Obecnie 94 forumowiczów jest online
Obecnie 94 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak znacznika oraz żółtego budynku na mapie

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Niedawno dodałem swoją firmę do Google Maps. Uzupełniłem profil w całości, zweryfikowałem poprzez kod otrzymany pocztą, ale mam pewne wątpliwości.

Firma widnieje jako Opublikowana, ale przeglądając mapę swojej okolicy, nawet w bardzo dużym przybliżeniu, nigdzie nie mogę odszukać informacji o niej. Widzę wszystkie przedsiębiorstwa w okolicy - mają niebieskie lub brązowe znaczniki (kropki) z nazwą, a ich budynki są podświetlone na żółto. Mój natomiast nie jest wyróżniony w żaden sposób - nie ma żadnego podświetlenia, ani żadnej kropki. To, że moja firma istnieje można się dowiedzieć po wpisaniu bezpośredniego adresu - wtedy w menu po lewej wyświetla się informacja o budynku, a dopiero później jest informacja "W tym miejscu ...", w dodatku na samym dole. Nawet bardzo dociekliwy klient w życiu nie odnajdzie mojej firmy - musiałby klikać na każdy budynek i liczyć na łut szczęścia. Czy to się kiedyś zmieni, zaktualizuje?

Kategoria mojej firmy to: biura coworkingowe.

Pozdrawiam,

Maciej

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej J
lutego 2017

Dot.: Brak znacznika oraz żółtego budynku na mapie

Najlepszy Współtwórca
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciej J
lutego 2017

Najlepszy Współtwórca

@Maciej J

Temat był wielokrotnie poruszany na tym forum. Przeczytaj np. ten wątek i poszukaj innych:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-wlascicieli-firm/moja-firma-w-wyszukiwarce-Go...

Przeczytaj też koniecznie:

https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/maps-pl/pbPgFTobnrI

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie mogę nigdzie doszukać się odpowiedzi. Co tak naprawdę oznaczają żółte budynki na mapie? Jak to się dzieje, że jedne są żółte, a inne nie?

Profesjonalista ✭ ✭

Mowisz może o gwiazdkach? Sam je oznaczasz i odchaczasz, to lista miejsc ktore oznaczyłeś gwiazdka, możesz je odchaczyć :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Żólte budynki na mapie to budynki, w których siedziby mają firmy. Wystarczy, że w kształcie budynku położony będzie choć jeden znacznik firmy, by budynek zaczął się wyświetlać na żółto.

Pozdrawiam,

Jacek