Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędny adres w Google maps

Nowicjusz ✭

Jeśli można, chciałbym podpiąć się do tematu. Mam dość zbliżony, aczkolwiek niedokładnie ten sam problem. Otóż sama wizytówka firmy i wpisany na niej adres są prawidłowe i dobrze identyfikowane przez google maps, o tyle sam adres jest niezgodny z właściwą lokalizacją miejsca. Oznacza to, że klienci chcący skorzystać z nawigacji google, wpisując nazwę firmy Plastmot dotrą we właściwe miejsce. Natomiast posługując się samym adresem (zamiast nazwą firmy), wpisując 32-640 Zator, Grabskiego 31, zostają pokierowani w zupełnie inne miejsce - na właściwą ulicę ale pod niewłaściwy numer. Wielokrotnie zgłaszałem błąd mapy do google ale do dzisiaj nie dokonano poprawy (a właściwie przesunięcia wskaźnika we właściwe miejsce na samej ul. Grabskiego). Z powodu błędnej lokalizacji nr 31 część klientów docierających do nas poprzez wpisanie miasta, ulicy i numeru zmuszona jest komunikować się z nami telefonicznie a my nawigować ich na miejsce tłumacząc co mają robić - bardzo upierdliwe. Podsumowując, wpisując nazwę firmy można dotrzeć do nas bez problemu, wpisując miasto, ulicę i numer docierają do zupełnie innej firmy. Co możemy zrobić aby adres 32-640 Zator, Grabskiego 31 było wskazywane na mapie google we właściwym miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Marek

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek G
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

@Marek G

Adres już się wyszukuje w poprawnym miejscu.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Brak reakcji google na zgłaszany błąd lokalizacji adresu

Nowicjusz ✭

Dlaczego, pomimo wielokrotnie dokonanych zgłoszeń dot. błędnej lokalizacji adresu na mapie, google nie dokonuje korekty. Klienci wpisując w google maps adres firmy (zamiast np. nazwę) zostają pokierowani przez nawigację w zupełnie inne miejsce?

Najlepszy Współtwórca

@Marek G

Przeniosłem to jako nowy temat bo nie ma nic wspólnego z poprzednim, za to utworzyłeś też nowy temat, gdzie właściwie nie napisałeś nic więc przeniosłem go tutaj.

Wracając do zasadniczego problemu to jest to temat na forum Map - tam chłopaki by Ci poradzili co z tym zrobić. Na szczęście nie musisz już tam pisać - poprawiłem położenie tego adresu. Za kilka/kilkanaście godzin powinno być ok. Gdyby nie - daj znać.

Pozdrawiam,

Jacek

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek G
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

@Marek G

Adres już się wyszukuje w poprawnym miejscu.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Serdecznie dziękuję.

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie wielkie dzięki  Emotikon: Szczęśliwy o to właśnie chodziło.

Pozdrawiam Michał

Nowicjusz ✭

Dzień dobry, mam problem z wyświetlaniem się niewłaściwego zaznaczenia adresu firmy na mapie. Pokazują się dwa, pierwszy niewłaściwy na Śląsku i do tego street view także oczywiście błędne. Adres jest prawidłowy lokalizacja zupełnie w moim przypadku błędna. Właściwy adres to Jabłonna Druga 171a, 23-114 Jabłonna woj. lubelskie.

Pozdrawiam,

Darek

Najlepszy Współtwórca

Dariusz,

A może byś tak napisał jak znaleźć te błędne wyniki?

Tak z ręką na sercu - przeczytaj co napisałeś i zastanów się jakie informacje właśnie przekazałeś, jak na tej podstawie można Ci pomóc?

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam,

Faktycznie podałem za mało danych do weryfikacji. Przepraszam moja wina. Nazwa firmy Pro-Eko Studio Sztuki Ogrodowej Dariusz Kłodnicki. Adres tak jak podawałem, właściwy to Jabłonna Druga 171a, 23-114 Jabłonna woj. lubelskie. Dziś błędną lokalizację znajduję jeszcze jedynie przez swoje konto Google do weryfikacji. Czyli przez dwa dni trochę się zmieniło. Do czasu, gdy pisałem ostatnio pokazywały się na mapach dwie lokalizacje, zarówno właściwa jak błędna. Pierwsza błędna lokalizacja była zaczytana z moich danych adresowych z jakąś modyfikacją ( Jabłonna 23,23-114 Jabłonna Druga, Polska) z rok temu i tak została do czasu, kiedy nie wprowadziłem właściwej. Wskazywała na ulicę Jabłonna na Śląsku. Pomimo prób weryfikacji funkcjonowały do tego czasu obydwie lokalizacje równolegle. Więc chyba już sytuacja opanowana. Zrobiłem na pamiątkę zrzut ekranu. W razie ponawiania się problemu będę się kontaktował.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęconą uwagę. D.

Nowicjusz ✭

Witaj Jacku

Zauważyłem, że jesteś bardzo dobrze zorientowany w temacie pokazywania błędnych adresów przez mapy.

Chciałbym prosić o pomoc.

Jestem nowy na tym forum, i mam problem który opisałem tu

Nie wiem, czy zamieściłem wiadomość w złym miejscu, ale jak dotychczas nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Czy możesz rzucić okiem na moją wiadomość, i doradzić mi jak się zabrać za rozwiązanie problemu ?

Pozdrawiam

Paweł