Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

klikniecia i wyswietlenia

Nowicjusz ✭

witam.

co oznaczaja,ze ktos kliknol moja reklame,a co oznacza,ze zostala wyswietlona?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: zpMODELcars
września 2015

Dot.: klikniecia i wyswietlenia

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź jak to działa samemu... czyli wpisz sobie jakąś frazę (nie koniecznie swoją frazę) w wyszukiwarkę. Nie zawsze przeczytasz co jest na wszystkich reklamach i wynikach naturalnych, ale to już jest zliczane jako wyświetlenie - za nie nie płacisz. Dopiero jak potencjalny Klient Klieknie w reklamę jest to odznaczone jako kliknięcie i ponosisz za to koszty.

Poczytaj o Wyniku Jakości.

Dodatkowo na pewno utworzyłeś jedynie jedną grupę reklam. To duży błąd. Aby wszystko odpowiednio działało, a Ty żebyś miał większą kontrolę nad kampanią grupuje się slowa kluczowe - stąd nazwa grupy reklam bo dla poszczególnych grup tworzysz zestaw fraz - jeśli fraz jest niewiele to wręcz każda fraza może mieć własną grupę reklam. Po co to się robi? Aby teksty reklam były bardziej dopasowane do słów kluczowych.

Mając jedną grupę reklam i np. 10 słów kluczowych w tej grupie nie umieścisz wszystkich fraz w tekście reklamowym (umieszczenie slowa kluczowego w tekście reklamy powoduje pogrubienie tej frazy w wyświetlonej reklamie jeśli ktoś szuka po danej frazie - powoduje to, że reklama się bardziej rzuca w oczy). Więcej o grupach reklam. A w tym miejscu kilka zdań odnośnie odpowiedniej struktury kampanii.

Poczytaj również o dopasowaniach słów kluczowych. To bardzo ważne, ponieważ mam przeczucie, że używasz dopasowania przybliżonego co może powodować, że Twoja reklama pojawia się również na frazy podobne i synonimy.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

użytkownik Pogotowie udzielił trafnych odpowiedzi na pytanie, czym różni się kliknięcie od wyświetleń. Chciałam tylko dodać malutkie sprostowanie, ponieważ mówimy, że reklamy pojawiają się nad naturalnymi wynikami wyszukiwania (Pogotowie napisał: po lewej stronie), po prawej stronie wyników wyszukiwania lub pod wynikami wyszukiwania. Poniżej przykłady miejsc wyświetlania reklam Adwords w sieci wyszukiwania Google:

- nad naturalnymi wynikami wyszukiwania (na żółtym polu) oraz po prawej stronie wyników wyszukiwania:

Screen Shot 2013-06-10 at 8.17.21 PM.png

- pod naturalnymi wynikami wyszukiwania:

Screen Shot 2013-06-10 at 8.17.42 PM.png

Pozdrawiam,

KarolinaP

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

po wpisaniu słowa kluczowego przez internautę reklamy pokazują się jako 3 wyniki po lewej stronie - wyniki po prawej stronie oraz pod wynikami wyszukiwania. Jeśli reklama będzie tylko wyświetlona to jest to uznane za wyświetlenie.

Kliknięcie w reklamę jest oznaczone na koncie jako kliknięcie - prościej nie potrafię napisać Emotikon: Szczęśliwy

Dodatkowo te dwa elementy wpływają na tzw. współczynnik klikalności, czyli CTR = ilość kliknięć/ilość wyświetleń.

Czyli czym więcej kliknięć w wyświetloną reklamę tym lepiej, ponieważ CTR wpływa na Wynik jakości, który to znowu ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o koszt kliknięcia.

Podsumowując - zaczynająć od podstawowych zagadnień jakimi są kliknięcia i wyświetlenia musisz zadbać o szereg elementów kampanii by w rezultacie Twój Wynik Jakości był jak najlepszy i dążył do 10/10 - wtedy koszty kliknięcia będą niższe.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

znaczy sie,ze wyswietlenie nie koniecznie oznacza zobaczenie,przeczytanie mojej reklamy?dopiero klikniecie powoduje,ze internauta zobaczy moja pelna oferte i reklame w calosci?

a to ostatnie zdanie to juz calkiem magia dla mnie,ale temat bede drązyl,ale juz nie dzisiaj po polnocy.

dzięki za podpowiedz!

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź jak to działa samemu... czyli wpisz sobie jakąś frazę (nie koniecznie swoją frazę) w wyszukiwarkę. Nie zawsze przeczytasz co jest na wszystkich reklamach i wynikach naturalnych, ale to już jest zliczane jako wyświetlenie - za nie nie płacisz. Dopiero jak potencjalny Klient Klieknie w reklamę jest to odznaczone jako kliknięcie i ponosisz za to koszty.

Poczytaj o Wyniku Jakości.

Dodatkowo na pewno utworzyłeś jedynie jedną grupę reklam. To duży błąd. Aby wszystko odpowiednio działało, a Ty żebyś miał większą kontrolę nad kampanią grupuje się slowa kluczowe - stąd nazwa grupy reklam bo dla poszczególnych grup tworzysz zestaw fraz - jeśli fraz jest niewiele to wręcz każda fraza może mieć własną grupę reklam. Po co to się robi? Aby teksty reklam były bardziej dopasowane do słów kluczowych.

Mając jedną grupę reklam i np. 10 słów kluczowych w tej grupie nie umieścisz wszystkich fraz w tekście reklamowym (umieszczenie slowa kluczowego w tekście reklamy powoduje pogrubienie tej frazy w wyświetlonej reklamie jeśli ktoś szuka po danej frazie - powoduje to, że reklama się bardziej rzuca w oczy). Więcej o grupach reklam. A w tym miejscu kilka zdań odnośnie odpowiedniej struktury kampanii.

Poczytaj również o dopasowaniach słów kluczowych. To bardzo ważne, ponieważ mam przeczucie, że używasz dopasowania przybliżonego co może powodować, że Twoja reklama pojawia się również na frazy podobne i synonimy.

Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

użytkownik Pogotowie udzielił trafnych odpowiedzi na pytanie, czym różni się kliknięcie od wyświetleń. Chciałam tylko dodać malutkie sprostowanie, ponieważ mówimy, że reklamy pojawiają się nad naturalnymi wynikami wyszukiwania (Pogotowie napisał: po lewej stronie), po prawej stronie wyników wyszukiwania lub pod wynikami wyszukiwania. Poniżej przykłady miejsc wyświetlania reklam Adwords w sieci wyszukiwania Google:

- nad naturalnymi wynikami wyszukiwania (na żółtym polu) oraz po prawej stronie wyników wyszukiwania:

Screen Shot 2013-06-10 at 8.17.21 PM.png

- pod naturalnymi wynikami wyszukiwania:

Screen Shot 2013-06-10 at 8.17.42 PM.png

Pozdrawiam,

KarolinaP