Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

"Urządzenie przenośne"

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam, za Chiny nie potrafię zrozumieć opcji reklamy "Urządzenie przenośne"

Moim celem jest prawidłowe wyświetlanie się reklam na komputerach ale chcę aby na urządzeniach przenośnych też się prawidłowo wyświetlały

W chwili obecnej ta opcja jest niezaznaczona

Reklamy wyświetlają się i na komputerach i na urządzeniach przenośnych czyli wszystko jest ok

jeżeli włączę tą opcję "Urządzenie przenośne" to co się wydarzy ? opis tej opcji jest dla mnie niestety nie zrozumiały Emotikon: Język i co oznacza to pierwszeństwo na urządzeniach mobilnych

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: "Urządzenie przenośne"

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Generalnie jak będziesz mieć tylko jedną reklamę to nic się nie wydarzy nadzwyczajnego Emotikon: Mrugający

Ta opcja jest po to żeby można było przygotować reklamy zoptymalizowane pod np desktopy i reklamy zoptymalizowane pod mobile. W reklamie pod mobile możesz np linki do podstron kierować na wersje mobile friendly czy dać linki do apki, itd.
I jak już masz 2 reklamy jedna z opcją Urządzenia przenośne a druga nie to w przypadku jak ktoś zobaczy reklamę z desktopa pierwszeństwo będzie miała reklama bez opcji Urządzenia przenośne i analogicznie na mobile

Jak masz tylko jedną reklamę to i tak się będzie wszędzie wyświetlać chyba że w ustawieniach kampanii wybierzesz kierowanie na samodzielnie wybrane urządzenia i odznaczysz mobile - wtedy wszystkie reklamy w tej kampanii będą się wyświetlały tylko na desktopach

Wschodząca Gwiazda
Przykładowo jezeli w grupie bedziesz miał 5 reklam txt, z czego 2 bedą miały zaznaczoną opcje urzadzenia prznośne to wtedy częściej te 2 reklamy bedą się wyswietlać na tabletach i smarfonach a pozostałe 3 częsciej na desktopie. Nie oznacza to, że reklamy z zaznaczoną tą opcją zupełnie przestaną wyświetlać się na desktopie.

[ Edytowane ]
Student ✭

rozumiem, że to tylko w przypadku jeżeli mamy ograniczony budżet i wyświetlanie reklam rozkłada się na jakiś okres czasu, bo gdy budżet jest nieograniczony wtedy nie przegapię żadnego zapytania/frazy ?

zrobienie dwóch reklam będzie niewygodne bo trzeba pilnować stawek w obu miejscach przy obydwu reklamach

Wschodząca Gwiazda
ja nie widzę zbytniego związku z budżetem ani przegapieniem frazy.