Obecnie 139 forumowiczów jest online
Obecnie 139 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak sprawdzic,czy konkurencja nie klika celowo moja reklame?

Nowicjusz ✭

jak sprawdzic,czy konkurencja nie klika celowo moja reklame?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: jak sprawdzic,czy konkurencja nie klika celowo moja reklame?

Najlepszy Współtwórca

Masz taką możliwość prosząc swój hosting o dziennik serwera- tam będziesz widzial adresy ip, które klikały w reklamę.

System adwords sam wyłapuje sporo takich niechcianych kliknięć jeśli stwierdzi, że powtarzają się one w krótkim czasie itp. Wtedy takie kliknięcie nic Cię nie kosztuje i możesz je obserwować na zakładce Wszystkie kampanie po naciśnięciu przycisku kolumny rozwinie się menu - kliknij dostosuj kolumny.

ScreenShot050.jpg

Otworzy się okno z możliwością dodatkowych parametrów - wybierz Skuteczność >> Nieprawidłowe kliknięcia i współczynnik nieprawidłowych kliknięć - zastosuj.

ScreenShot051.jpg

Dodatkowo jak będziesz wiedział, że faktycznie konkurencja klika w reklamę i znasz ich adres ip to możesz wykluczyć taki adres. Wejdź w konkretną kampanię i kliknij w menu nad wykresem zakładkę ustawienia i zjedź na sam dół.

Wybierz wykluczenia adresów ip

ScreenShot052.jpg

podłączy Ci się Zarzadzanie wykluczeniami adresów ip - kliknij edytuj.

Pojawi Ci się okno w którym wpisujesz adresy ip, które chcesz wykluczyć. Pamiętaj, że każdy adres ip w nowym wierszu, czyli wpisujesz adres ip >> enter kolejny adres ip >> enter

ScreenShot053.jpg

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Masz taką możliwość prosząc swój hosting o dziennik serwera- tam będziesz widzial adresy ip, które klikały w reklamę.

System adwords sam wyłapuje sporo takich niechcianych kliknięć jeśli stwierdzi, że powtarzają się one w krótkim czasie itp. Wtedy takie kliknięcie nic Cię nie kosztuje i możesz je obserwować na zakładce Wszystkie kampanie po naciśnięciu przycisku kolumny rozwinie się menu - kliknij dostosuj kolumny.

ScreenShot050.jpg

Otworzy się okno z możliwością dodatkowych parametrów - wybierz Skuteczność >> Nieprawidłowe kliknięcia i współczynnik nieprawidłowych kliknięć - zastosuj.

ScreenShot051.jpg

Dodatkowo jak będziesz wiedział, że faktycznie konkurencja klika w reklamę i znasz ich adres ip to możesz wykluczyć taki adres. Wejdź w konkretną kampanię i kliknij w menu nad wykresem zakładkę ustawienia i zjedź na sam dół.

Wybierz wykluczenia adresów ip

ScreenShot052.jpg

podłączy Ci się Zarzadzanie wykluczeniami adresów ip - kliknij edytuj.

Pojawi Ci się okno w którym wpisujesz adresy ip, które chcesz wykluczyć. Pamiętaj, że każdy adres ip w nowym wierszu, czyli wpisujesz adres ip >> enter kolejny adres ip >> enter

ScreenShot053.jpg

Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Szczegółowo o nieprawidłowych kliknięciach tutaj.

Rozwiązywanie problemów dotyczących nieprawidłowych kliknięć tutaj.

Google stara się walczyć z nieprawidłowymi kliknięciami poprzez automatyczne filtry oraz ręczną analizę. Większość takich działań wykrywana jest automatycznie i widoczna na koncie w sposób pokazany powyżej przez @Pogotowie. Więcej o wykrywaniu nieprawidłowych kliknięć tutaj.

Także jeżeli nieuczciwie kliknięcia zostaną wykryte "w locie" nie nadwyrężają one budżetu. Czasem fałszywe działania wykrywane są po czasie w analizie offline lub na podstawie zgłoszenia i wtedy pod zakładką Płatności/Podsumowanie płatności zobaczysz taką informację:

korekta.jpg

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tylko uzupełnię żeby czytający nie wpadli w panikęEmotikon: Szczęśliwy

Powtórne kliknięcia w reklamę zdarza się często ale w większości przypadków dzieje sie tak z powodu np porównywanie cen i ofert, podejmowania decyzji.

Nie każde podwójne kliknięcie reklamy to nadużycie.

Są też sytuacje gdzie spora sieć osiedlowa działa na jednym czy 2 adresach IP. Google bierze pod uwage nie tylko adres IP lecz również inne czynniki mogące zidentyfikować "naciągacza" w celu eliminacji obciążeń na kontach AdWords.

Nie każde powtórne odwiedziny z tego samego IP to nadużycie.