AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 160 forumowiczów jest online
Obecnie 160 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

świadczenie usługi - firma lub osoba fizyczna

Nowicjusz ✭

Mam konto w Adwords ale zaznaczyłem, że jestem firmą, bo bałem się tej całej kontroli a teraz chciałbym zmienić siebie na osobę fizyczną. Czy jest taka możliwość?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł L
września 2015

Dot.: świadczenie usługi - firma lub osoba fizyczna

Najlepszy Współtwórca

Zmiany w tym zakresie nie są możliwe do wykonania samodzielnie. Wiąże się z nimi zmiana obowiązku podatkowego (w zakresie VAT) po obu stronach umowy. Skontaktuj (np telefonicznie) się z Zespołem AdWords w tej sprawie, poproś o zmianę i wytłumacz sytuację.

CZego się obawiałeś?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Jeśli zarejestrowałeś się jako "firma" i faktury nie zawierają podatku VAT, to zgodnie z Dyrektywą UE przytoczoną na samym dole faktury oraz naszymi krajowymi przepisami, obowiązek naliczenia i rozliczenia ciąży na odbiorcy (czyli Tobie jako firma).

Jak to odkręcić, szczerze powiem, nie wiem. Dostałeś fakturę bez podatku VAT jako firma choć nie jesteś firmą, bo takie dane zadeklarowałeś Emotikon: Smutny

Doszło do nieprawidłowości przy wewnątrzwspólnotowym eksporcie i imporcie usług i pewnie trzeba to jakoś naprawić. Jeśli potrzebujesz informacji wiążącej, zadzwoń do Krajowej Informacji Podatkowej lub do swojego US i zapytaj czy i jak to napawić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Zmiany w tym zakresie nie są możliwe do wykonania samodzielnie. Wiąże się z nimi zmiana obowiązku podatkowego (w zakresie VAT) po obu stronach umowy. Skontaktuj (np telefonicznie) się z Zespołem AdWords w tej sprawie, poproś o zmianę i wytłumacz sytuację.

CZego się obawiałeś?

Nowicjusz ✭
To było dawno, teraz już nie pamiętam. Reklamowałem stronę mojego domu do sprzedaży ale aktualnie reklamuję go tylko na otodom.pl więc nie widzę potrzeby tej zmiany. Pytałem z ciekawości ale jeśli zdecyduję się na ponowną reklamę to skontaktuję się z zespołem Adwords. Dziękuję za szybką i trafną odpowiedź.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jeśli po długim czasie będziesz reklamował coś innego a w szczególności inną domenę (a poprzednia nie jest w Twoim posiadaniu) lepiej uruchomić inne konto.

Np: zmiana z "osoba prywatna" na "firma" wiąże się też z rozliczeniem dotychczas zapłaconego podatku VAT i to w całym okresie działania konta a nie od danego dnia. To trochę problematyczne (pomimo uśmiechu  na twarzy z powodu czeku), bo to co siedziało przed zmianą dotyczyło osoby prywatnej a Google traktuje tę zmianę całościowo. Sytuacja taka jest niestety różnie interpretowana przez Urzędy  (zarówno w sprawie podatku docodowego jak i VAT).

I jeszcze jedna istotna rzecz -  przy zmianach, wystawione już faktury pozostają takie jak były a to z nich wynikają (lub nie) obowiązki rozliczenia podatków.

Nowicjusz ✭
Ale ja chcę zmienić z "firma" na "osoba prywatna" a nie na odwrót (reklamowałem mój prywatny dom jako firma) To też wiąże się z zapłatą podatku? A może lepiej zlikwidować konto i założyć nowe? Widziałem opcję "zlikwiduj konto".

Najlepszy Współtwórca

Przepraszam, druga część to przykład i już to poprawię.

W przypadku zmiany z "firma" na "prywatne" od daty zmiany będziesz obciążony dodatkowo podatkiem VAT naliczanym w Irlandii (będzie na każdej kolejnej fakturze i z tymi fakturami nic już nie trzeba robić).

Nie zwalnia Cię to jednak z rozliczenia wcześniejszych faktur (naliczenie polskiego podatku VAT), bo zapewne nie masz go na fakturze jako firma.

Nowicjusz ✭
Powinienem te wszystkie wcześniejsze faktury rozliczyć samodzielnie w naszym polskim urzędzie skarbowym?
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Jeśli zarejestrowałeś się jako "firma" i faktury nie zawierają podatku VAT, to zgodnie z Dyrektywą UE przytoczoną na samym dole faktury oraz naszymi krajowymi przepisami, obowiązek naliczenia i rozliczenia ciąży na odbiorcy (czyli Tobie jako firma).

Jak to odkręcić, szczerze powiem, nie wiem. Dostałeś fakturę bez podatku VAT jako firma choć nie jesteś firmą, bo takie dane zadeklarowałeś Emotikon: Smutny

Doszło do nieprawidłowości przy wewnątrzwspólnotowym eksporcie i imporcie usług i pewnie trzeba to jakoś naprawić. Jeśli potrzebujesz informacji wiążącej, zadzwoń do Krajowej Informacji Podatkowej lub do swojego US i zapytaj czy i jak to napawić.