Obecnie 213 forumowiczów jest online
Obecnie 213 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

problem z kampanią DSA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

chcę zrobić kampanię DSA dla landing page który jest na subdomenie nazwa_produktu.nazwa_sklepu.pl

Problem w tym, że wyskakuje mi coś takiego jak na screenie poniżej. Czy jest na to jakaś rada czy w tym przypadku nie będę mógł zrobić tego rodzaju kampanii?

1.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej S
2 tygodni(e) temu

problem z kampanią DSA

Magister ✭

Cześć. 

W ustawieniach kampanii podaj nazwa_sklepu.pl a następnie w Automatycznych miejscach docelowych dodając dynamiczny cel reklamy wybierz Kieruj reklamy na określone strony internetowe podając nazwa_produktu.nazwa_sklepu.pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej S
2 tygodni(e) temu

problem z kampanią DSA

Magister ✭

Cześć. 

W ustawieniach kampanii podaj nazwa_sklepu.pl a następnie w Automatycznych miejscach docelowych dodając dynamiczny cel reklamy wybierz Kieruj reklamy na określone strony internetowe podając nazwa_produktu.nazwa_sklepu.pl

Dot.: problem z kampanią DSA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

jeszcze jedno pytanie - ustawiam typ kampanii jako Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce. Nie można tego zrobić jakoś przez "Wszystkie funkcje"? Bo obecnie mam:

1.jpg

Typ: Standardowa - czy tak powinno być?

problem z kampanią DSA

Magister ✭

To jest typ na poziomie grupy. Sprawdź typ na poziomie kampanii. Powinieneś mieć Tylko sieć wyszukiwania – Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce lub Tylko sieć wyszukiwania – Wszystkie funkcje

problem z kampanią DSA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie wiem czy pisać tutaj czy zakładać nowy temat ale mam problem z tą samą kampanią.

W "Automatycznych miejscach docelowych" w kolumnie "Pokrycie witryny" w dymku pokazuje mi jako przykładowy adres LP pod którego chcę wyświetlać reklamy. Niestety od dwóch dni wyświetlenia: 0. Wiecie jaka może być przyczyna?

problem z kampanią DSA

Magister ✭

Nie wiem jak u innych ale u mnie ostatnio zwykle DSA rusza po kilku dniach (3-5 dni). Problemem też może być ideksacja strony, mało treści na stronie, stawka. 

problem z kampanią DSA

Profesjonalista ✭

Cześć @Andrzej S,

Jeśli ustawisz kierowanie zbyt wąsko np. tylko na stronę jednego produktu to kampani może w ogóle nie wystartować.

Poza tym tak jak pisał Sławomir, zwykle trzeba kilku dni aby kampania ruszyła.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Czy kierowanie masz ustawione na Kieruj na wszystkie strony? Zalecałbym najpierw to. Czy strona jest zaindeksowana przez Google? DSA bierze sobie dane z indeksu Google. Sprawdź wpisując w wyszukiwarce site:nazwa twojej domeny ile pokaże podstron. Jeśli bardzo mało, a wiesz, że powinno być o wiele więcej to zadbaj o to, żeby Google zaindeksowało cała stronę.

Poczytaj o DSA https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl i skorzystaj z dodatkowej formy kierowania na kanały gdzie to od Ciebie zależy jakie wymienisz podstrony, na które ma kierować Google. 

Musisz dodać plik z podstronami w Zasoby wspólne > Firmowe bazy danych

Sam plik tworzysz w excelu z dwiema kolumnami

Screen Shot 04-12-18 at 09.33 AM.PNG

Custom label to etykieta, po której później sobie wybierasz podstrony na jakie ma kierować AdWords - np. jak utworzysz sobie podział na grupy reklam w zależności od kategorii produktów.

Dominik Myślak

problem z kampanią DSA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Indeksacja jest jak najbardziej ok.

"Czy kierowanie masz ustawione na Kieruj na wszystkie strony?" - chcę kierować tylko na jeden LP w obrębie jednej domeny (jest na subdomenie) i widzę, że prawidłowo bo po najechaniu kursorem na pokrycie witryny wyświetla się Przykładowe adresy URL: adres mojego LP.

Jak w poniedziałek dalej nie ruszy to skorzystam z Twojej sugestii.

problem z kampanią DSA

Najlepszy Współtwórca

Ale po co Ci DSA na jeden tylko adres? Poczytaj do czego służy DSA. Wybierając kierowanie Ty wskazujesz Google z jakiej puli adresów ma korzystać i sam je sobie wybierać w zależności od zapytania Internauty.

Wskazując systemowi tylko jeden adres docelowy po pierwsze reklama nie ruszy, a po drugie po co to robić przez DSA?

Dominik Myślak

problem z kampanią DSA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

"Wskazując systemowi tylko jeden adres docelowy po pierwsze reklama nie ruszy, a po drugie po co to robić przez DSA"

koncepcja była taka, żeby wyświetlać się na niespecyficzne frazy. Na stronie jest wymienionych sporo zastosowań produktu, składy substancji itp. - myślałem, że będzie to łapać zapytania dla słów kluczowych których nie uwzględniłem w kampanii.

Profesjonalista ✭

W tym wypadku znacznie lepszym narzędziem byłby Planer Słów Kluczowych.

Możesz wrzucić tę stronę i sprawidzić powiązane słowa kluczowe:

1.jpg

Nastepnie zbudowac ręcznie odpowiednie grupy reklam.

DSA sprawdza się dobrze gdy oferujesz dużo produktów.

Często pomoże ci zidentyfikowac trendy i dobrze konwertujące produkty, których być może nie brałes pod uwagę.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”