Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

rejestracja konwersji w adwords i analytics (dla shopping) - złe daty

Student ✭ ✭

W adwords widzę sprzedaż 3 szt jednego produktu z datą 23.10.2016 (kampania produktowa shopping)

Próbuję odnaleźć to w analytics i znajduję sprzedaż z datą 18.10 i 19.10 co jest spójne z rzeczywistymi danymi sprzedażowymi:

18.10.2016 - 1 szt za 24,90 brutto
19.10.2016 - 2 szt za 24,90 x 2 brutto

Skąd się biorą rozbieżności między tymi datami ?

Z tego co wiem (poprawcie mnie), działa to tak, że kliknięcie reklamy np. 18.10. i faktyczny zakup 23.10 powinno zarejestrować konwersję:

a) w adwords z datą 18.10
b) w analytics w momencie sprzedaży czyli 23.10.

A w podanym przykładzie jest odwrotnie. Czy może są inne reguły dla kampanii shoppingowych ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

W AdWords konwersja (sprzedaż) zostanie przypisana temu dniu, w którym nastąpiło klikniecie, które doprowadziło do konwersji. W GA zostanie przypisana do dnia, w który nastąpiła konwersja (sprzedaż). Stąd ta różnica. Pozdrawiam Adaśko

Student ✭ ✭

Zgadzam się z odpowiedzią bo przecież taką definicję napisałem w wątku. A moje pytanie wynika z tego, że właśnie inaczej jest to zaliczone. Sprzedaż faktyczna jest 18 i 19 co potwierdza GA i dane rzeczywiste, a w adwords jest przypisana do 23.10... To raczej w drugą stronę jakby poszło - dla mnie bez sensu...