Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 firma i adres ale kilkanaście portali www

Nowicjusz ✭

Mam 1 firmę pod 1 fizycznym adresem. Firma z branży turystycznej.

Mamy w sumie ok 30 portali www dedykowanych dla różnych segmentów Klientów, czyli np. oddzielny portal wyjazdów nurkowych, ślubów za granicą, windsurfingu itp. Wszystko nadal w obrębie turystyki.

Pytania:

1. jak pokazać te oddzielne adresy www w profilu Moja Firma?
  2. jak zbierać opinie Klientów - w 1 profilu firmy?
  3. jak przenieść "gwiazdki opinii" do wyników wyszukiwania? (Technicznie = dane strukturalne - to wiem. Pytanie jest o logikę przydzielania i przenoszenia). Czy opinie/gwiazdki o całej firmie mogą zostać dopisane do każdej mojej strony www? (Czytałem o możliwości zablokowanie tego przez Google)
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Zgodnie z wytycznymi możesz mieć na Mapie tylko wpis FIZYCZNIE istniejącej firmy:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Mapy Google nie są od prezentacji firm/marek działających tylko online.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

To jest dla mnie jasne. Mam 1 lokalizację i chce mieć jedną lokalizację. Pytanie dotyczyło czegoś innego (może nieprecyzyjnie opisałem najważniejszą dla mnie sprawę):

Czy opinie / gwiazdki o mojej firmie (firmy lokalne) mogą być przypisane równocześnie do kilku różnych stron www, które posiada moja firma? Czy tylko do jednej www - tej z adresu podanego w profilu firmy lokalnej?

Najlepszy Współtwórca

> Czy opinie / gwiazdki o mojej firmie (firmy lokalne) mogą być przypisane równocześnie do kilku różnych stron www, które posiada moja firma?

Nic mi o tym nie wiadomo

Ale zainteresuj się mikroznacznikami/danymi uporządkowanymi dla każdej ze stron, które prowadzisz.

> Czy tylko do jednej www - tej z adresu podanego w profilu firmy lokalnej?

Zasadniczo tak to powinno działać.

Pozdrawiam,

Jacek