Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

połączenie kilku kont adwords

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

Chciałbym połączyć kilka różnych kont (różne dane logowania) adwords jednym dużym, tak żebym miał dostęp do tych wszystkich innych kont z tego jednego głównego. Jak ten cel osiągnąć?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: połączenie kilku kont adwords

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Rozwiązaniem Twojego problemu jest MCK czyli Moje Centrum Klienta

http://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/

Najlepszy Współtwórca

Tu masz więcej informacji na ten temat http://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/

dodatkowa informacja to taka, że takie konto załóż na adres email nigdzie nie używany do logowania w adwords - czyli zupełnie nowy adres.

Konto MCK tworzy się dokładnie tak samo jak zwykłe konto. Później należy dołączyć wszystkie podrzędne konta. Tutaj znajdziesz instrukcję łączenia kont do MCK.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Witam,

Bardziej mi chodziło o to czy mogę usunąć wcześniejsze konto?

Mam 4 konta adwords: włochy, anglia, polska, szwecja i chciałbym stworzyć jedno konto które będzie zawierać wszystkie te 4. Czy to właśnie przez MCK mam zrobić?
Drugie pytanie czy potem mogę usunąć te pozostałe konta?

Najlepszy Współtwórca
Konta zawsze mozesz usunac tylko po co/dlaczego?
MCK nie potrzebujesz do zrobienia tego co potrzebujesz. Wystarczy na jednym koncie zrobic osobne kampanie targetowane na wskazane przez Ciebie rynki. 1 kampania = 1 rynek.

Nowicjusz ✭ ✭
Ale ja już mam te konta na te 4 rynki, każde z tych kont jest zarządzane przez 4 różne osoby.
To co chce zrobić to jedno konto, na które przeniose wszystkie te kampanie i te 4 osoby będą siedzieć na tym samym koncie.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Przede wszystkim to jest zły pomysł bo usuniesz przez to dane historyczne kont(które wpływają na jakość konta,a tym samym na koszty), które przeniesiesz do tego jednego konta. Ja bym zalecał tak jak koledzy wyżej, utworzyć MCK- dzięki czamu za pomocom jednego emaila logujemy sie do nadkonta i z niego przechodzimy do poszczególnych kont.
Natomiast jeżeli uprzesz się Krzysztofie, że wszystko chcesz mieć na jednym koncie to w bardzo prosty sposób mozesz to zrobic za pomocą Edytora Adwords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Zrobiłem według tych wskazówek:
https://support.google.com/adwords/answer/44500?hl=en

gdy jednak wejde na linka aktywacyjnego którego dostaje na to niby główne konto, to muszę tam wybrać czy chce stworzyć nowe konto czy użyć istniejącego, wybieram że chce użyć istniejącego, wyrzuca mi błąd że to konto już ma google adwords - i że jedno konto może mieć jedno adwords..... więc coś jest nie tak.

A co do tego MCK-a, to ja nie mam żadnego sklepu internetowego... mam jedynie strone internetową na kilkanaście państw w związku z czym to jest też dziwne że proszą o podawanie danych dotyczących sklepu :/

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

no ktoś wyżej już to pisał, niestety nie możesz użyć do stworzenia MCK konta, które już ma konto adwords.

jeżeli Ci zależy żeby korzystać z dotychczasowego maila, musisz zrobić taką operację jak podaną w rozwiązaniu tego wątku https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-dla-Agencji/Konto-prywatne-a-do-MCK/m-p/4670

Nowicjusz ✭ ✭
Okay czyli tak:
1. tworze nowe konto
2. Robie z niego MCK-a.
3. pobieram ID klienta z tych 4 kont,
4. Dodaje ID w koncie MCK-a

zgadza się?

Nowicjusz ✭ ✭
faktycznie, nie jestem w stanie jednym kontem adwords zarządzać wieloma innymi kontami adwords......
czyli to trzeba zrobić przez MCK już tak definitywnie nie?

Okay czyli tak:
1. tworze nowe konto
2. Robie z niego MCK-a.
3. pobieram ID klienta z tych 4 kont,
4. Dodaje ID w koncie MCK-a

zgadza się?

Najlepszy Współtwórca
zgadza się

dodatkowo wchodzisz na konto, które właśnie dodałeś do MCK, akceptujesz prośbę menadżera - masz dostęp do konta z poziomu MCK.

Dodatkowo jeśli do tych poszczególnych kont masz podpięty analytics to w analyticsie w ustawieniach dotyczących zarządzania użytkownikami dodajesz mail z MCK jako tylko do odczytu.

Natomiast napisz dlaczego chcesz połączyć te 4 konta w jedno? Może Twoje założenia biznesowe będą lepiej sprawdzały się na jednym wspólnym koncie?

Natomiast jedynym powodem dla którego chcesz połączyć te 4 konta jest sytuacja, gdzie wszyscy 4 menadżerowie mają dostęp do wszystkich kont, wystarczy, że do MCK dodasz jakieś nowo utworzone maile dla poszczególnych menadżerów. Wtedy każdy z nich będzie miał dostęp do wszystkich kont.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

no to teraz tak zrobiłem, i po pierwsze nigdzie nie widzę tego konta adwords, co gorsze jest napisane że muszę aktywować ten dostęp na starym koncie: nie mam tego nigdzie, nigdzie nie mam zapytania o akceptacje

jeszcze raz wpisałem to samo ID i wyskoczył mi błąd że już mam to konto dodane... niestety nigdzie go nie widzę

Najlepszy Współtwórca
Krzysztof napisałem co trzeba zrobić. Musisz zalogować się na konto o numerze ID, które dodałeś. Loginem jakiegoś administratora. Kliknij trybik z prawej strony.

Następnie Ustawienia konta >> po lewej stronie ekranu Dostęp do konta

będziesz miał menadżera do zatwierdzenia.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

No i to zrobiłem, w tym podrzędnym koncie mam teraz dwóch użytkowników. jeden to jest oryginalny a drugi to jest ten adres email na który założyłem MCK... tylko co dalej ?

w tym merchant account center też tego dodanego konta nigdzie nie widzę :/ nigdzie nie mogę znaleźć dostępu do jego adwords-ów