Obecnie 311 forumowiczów jest online
Obecnie 311 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wykluczające słowa pomiędzy grupami

Nowicjusz ✭

W sumie banalny przypadek, ale się na nim rozłożyłem.
W mojej kampanii kluczowymi pojęciami są (1) typ maszyny wykorzystywanej do usługi (2) lokalizacja. Czyli na przykład (1)Koparka łyżkowa, (2)Gliwice Ponieważ wyszukiwanie następuje po 1+2 albo tylko po 1 Tworzę jedną grupę reklam gdzie hasłami są tylko "koparka łyżkowa" "łyżkowa koparka" w dopasowaniu do wyrażenia. Ruch tu kieruję na LP dotyczącego koparki łyżkowej. W tej grupie reklam wykluczam słowo"gliwice" na poziomie grupy reklam. Tworzę drugą grupę reklam gdzie słowami kluczowymi są zbitki (koparka łyżkowa gliwice) i podobne w dopasowaniu przybliżonym. System raportuje małą ilość wyszukiwań i pokazuje, że słowa nie powodują wyświetleń, ale WJ jest około 7.

I co ciekawe ta druga grupa reklam nie powoduje wyświetleń. Na frazę "koparka łyżkowa gliwice" narzędzie podglądu mówi, że wyświetlenia nie następują z powodu zablokowania słowa kluczowego "gliwice" w grupie reklam związanej z koparką łyżkową.

WTF?

Frazy zmienione, w mojej kampanii ma to większy sens Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: wykluczające słowa pomiędzy grupami

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

A może wykluczenie "Gliwice" zostało dodane na poziomie kampanii (czerwona ramka poniżej), a nie na poziomie grupy...

wykluczenia.jpg

Jeżeli jednak zostało dodane na poziomie jednej grupy, to problem może być inny. Druga grupa reklam z frazami bardzo szczegółowymi typu "koparka łyżkowa gliwice", tak jak piszesz mają stan "mała liczba wyszukiwań". One nie nie powodują emisji.

Narzędzie podglądu informując o blokadzie słowa "Gliwice" odnosi sie do grupy pierwszej z bardziej ogólnymi frazami, czyli "koparka łyżkowa". Jeżeli chcesz by reklama była emitowana dla Gliwic trzeba usunąć wykluczenie "Gliwice z tej grupy reklam.

Aby sprawdzić, które frazy powodują emisje reklam sprawdź "dymki" przy słowach kluczowych dla fraz "koparka łyżkowa gliwice" i "koparka łyżkowa".

Najlepszy Współtwórca

Mozesz rozszerzyć też dopasowanie w grupie "Gliwice" do postaci dopasowania z modyfikatorem, czyli: +koparka + łyżkowa +gliwice (dodać nowe frazy w takim rozszerzeniu)

Możiwe, że potencjał będzie wyższy i raklama zacznie sie wyświetlać. Po pewnym czasie sprawdzisz narzędziem rzeczywiste zapyania i ew. wyeliminujesz nieprawidłowe.

Najlepszy Współtwórca

a czy problemem nie jest dopasowanie frazy wykluczonej? spróbuj z dopasowaniem ścisłym dla tego słowa - gliwice

Dominik Myślak