Obecnie 291 forumowiczów jest online
Obecnie 291 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

stawki CPA

Student ✭

Witam wszystkich Emotikon: Szczęśliwy,

w jednej z kampanii (branża nieruchomości) ustawiłam stawki CPA, ale konwersje zdarzają się dość rzadko. Kampania nie osiąga minimum jednej konwersji w dwa dni, ale w ciągu miesiąca uzbiera tych potrzebnych 15. Kiedy Google zablokuje mi tę metodę rozliczeń? I czy zablokuje?

W jaki sposób ja to zobaczę?

Dziękuję za pomoc

Natalia

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
września 2015

Dot.: stawki CPA

Najlepszy Współtwórca
Jeszce jedno co warto sprawdzić to czy zaczynają wypełniać formularz i gdzie ew. rezygnują lub które pola generują błędy (braki lub błędy w wypełnieniu).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Optymalizator konwersji powinien przestać działać. Sądzę, że jakiś komunikat otrzymasz. Musisz uzyskiwać minimum 15 konwersji miesięcznie, żeby optymalizator mógł działać.

Sądzę jednak, że to i tak mała ilość konwersji by używać optymalizatora - z punktu widzenia statystycznego.

Spróbuj podnieść CPA.

https://support.google.com/adwords/answer/2472713?hl=pl
Dominik Myślak

Student ✭
Dzięki za odpowiedź.
... i tak mała ilość konwersji... - Dla danej sytuacji i tej branży - nie mała. Opłacałoby się, i to nawet bardzo.
Spróbuj podnieść CPA. - Co to da? Mogę podnieść, ale chcę wiedzieć jak to wygląda pod względem strategicznym.

Najlepszy Współtwórca
Jeśli przed użyciem optymalizatora konwersji, konwersji było więcej to zalecany schemat postępowania jest taki, że ... podnosimy CPA Emotikon: Szczęśliwy .

Musisz oczywiście obserwować koszty konwersji i jeśli są zbyt duże reagować.

Jeśli podejrzewasz, że konwersji mogłoby być więcej to podnieś CPA Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Te wymagane i rekomendowane konwersje muszą być "konwersjami po kliknięciu". Lepiej jak jest ich znacznie więcej niż 15.
Jak jest ich mało lepiej użyć ulepszone CPC i optymalizować ręcznie (generalnie ręcznie można więcej osiągnąć).
Eksperymentuj z tekstami reklam, sprawdź rzeczywiste zapytania, trendy dni tygodnia, pory dnia, rodzaj użytkowników (nowi/powracający w G. Analytics), demografię, itp gdzieś znajdziesz prawidłowość i wykorzystasz do optymalizacji.
Jeśli konwersji będzie mało utwórz cel na tych którzy są blisko realizacji celu i staraj się zoptymalizować kampanię pod takich.
Przyczyną małej ilości konwersji może byś witryna. Warto zastanowić się czy nie zmienić czegoś co zachęci lub ułatwi wykonanie tego czego oczekujesz.

Student ✭
Dziękuję.
Utworzyć cel na tych którzy blisko realizacji celu - Czy chodzi Ci o remarketing?

Najlepszy Współtwórca
Nie o cel np krok wcześniej niż dotychczasowa konwersja (cel).
Np w przypadku sklepu:
cel na stronie dziękujemy za zakupy realizowany jest w małych ilościach, więc warto skupić się na zwiększeniu ilości użytkowników zaangażowanych którzy docierają blisko celu czyli np wrzucających produkt do koszyka.
Oczywiście remarketing pomoże w przywróceniu tych, którzy np opuścili ścieżkę lub nie byli jeszcze zdecydowani.

Student ✭
...moja sytuacja: warto skupić się na tych użytkownikach, którzy np weszli na stronę kontakt i spędzili tam 30 s lub ogólny czas spędzony na stronie = 2 min, a później dla tych pierwszych wykorzystać grupy remarketingowe z Analyticsa (strona-kontakt), a...ok)) dzięki i pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
Z pomiarem czasu na stronie kontakt może być różnie Emotikon: Smutny
Często jest to ostatnia strona (wyjściowa) i wtedy G. Analytics nie mierzy rzeczywistego czasu pobytu na tej stronie. Czas będzie równy zero sekundEmotikon: Smutny
Trzeba zmodyfikować kod GA by mierzyć rzeczywisty czas.

Czy na tej stronie użytkownicy mają coś zrobić np wysłać formularz?

[ Edytowane ]
Student ✭

Tak, mają wysłać formularz

Student ✭
..ale chyba samo wejście na stronę kontakt też może być wartościowym, jak mówiłeś "krok wcześniej"

Najlepszy Współtwórca
Oczywiście, ale nie każdy wchodzący na stronę kontakt ma w intencji wysłanie zapytania.
Dlatego warto mierzyć różne konwersje (np kliknięcie w link e-mail).

Na zwiększenie ilości (i współczynnika konwersji) mogą złożyć się 3 kwestie:
- trafienie do lepszej grupy docelowej - optymalizacja kampanii,
- sprowadzenie większej ilości właściwych użytkowników - optymalizacja i skalowanie kampanii,
- zmotywowanie użytkownika do takiej formy kontaktu - optymalizacja strony (uproszczenie , skrócenie formularza, testy wezwania do działania, uwidocznienie wezwania do działania,...)
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Jeszce jedno co warto sprawdzić to czy zaczynają wypełniać formularz i gdzie ew. rezygnują lub które pola generują błędy (braki lub błędy w wypełnieniu).

Student ✭
Dziękuję za mądre rady )))
Pozdrawiam