Obecnie 286 forumowiczów jest online
Obecnie 286 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy firma PPC system działa z Waszego upoważnienia?

Nowicjusz ✭

zgłosiła się do mnie firma , która pobiera 239 PLN za istnienie mapki google w wyszukiwarce . Czy to jest firma legalnie działająca w imieniu google czy naciągacze?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Co masz na myśli pisząc "legalnie działająca w imieniu Google"? Mogą legalnie działać i świadczyć swoje usługi jak każda firma. Natomiasta na pewno nie działają w imieniu Google, czy z ramienia Google. Mogą proponować jedynie usługę utworzenia/wypełnienia wizytówki - jej administrację itp., czyli jako klasyczną usługę.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

@Piotr P

Przeczytaj artykuł​:

Opłaty za publikację wizytówek na Mapach Google – nie daj się nabrać!

Pozdrawiam​,

Jacek​

Profesjonalista ✭ ✭

@Piotr P Firmy pozycjonerskie mogą pobierać opłaty za pozycjonowanie czy utworzenie wizytówki. Zależy jak wykonają usługę. Jeśli to zwiększy zasięgi to ma sens. Jeśli nie to Tożto nie ma sensu i może być nadużyciem.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

Uważam że powinno się pobierać za zgłoszenie wątpliwego zgłoszenia dwukrotność propozycji nowego produktu minimalnie i legalnie bez naciągania.

Nowicjusz ✭
Witam,
pan z firmy PPC System wydzwania do mojej rodziny twierdząc że darmowy okres wizytówki się skończył dlatego powinniśmy w określonym czasie uiścić opłatę. Poproszony o przesłanie oferty droga mailową już nieco inaczej werbalizuje swoją ofertę Emotikon: Szczęśliwy
"Szanowni Państwo, 
W nawiązaniu do rozmowy przesyłam w załączniku ofertę, o której rozmawialiśmy. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat usługi którą Państwu oferujemy. 
Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje na temat kontynuacji oferty: 
- Szczegółowe dane teleadresowe oraz całościowy opis firmy. 
- Profesjonalna galeria zdjęć, mapka lokalizacyjna. 
- Pomoc informatyka i grafika w doborze odpowiedniej treści i szaty graficznej. 
- Darmowy dostęp do panelu zarządzania wizytówką. 
- Licznik odwiedzin klientów Państwa wizytówki 
- Status zweryfikowanej firmy lokalnej
- 5 fraz kluczowych, dzięki którym będą Państwo wyświetlani nie tylko po nazwie, ale po produktach oraz usługach jakie Państwo świadczą.

Wszystkie usługi dostają Państwo w obniżonej cenie tj.199 PLN Brutto – opłata jednorazowa na okres bezterminowy .  
Aktualny profil Państwa firmy
xxxx
Poniżej znajdują się przykładowe profile stworzone przez naszą firmę: 
- Studio Fryzur "KAMELEON"
- Saraceńska Chata
- Zajazd Świder
- Restauracja Kuchnia i Wino

Google® certified partner:
Krzysztof Warzecha- 573 151 549
Pay Per Click System Sp. z o.o.
NIP: 7811904503 
REGON: 360354779 
KRS: 0000535766
infolinia 61-225-53-30
www.ppcsystem.pl

Najlepszy Współtwórca

Partnerem Google może zostać każda agencja, która spełni pewne wymagania https://www.google.pl/partners/about/

Natomiast ma to tyle wspólnego z Google Moja Firma, że można dodać taką lokalizację jako rozszerzenie do reklamy.

Przeczytaj proszę artykuł https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Dominik Myślak