drugi sposób, to ponowna weryfikacja i wysyłasz kartkę pod ten adres i następnie podany w niej kod wklepujesz i masz wiz na własność.

Musisz to przeklikać i tam będą opcje...

Pozdrawiam, darek

Firma Taty który zmarł

Najlepszy Współtwórca

Witaj Piotr,

Nie ma sensu byś przejmował wizytówkę jeśli chcesz ją zamknąć. To tylko wydłuży proces usuwania firmy.

Zaloguj się do Google na komputerze.

Znajdź firmę na Mapach Google:

https://maps.google.pl

Po lewej stronie musi wyświetlić się wizytówka firmy.

Kliknij Zaproponuj zmianę.

Wybierz To miejsce nie istnieje lub zostało zamknięte (Tak).

Wybierz przyczynę - firma została zamknięta.

Zwykle do kilku dni ta informacja jest weryfikowana. Potem wizytówka wyświetla się z informacją, że firma została zamknięta na stałe i stopniowo zacznie znikać z wyników wyszukiwania. Po kilku tygodniach, czasem miesiącach, gdy potwierdzi się, ze firma jest zamknięta i nikt nie będzie jej zgłaszał do ponownego otwarcia może być do znalezienia tylko przy wyszukiwaniu po konkretnej nazwie, ale zawsze będzie widoczna informacja, że firma jest zamknięta na stałe.

(Tak to przebiega również wtedy, gdy zamknie wizytówkę właściciel).

Pozdrawiam,

Jacek