Obecnie 160 forumowiczów jest online
Obecnie 160 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

mam podejzenie,ze ktos celowo otwiera moja reklame.

Nowicjusz ✭

witam.

jest ktos,kto probuje zaszkodzic mojej reklamie.czy jest jakas mozliwosc,zeby sprawdzic,czy reklama jest otwierana czesto przez jakiegos uzytkownika,przez adres komputera,czy google ma takie mozliwosci,albo ktokolwiek inny?

z gory wielkie dzieki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: zpMODELcars
września 2015

Dot.: mam podejzenie,ze ktos celowo otwiera moja reklame.

Student ✭
Google ma dość dobry algorytm wykrywania fraudów. Spójrz w zakładkę Płatności i tam znajdziesz ew. zwroty za nieprawidłowe kliknięcia.
Odnośnie częstych wejść - możesz spróbować wyciągnąć dane z Google Analytics ale jest to szukanie igły w stogu siana. Adresy IP można łatwo zmienić.
Z praktyki wiem, że:
- często w przypadku źle zrobionej kampanii może wydawać się, że ktoś klika w reklamy (budżet bardzo szybko schodzi),
- poprawnie (gramatycznie i ortograficzne) zadane pytanie daje większą szansę na odpowiedź.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Po pierwsze to musisz najpierw się upewnić, że faktycznie ktoś wyklikuje Ci reklamę.

Kliknij na hasło Wszystkie kampanie online po lewej stronie i kliknij na zakładkę kampanie w głównym oknie

ScreenShot429.jpg

a następnie przycisk kolumny >> dostosuj kolumny

ScreenShot430.jpg

Otworzy Ci się menu, w którym wybierz Skuteczność >> rozwinie się podmenu, w którym wybierz nieprawidłowe kliknięcia - dodaj i współczynnik nieprawidłowych kliknięć

ScreenShot431.jpg

Poniżej menu klikniknij zastosuj

ScreenShot432.jpg

Po tej operacji w widoku kolumn zobaczysz również ilość nieprawidłowych kliknięć. Jeśli jest ich niewiele to nie przejmowałbym się bardzo nimi, ale można je pewnie jeszcze bardziej ograniczyć. Jesli jest ich ponad 10% można się zastanawiać skąd one się biorą.

Tutaj z pomocą powinien przyjść Twój hosting, który powinien wygenerować, bądź dać Ci dostęp do dziennika serwera, gdzie będziesz mógł przejrzeć adresy IP, z których były kliknięcia. Jeśli adresy IP powtarzają się bardzo często w krótkich odstępach czasu to możesz takie adresy wykluczyć.

Mając taką listę adresów IP do wykluczenia (pamiętaj, że jeśli się mylisz to wykluczysz jakiegoś Klienta) możesz przejść na zakładkę Ustawienia danej kampanii i wykluczyć adresy IP

ScreenShot433.jpg

Kilka artykułów, które powinieneś przeczytać:

Rozwiązywanie problemów dotyczących nieprawidłowych kliknięć

Nieprawidłowe kliknięcia

Ochrona Google przed nieprawidłowymi kliknięciami

Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ja bym stawiał na źle skonfigurowaną kampanię. Na początek sprawdziłbym czy trafność słów kluczowych jest odpowiednia. Wejdź do zakładki "słowa kluczowe" i tam masz zakladkę "szczegóły" i wybierz "wszystkie".  Coś takiego :

slowa-kluczowe-wszystkie.jpg

Podejrzewam, że twoja reklama wyświetla się na nieodpowiednie frazy, dlatego klikana jest przez osoby, które nie są zainteresowane twoimi usługami lub produktami. Jeżeli widzisz tam nieodpowiednie frazy to pobróbuj z innym dopasowaniami oraz zrób wykluczenia.

Pozdrawiam

Adam

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Google ma dość dobry algorytm wykrywania fraudów. Spójrz w zakładkę Płatności i tam znajdziesz ew. zwroty za nieprawidłowe kliknięcia.
Odnośnie częstych wejść - możesz spróbować wyciągnąć dane z Google Analytics ale jest to szukanie igły w stogu siana. Adresy IP można łatwo zmienić.
Z praktyki wiem, że:
- często w przypadku źle zrobionej kampanii może wydawać się, że ktoś klika w reklamy (budżet bardzo szybko schodzi),
- poprawnie (gramatycznie i ortograficzne) zadane pytanie daje większą szansę na odpowiedź.
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Po pierwsze to musisz najpierw się upewnić, że faktycznie ktoś wyklikuje Ci reklamę.

Kliknij na hasło Wszystkie kampanie online po lewej stronie i kliknij na zakładkę kampanie w głównym oknie

ScreenShot429.jpg

a następnie przycisk kolumny >> dostosuj kolumny

ScreenShot430.jpg

Otworzy Ci się menu, w którym wybierz Skuteczność >> rozwinie się podmenu, w którym wybierz nieprawidłowe kliknięcia - dodaj i współczynnik nieprawidłowych kliknięć

ScreenShot431.jpg

Poniżej menu klikniknij zastosuj

ScreenShot432.jpg

Po tej operacji w widoku kolumn zobaczysz również ilość nieprawidłowych kliknięć. Jeśli jest ich niewiele to nie przejmowałbym się bardzo nimi, ale można je pewnie jeszcze bardziej ograniczyć. Jesli jest ich ponad 10% można się zastanawiać skąd one się biorą.

Tutaj z pomocą powinien przyjść Twój hosting, który powinien wygenerować, bądź dać Ci dostęp do dziennika serwera, gdzie będziesz mógł przejrzeć adresy IP, z których były kliknięcia. Jeśli adresy IP powtarzają się bardzo często w krótkich odstępach czasu to możesz takie adresy wykluczyć.

Mając taką listę adresów IP do wykluczenia (pamiętaj, że jeśli się mylisz to wykluczysz jakiegoś Klienta) możesz przejść na zakładkę Ustawienia danej kampanii i wykluczyć adresy IP

ScreenShot433.jpg

Kilka artykułów, które powinieneś przeczytać:

Rozwiązywanie problemów dotyczących nieprawidłowych kliknięć

Nieprawidłowe kliknięcia

Ochrona Google przed nieprawidłowymi kliknięciami

Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ja bym stawiał na źle skonfigurowaną kampanię. Na początek sprawdziłbym czy trafność słów kluczowych jest odpowiednia. Wejdź do zakładki "słowa kluczowe" i tam masz zakladkę "szczegóły" i wybierz "wszystkie".  Coś takiego :

slowa-kluczowe-wszystkie.jpg

Podejrzewam, że twoja reklama wyświetla się na nieodpowiednie frazy, dlatego klikana jest przez osoby, które nie są zainteresowane twoimi usługami lub produktami. Jeżeli widzisz tam nieodpowiednie frazy to pobróbuj z innym dopasowaniami oraz zrób wykluczenia.

Pozdrawiam

Adam