AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dopasowanie modyfikowane - deklinacja i liczba mnoga

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam po raz pierwszy na forum,

Ponieważ dopasowanie modyfikowane powoduje wyświetlanie reklamy również dla odmian wyrażenia i jego wystąpienia w liczbie mnogiej zastanawiam się jaki jest najlepszy sposób użycia tego dopasowania.

Podam przykład, reklamuję kilka domków do wynajęcia w Bieszczadach. Którą frazę dodać?

+domki +bieszczadach

+domki +bieszczady

+domek +bieszczadach

+domek +bieszczady

Nie wiem czy lepiej wybrać tą która ma najwięcej wyświetleń w dopasowaniu ścisłym [domki bieszczady], czy tą która składa się z wyrazów w liczbie pojedynczej i w mianowniku? Nie chcę dodawać wielu fraz w tym dopasowaniu, do szczegółowych dopasowań preferuję dopasowanie ścisłe :-)

Które rozwiązanie polecacie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: dopasowanie modyfikowane - deklinacja i liczba mnoga

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

osobiście bym wybrał na Twoim miejscu +domki +bieszczady. Ta kombinacja spowoduje wiele innych kombinacji, ale...

Jeśli miałbym kombinować nad nowymi dobrymi frazami to pokusiłbym się o każdą z tych kombinacji. Te lepiej konwertujące dodatkowo dodałbym w dopasowaniu ścisłym, bądź do wyrażenia i przeniósł do odrębnej grupy.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dominik, teraz mam właśnie dużo kombinacji i w dopasowaniu modyfikowanym i ścisłym, rozbite na grupy zgodnie z typami dopasowania. Planuję jednak ograniczyć ilość fraz w dopasowaniu modyfikowanym do minimum i połączyć obie grupy.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

sądzę, że jaką frazę byś nie zostawił w modyfikatorze to wywoła pozostałe frazy. Pozostaje jednak przy swoim, że zostawiłbym +domki +bieszczady. Sądzę, że jest to najczęściej używana kombinacja. Sam możesz to sprawdzić np. google trends

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Rozumiem, wg Ciebie należy wybierać frazę która będzie generować największą ilość wyszukiwań, a nie w mianowniku liczby pojedynczej?

Zastanawia mnie tylko czy do takiej frazy - jeżeli będzie ona w innym przypadku i np w liczbie mnogiej - nie będą gorzej dopasowywane frazy używane przez wyszukujących?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Frazy w dopasowaniu przybliżonym, czy też w modyfikatorze mają Ci posłużyć za króliki doświadczalne w szukaniu skutecznych fraz. Te skuteczne możesz wrzucić w inne grupy reklam, a te, które w ogóle nie trafiają w Twoją branżę wykluczyć.

Kwestia co chcesz osiągnąć. W danej grupie reklam możesz mieć wszystkie kombinacje jakie chcesz odnośnie modyfikatora.

Natomiast jeśli jakąś frazę już masz dodaną jako skuteczną w dopasowaniu ścisłym czy też do wyrażenia to ono przez fakt wyższego dopasowania będzie powodowało wywołanie reklamy. Poczytaj artykuł o dopasowaniach i w jaki sposób system wybiera frazy...

część 3 mówi o sposobie wybierania fraz do wyświetlenia

Dominik Myślak