Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dziwne zachowanie z adresem - dwie rozbieżne informacje

Nowicjusz ✭

Witam,

dla mojej wizytówki ustawiłem adres ul. Merkurego 48, 05-825 Kozerki. Formularz przyjmuje to bez problemu, ale na mapie wyświetlana jest podmieniona/inna ulica. 
Szczegóły o co chodzi widać na załączonym zrzucie ekranu.

Sprawdziłem i taka podmianka nazwy ulicy zachodzi dla adresów Merkurego od 47 do 49... wówczas zamienia na Jowisza.
Co może być przyczyną? Jakiś błąd Google?

Przechwytywanie.PNG

Student ✭

Moim zdaniem przyczyną jest błędne tłumaczenie nazwy ulicy na język angielski – używasz map w tej wersji językowej.

Kliknij prawym klawiszem na mapy i wybierz "Report data problem", potem zaznacz segment drogi, przy którym stoi Twój dom i sprawdź jego nazwę. Jeżeli jest błędna – popraw.

Pozdrawiam

:-Przemo.

Student ✭

... edytując dane swojej, firmy przenieś też znacznik we właściwe miejsce. W tej chwili znacznik znajduje się w Kozerkach bardzo daleko od ulicy Jowisza i zdecydowanie przy ulicy Merkurego – być może algorytm od razu po Twojej edycji poprawia dane. 

Podczas edycji danych w GMB (kiedyś, nie wiem jak wygląda to dzisiaj) po wprowadzeniu/zmianie danych wyświetlał się komunikat, że dane mogą pojawić się na mapie Google nawet po dwóch tygodniach.

Pozdrawiam

:-Przemo.