AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 98 forumowiczów jest online
Obecnie 98 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dziwny punkt startowy dla Street View

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Firma z którą jestem związany ma swoją wizytówkę w Google Maps - link. Są tam podane wszystkie dane dotyczące lokalizacji, w tym dokładny adres - ul Czechowska 2 Lublin. Pinezka na mapie pokazuje prawidłowy budynek. Jednak razem z wizytówką automatycznie został powiązany Street View, który po kliknięciu pokazuje budynek położony prawie 100 metrów dalej.

 

Nie dość że takie powiązanie jest mylące dla klientów, to jeszcze tak się pechowo składa, że wskazywany budynek to kompletna, rozlatująca się rudera :-)

 

Pytanie: czy jest możliwość edycji punktu startowego Street View powiązanego z daną wizytówką firmy?

 

Załączam screenshot.

 

street-view.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dziwny punkt startowy dla Street View

Profesjonalista ✭ ✭
Tak, zrób zdjęcie panoramiczne poprzez Aplikacje Google Street View a następnie dodaj je do mapy jako wizytówkę do firmy. W najbliższym czasie widok powinien się zmienić.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Dziwny punkt startowy dla Street View

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Zacznijmy od tego, że nazwa narusza wytyczne Google w zakresie nazwy:
https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl
Popraw ją, bo za chwilę może ona zostać poprawiona bez Twojej zgody i wiedzy, a w skrajnym przypadku możesz zostać pozbawiony możliwości zarządzania wizytówką lub może zostać ona usunięta z Map Google.
Po drugie - wyświetla się Street View z adresu, który jest oznaczony na Mapach Google jako Czechowska 2.
Właśnie w tej chwili to poprawiłem. Adres jest już w poprawnym miejscu. Niestety Street View być może się zaktualizuje dopiero za 2-3 tygodnie.
Jeśli się jednak nie zaktualizuje do tego czasu (duża szansa) to zaloguj się na komputerze na inne konto niż Twoje konto, z którego zarządzasz wpisem i
wyszukaj firmę w wyszukiwarce google.com. Jak wyświetli Ci się Panel wiedzy z boku wyników wyszukiwania, to kliknij na dole na Prześlij opinię , oznacz, że masz uwagi do Street View i napisz, że to zła panorama Street View i podaj linka do dobrej panoramy.
Linka możesz pobrać ustawiając w widoku Street View panoramę i dokładny kierunek jej "patrzenia", wtedy kliknij na 3 kropeczki w ciemnym boksie z nazwą ulicy (u góry, po lewej). Wybierz Udostępnij lub umieść zdjęcie wybierz Udostępnij link, zaznacz Krótki URL i skopiuj URL.
Możesz też zrobić sobie zdjęcie panoramiczne (jak pisze Rafał) albo nawet zamówić wizytę rekomendowanego fotografa Google Street View, ale zawsze gdzieś ten domyślny widok Street View z ulicy będzie się gdzieś pokazywał (niestety to Google decyduje). Tak więc takie zgłoszenie to jedyna droga by wpłynąć na tą zmianę. Jeśli do 2 miesięcy nic się nie zmieni - ponów zgłoszenie. Być może trzeba będzie zrobić to parę razy. Daj znać jak Ci się uda.

Pozdrawiam,
Jacek