Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wykorzystanie list remarketingowych analytics w adwords

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, mam pytanie związane z wykorzystaniem w Adwords zaimportowanych list remarektingowych z Google Analytics. Czy można utworzyć działającą kampanię w Adwords kierowaną na sieć reklamową opartą jedynie na listach remarketingowych z google analytics? Oczywiście listy są widoczne w Adwords, mogę ich użyć w ustawieniach kampanii oraz znajduje się na nich więcej niż 500 użytkowników. Mimo tego, reklama w ramach kampanii nie wyświetla się.

Dodam, że na koncie adwords nie były prowadzone do tej pory żadne kampanie. Skontaktowałem się z konsultantem Google Adwods, wg którego informacji nie jest możliwe korzystanie z list Google Analytics w kampaniach remarketingowych Google Adwords (co sprzeczne jest z tym, co przeczytałem wcześniej w internecie). Trzeba najpierw wdrożyć tag remarketingowy adwords, następnie prowadzić kampanie na w Adwords na tyle długo aby zebrało się tych 500 użytkowników pochodzących z kampanii adwords. Dopiero potem można skorzystać z remarektingu skierowanego do tych użytkowników.

Konkluzją rozmowy z konslutantem adwords, była opinia, że mimo możliwości importu list z analytics do konta adwords są to 2 różne produkty i nie można prowadzić kampanii remarektingowej opartej na listach z analytics (więc czemu ma służyć ich import?), a jedynie budując – przy pomocy kampanii adwords – listę remarektingową w ramach adwords.

Jest to sprzeczne z moją wiedzę, z której wynika, że nie musimy mieć odpalonej kampanii aby zbierać użytkowników do listy

Będę wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc,

Pozdrowienia dla wszystkich członków społeczności!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: wykorzystanie list remarketingowych analytics w adwords

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Konsultant miał  pewnie na myśli używanie remarketingu Analytics w kampaniach remarketingowych na wyszukiwarkę (RLSA). W przypadku tego typu kampanii rzeczywiście można używać tylko standardowego remarketingu AdWords.

Co do remarketingu Analytics stosowanego w sieci reklamowej Google, to nie ma z nim problemu i powinien działać ok.

P.S. Jeżeli na koncie nie były prowadzone kampanie, tak dla pewności można stworzyć małą kampanię na wyszukiwarkę (jedno słowo) i upewnić się, że nie ma problemu z emisją.

Nowicjusz ✭ ✭
Kampania testowa na wyszukiwarkę załączyła się bez zarzutu. Myślę, że jest jakiś problem z kampanią na sieć GDN, ponieważ stworzyłem kampanię kierowaną na GDN na miejsca docelowe i reklama graficzna nie generuje żadnych odsłon (tak jak w przypadku kierowania remarketingowego). Mimo że ma status "zatwierdzona", to po najechaniu na "Stan" wyświetla się info:
"Miejsce docelowe: [nazwamiejsca]
Czy reklamy są teraz wyświetlane?
Nie
"
Bez żadnych dodatkowych informacji, dlaczego.
Sprawdziłem miejsce docelowe i posiada ono miejsce na reklamy w moim formacie - 300x250px. Nie wiem, co może być nie tak.

Wschodząca Gwiazda
czy ja dobrze rozumiem, że kampanie remarketingową kierujesz dodatkowo na specyficzne miejsce docelowe? Jeżeli tak to najzwyczajniej w świecie możliwe jest to, że osoby z listy remarketingowej nie wchodzą na wybrana przez Ciebie strone

Tak jak pisze Maciek możesz łączyć kilka typów kierowania, co zbyt mocno zawęża grono odbiorców.

Sprawdź w:

kier.png

Powinien być dostępny potencjalny zasięg. Jeżeli jest zby mały zmień kryteria kierowania.

kier2.png

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję za odpowiedzi. Kierowanie na miejsce docelowe uruchomiłem w zupełnie odrębnej kampanii - z powodów o których piszecie, jednakże z użyciem tej samej jednostki reklamowej. Wiec może to w niej leży problem. Spróbuję z kolejną kampanią testową, tym razem z reklamą w zwykłem jpg. Jednakże dziwne by to było - reklama ma status "Zatwierdzona" więc w sumie nie powinno być z nią nic złego. Format też jest jeden z popularniejszych 300x250px.

[ Edytowane ]

Tylko sprawdź czy te wybrane miejsca docelowe akceptują wybrany format reklamy. Można do tego użyć DisplayPlannera:

dp.png

P.S. Najlepiej byłoby dorzucić jeszcze kilka reklam o innych rozmiarach. 

Nowicjusz ✭ ✭
Update i zamknięcie. Przeprowadziłem kilka testowych minikampanii kierowane na słowa klucz, miejsca doc., tematy. Wszystkie zadziałały. W końcu zadziałała również ta kierowana na remarketing. Nie wiem czy miało to związek z uruchomieniem kilku kampanii, czy to po prostu była kwestia czasu.

Dziękuję wszystkim za pomoc

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Ecol U,

dziękuję za poinformowanie nas, że ostatecznie udało się rozwiązać problem. Zapraszamy ponownie w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Krzysztof i maciekef- dzięki za pomocne porady! Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
KarolinaP