Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

opcje ustawień a słowa wykluczajace

Nowicjusz ✭

Witam,

Czy opcja w ustawieniach kampanii "Uwzględniaj wyrazy w liczbie mnogiej, z błędną pisownią i ich różne odmiany" dotyczy równiez słow wykluczających?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: latki
września 2015

Dot.: opcje ustawień a słowa wykluczajace

Wschodząca Gwiazda

dobre pytanie, nigdzie w pomocy adwordsowej nie znalazłem na to odpowiedzi, ale czysto zdroworozsądkowo zakładam, że to wykluczeń nie dotyczy, bo to by wprowadzało zbyt duży zamęt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: latki
września 2015

Wschodząca Gwiazda

dobre pytanie, nigdzie w pomocy adwordsowej nie znalazłem na to odpowiedzi, ale czysto zdroworozsądkowo zakładam, że to wykluczeń nie dotyczy, bo to by wprowadzało zbyt duży zamęt

Najlepszy Współtwórca

To ustawienie i tak czasem wprowadza zamieszanie. Emotikon: Szczęśliwy Jeśli masz włączoną tą opcję i dosyć dobrze przygotowaną kampanię uwzględniającą sporą ilośćsłów kluczowych to sprawdź, a dokładnie zdiagnozuj słowa kluczowe i zobacz czy, któreś z tych fraz nie kolidują ze sobą - nie wyświetla się komunikat przy któryś, że inna fraza powoduje już wyświetlenia reklam...

Jest to spowodowane właśnie tym ustawieniem. np. mając frazę hotele kraków i hotel w krakowie jedna z tych fraz może nie działać - nie powodować wyświetleń tych reklam, których chcesz bo wyświetlenia powoduje ta druga fraza - często umieszczona w innej grupie reklam z konkretnym tekstem reklamowym.

Dominik Myślak