AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 131 forumowiczów jest online
Obecnie 131 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dodatkowy zakres usług - jakie podejście zastosować?

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,
Opiekuję się wizytówką firmy, która powiększyła zakres usług - pierwotnie tego nie było w planach. Do tej pory była to jedynie sala weselna, a teraz otwarto w ramach tej lokalizacji także i restaurację.
By zwiększyć skuteczność  nie wpisywałem nazwę firmy, lecz zastosowałem w nazwie hasło typu "Sala weselna w ....", a z tego, co pamiętam (o ile to prawda?) to późniejsza zmiana nazwy spowoduje ponowne "wspinanie się" wizytówki po szczebelkach, czego bym nie chciał...
Czy w związku z powyższym powinienem założyć drugą wizytówkę dla tej samej lokalizacji jako "bar / restauracja"? Będzie to nieco dziwne także z perspektywy zdjęć, bo będą one praktycznie takie same - mam na myśli te, które przedstawiają wnętrze, obiekt z zewnątrz oraz przykładowe potrawy.
To także nieco trudne z uwagi, że w SM użyłem podejścia ujednoliconego - na każdym portalu społecznościowym jest wspólny profil dla obiektu bez podziału na 2 gałęzie działalności.
Kolejne pytanie niezależne od podejścia - lokal gastronomiczny stosuje podejście od godziny xx do "ostatniego gościa" - jak najlepiej ugryźć ten temat w kwestii oznaczenia godzin otwarcia?
Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid PL
wczoraj

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

W tym wypadku, gdy to są te same wnetrza to jedna wizytówka w kategorii Restauracja, dodatkowa kategoria Sala bankietowa. Nazwa zgodna z wytycznymi - https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Godziny otwarcia, niestety "na sztywno" ściśle określone. Jeśli będziecie mieć otwarte dłużej to nie ma problemu dla tych gości, którzy już są u Was, ale jak ktoś przyjeżdża to musi wiedzieć, że do pewnej godziny zawsze będzie u Was otwarte. Isobiście jakby mi ktoś napisał "czynne od 12ej do ostatniego gościa" to już bym nie był pewien czy mogę przyjechać po 18ej. Natomist gdyby było, że 12-22 to jesli sie pojawię o 21.30 miło bym sie zdziwił, że mogę spokojnie posiedzieć do 23ej po zamówieniu.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid PL
wczoraj

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

W tym wypadku, gdy to są te same wnetrza to jedna wizytówka w kategorii Restauracja, dodatkowa kategoria Sala bankietowa. Nazwa zgodna z wytycznymi - https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Godziny otwarcia, niestety "na sztywno" ściśle określone. Jeśli będziecie mieć otwarte dłużej to nie ma problemu dla tych gości, którzy już są u Was, ale jak ktoś przyjeżdża to musi wiedzieć, że do pewnej godziny zawsze będzie u Was otwarte. Isobiście jakby mi ktoś napisał "czynne od 12ej do ostatniego gościa" to już bym nie był pewien czy mogę przyjechać po 18ej. Natomist gdyby było, że 12-22 to jesli sie pojawię o 21.30 miło bym sie zdziwił, że mogę spokojnie posiedzieć do 23ej po zamówieniu.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witaj Jacku,
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze dodatkowe pytania:
1. Czy to prawda, że zmiana nazwy firmy w wizytówce może mieć wpływ na jej pozycjonowanie w mapach Google? Czy może jest to mit? Różne źródła podają sprzeczne informacje na ten temat i sam już nie wiem, w co wierzyć. Gdzieś przeczytałem nawet, że jeśli zmienię nazwę to tak jakbym zaczynał "całą zabawę" z pozycjonowaniem wizytówki w mapach Google od początku.

2. Zasugerowałeś mi, że w naszym przypadku mam zatrzymać jedną wizytówkę i tak też zrobię. Zastanawiam się tylko nad ujednoliceniem nazwy, żeby miała ona sens i była zgodna z wytycznymi. Czy myślisz, że nazwa wg schematu: "Sala weselna i Restauracja - Nazwa" ma sens i jest "zgodna"? Sama nazwa nie sugeruje charakteru działalności.

Dziękuję i pozdrawiam.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

1. Wszystko zależy pod jakim kątem zmienia się pozycjonowanie. Jeśli nie zmieniasz kategorii, robisz kosmetyczną zmianę nazwy, nie zmieniasz www i telefonów to jakby co miało się zerować?

2. Przeczytaj raz jeszcze wytyczne dotyczące nazwy - to ma być używana przez Was nazwa własna. Taka jak na szyldzie, w adresie, na materiałach promocyjnych, www itd. wszędzie taka sama. Jeśli używacie nazwy "Marchewka" to wizytówka powinna mieć nazwę "Marchewka". Jeśli "Restauracja Marchewka" to wiadomo, itd... pamiętaj o kategorii głównej i dodatkowych oraz o opisie i zawartości www.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Ad 1. Pytałem o to, ponieważ w niektórych nieoficjalnych źródłach sugerowano, że to co się mieści w nazwie, tj. poszczególne "słowa kluczowe" w mniejszym lub większym znaczeniu wpływa na "pozycjonowanie" wizytówki. Teraz wiem, że tak nie jest.
Ad 2. Ustawiłem nazwę wg Twoich sugestii.

Żeby kompleksowo zamknąć ten temat, chciałbym jeszcze dopytać o kwestię podejścia do tematu sali weselnej. Jak "ugryźć" temat godzin otwarcia, skoro sala jest "czynna" tylko wówczas, gdy ktoś ją wynajmie? Wg tego, co wyczytałem, im pełniejszy opis wizytówki (najlepiej wypełnić wszystkie możliwe dane), tym lepiej wpływa to na jej pozycję pośród innych firm. Zatem dobrze byłoby wypełnić sekcję dotyczącą godzin otwarcia. Niestety nie mam pomysłu na to, jak do tego zagadnienia podejść.

Poza tym zastanawia mnie też aspekt tworzenia tzw. "Witryny". Rozumiem, że jej ideą jest stworzenie prostej strony w przypadku, gdy nie ma się własnej "niezależnej" strony www, a z kolei tworzenie "Witryny" w sytuacji, gdy posiadamy takową stronę jest nadużyciem, tak?

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca

Słowa kluczowa w nazwie mają pewne znaczenie ale można ich używać tylko wtedy gdy faktycznie ich się wszędzie i zawsze używa w nazwie/logo itd.. Gdy są stałym elementem marki. Ale nie ma co też przeceniać tego elementu. 

To jak z nazwą domeny - dobra nazwa domeny może pomóc w pozycjonowaniu, ale nie załatwi wszystkiego.

Jeśli sala weselna działa jako osobny byt to czasem ludzie podają np. godziny raz w tygodniu gdy można zastać kierownictwo i obejrzec salę. Najcześciej nie podają godzin wcale (w sumie to wchodzi się tam przecież zawsze na zapeoszenie).

Witryna w GMF to tylko dla tych co nic nie mają. Nie jest nadużyciem, ale jeśli ma się własną www to ZAWSZE więcej się zyska własną www niż takim "gotowcem", bo traci się połączenie treści do pozycjonowania wzajemnego wizytówki i www.

Pozdrawiam,

Jacek