Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wstrzymaj kampanie gdy..

Wschodząca Gwiazda

Witam,

ja chciałem sie poradzić tym razem w kwestii automatyzacji.

Czy jest taka reguła, która pozwala np wstrzymać określone kampanie jeżeli ich współny budżet osiągnie kwote XYX.

Wiem, że w tym momencie   można utworzyć taką regułe dla poszczegolnych kampanii, ale nie moge znaleźć nic na kilka/wszystkie kampanie

z góry dzieki za pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: wstrzymaj kampanie gdy..

Najlepszy Współtwórca

Rozumiem, że chodzi Ci o budżet wydany w określonym czase (nie dzienny) czyli koszt kampanii do określonego poziomu.
Do jednej reguły możesz wybrać więcej kampanii.

A jeśli chcesz zatrzymać wszystko i z większą dokładnością niż za pomocą reguł najlepiej nadaje się do tego MDS / MDO.

Możesz też użyc do tego celu skryptów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Czy w takim przypadku najlepszy nie będzie wspólny budżet?

Wschodząca Gwiazda

dla tego konta w którym chce stosować tą regułe mam juz zastosowany wspólny budżetEmotikon: Mrugający

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Rozumiem, że chodzi Ci o budżet wydany w określonym czase (nie dzienny) czyli koszt kampanii do określonego poziomu.
Do jednej reguły możesz wybrać więcej kampanii.

A jeśli chcesz zatrzymać wszystko i z większą dokładnością niż za pomocą reguł najlepiej nadaje się do tego MDS / MDO.

Możesz też użyc do tego celu skryptów.

Wschodząca Gwiazda

z tym MDS / MDO to chyba sporo zachodzu co?

domyslałem się, że skryptu można użyc, ale moje zdolności programistyczne(w zasadzie ich brak) raczej nie pozwolą mi na napisanie czegos takiego(może cos sie uda wygooglowacEmotikon: Mrugający)

Reguły można zastosowac do wiecej niż jednej kampanii oczywiście-tyle, że  tutaj koszt kazdej  kampanii z osobna bedzie brany pod uwagę a nie ich suma;/

Najlepszy Współtwórca

Ja nie miałem żadnych problemw z MDS. Poszło szybko i sprawnie. Wszystko załatwione było online. Owszem potem trzeba wykonać troche zmian na kontach ale moim zdaniem warto, bo korzyści są spore.

Co do skryptów, to jest troche gotowych, które można zaadaptować i nauczyć się na nich podstaw.

Wschodząca Gwiazda

ale ten MDS to jest w sytuacji kiedy my opłacamy kampanie klienta, czy nie?

Najlepszy Współtwórca

Można podpiąć zarówno konto agencji jak i Klienta. Wtedy wszystkie podpięte kontra rozlicza agencja. Jeśli Klient się odłączy to kampanie się zatrzymają i musi zmienić sobie sposób budżetowania konta na własny.

Za wszystkie podpięte konta jest jedna faktura Emotikon: Szczęśliwy. Oczywiście z wyszczególnieniem pozycji.