AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 142 forumowiczów jest online
Obecnie 142 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dużo produktów - kilka kont adwords?

Nowicjusz ✭

witam. w firmie jest około 60 produktów, a każdym z nich zarządza inna osoba .  czy najlepeij jest utworzyć 60 kont adwords i połączyć to poprzez MCK / jako panel administracyjny - do wglądu co się dzieje na kontach, wyciąganie raportów , ewentualnie przepisanie konta do innej osoby / czy jest inne lepsze rozwiazanie?

Blanka
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: dużo produktów - kilka kont adwords?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Witaj

nie wiem czy nie mamy za mało informacji odnośnie tego jak Wasza firma działa, aby podjąć decyzję.
Bo wyjścia są dwa:
1 utworzyć jedno konto i na nim oddzielne kampanie dla poszczególnych produktów
2 utworzyć osobne konto dla każdego produktu i poprzez MCK je połączyć.

Wg mnie bardzo ważną kwestią jest to czy słowa kluczowe dla poszczególnych produktów nie będą się pokrywać(wystarczy, że niektóre), bo jeżeli będą to będziecie sami ze sobą konkurować i podbijać stawkę za kliknięcie w wypadku rozwiązania drugiego. Jeżeli to nie jest problem to już chyba bardziej zależy od tego jakie w firmie macie organizacyjne rozwiązania.
Największa zaletą osobnego konta nad jednym wspólnym kontem jest to, że możecie dopasowyać odpowiednio dostępy do konta, czego nie da sie zrobić na jednym koncie dla poszczególnych kampanii. Bo same budżetu można przecięz już na poziomie kampanii ustalać.
Mam nadzieje, że coś pomogłem.

Wschodząca Gwiazda
Witaj, piszesz, że jest około 60 produktów - ale czy dla każdego z nich jest osobna strona www? Gdzie chcecie promować produkty? Na jednym rynku? np. Polska czy różnych?

Nowicjusz ✭

MaciekF - produkty częsciowo mogą miec te same słowa kluczowe, sa podobne branże, ale inne osoby zarządzają - jedno konto z kilkoma kampaniami / dla różnych produktów/ i rożnymi ludźmi którzy mogą mieć wgląd do tego co robią inni i na dodatek ewentualnie mogliby nawet przez przypadek coś zmajstrowac w innej niż swojej kampanii to chyba nie jest dobry pomysł. Pisałeś że nie ma możliwości przypisania pewnych składowych konta poszczególnym osobą.  takze chyba lepiej konto dla każdego produktu / ewentualnie  dla grupy 2-3 produktów z jedną osobą zarządzającą/ 

natomiast jeżeli chodzi o zakres kampanii to dla róznycnh produktów może być zupełnie różne budżetowanie,  geograficzne wyzaczniki też będą z czasem róznicowane 

Blanka

Nowicjusz ✭

każdy produkt ma swoją stronę 

Blanka

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Mhh jeżeli te słowa mogą sie powtarzać to nie wiem czy to najlepszy pomysł z osobnymi kontami- tak jak pisałem będziecie sobie podbijać stawki, chociaż w przypadku wspólnego konta, wyświetli się reklama z najlepszym adrank-iem co też może (ale nie musi) stanowić problem.
Kwestie majstrowania przez przypadek można rozwiązać filtrami- osoba wchodząca na konto od razu filtruje kampanie i pokazują się tylko te ją interesującą.
Natomiast od majstrowania przy cudzych kampaniach może zniechęcić taka praktyka, że każda osoba na swój osobny login i w historii zmian będzie widać, kto gdzie coś zmieniał.

Na poziomie kampanii można ustalac budżet oraz geotargetowanie, więc to nie problem.

Profesjonalista ✭
Jeżeli każdy produkt ma swoją stronę i dodatkowo wymagania jeśli chodzi o dostęp do kampanii są takie jak piszesz wyżej to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie tworzenie osobnych kont dla każdego reklamowanego produktu i najlepiej dodanie ich do jednego MCK.

Musicie tylko zwrócić uwagę na istotną sprawę, o której pisał maciekef czyli konkurowanie ze sobą. Zwłaszcza jeżeli każda kampania będzie tworzona/zarządzana przez inną osobę, która będzie chciała uzyskać najlepsze wyniki.