AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dlaczego nie tworzą się listy remarketingowe?

Student ✭

narzędzie do analizy tagów na stronie www.ankabizuteria.pl pokazuje, że są oba tagi dodane: Analytics i Remarketing, ale w odbiorcach tylko się tworzą "wszyscy użytkownicy":

remark1.png

Dot.: dlaczego nie tworzą się listy remarketingowe?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

4 listy które są na zrzucie (poza "wszyscy użytkownicy") to listy remarketingowe używane w remarketingu dynamicznym. Wymagają one wklejenia tagu na konkretnych podstronach wraz z niestandardowymi parametrami. Instrukcja tutaj 

Lista "Wszyscy użytkownicy" to standardowy remarketing, który dla wyszukiwarki zacznie działać po przekroczeniu 1000 userów (RLSA), dla sieci reklamowej po przekroczeniu 100 userów.

Student ✭

dokładnie tak jak piszesz Emotikon: Szczęśliwy, tagi dynamiczne zostały dodane - są w kodzie...

Te tagi zbierają użytkowników tylko na poziomie sieci reklamowej, także sprawdź w kolumnie obok czy są jacyś. Poza tym musi minąć co najmniej kilka dni od instalacji kodów zanim zostaną zaktualizowane.

Możesz to sprawdzić Udostępniane zasoby/Odbiorcy:

tag.png

tag2.png

Student ✭
tak, u mnie już w sekcji "Tag jest aktywny" widzę zmiany wynikające z dodania tagów ale nie widzę zmian w drugiej części sygnalizującej błędy - tam nadal pisze, że nie widzi tych dodatkowych kodów do reklam dynamicznych... jak to najlepiej sprawdzić? dodatek do chrome mówi, że jest wszytko ok...

Student ✭

Jak widać poniżej kod jest poprawny i są wszystkie wymagane wartości - czemu tylko ecomm_... jest aktywny dla google?

remarket2.png

[ Edytowane ]

Na grafice, którą przesłałeś jest wyraźna informacja "Nie znaleźliśmy parametru...". Podałeś tylko wartość produktu, zapominając o ID produktu z Centrum Sprzedawcy.

Wejdź na stronę, gdzie umieściłeś parametry niestandardowe i sprawdź tagassistantem. Wszystko ci powie:

tagaa.png

Student ✭

tag managera nie mam na stronie - chyba nie tą stronę badałeś... - zobacz dla www.ankabizuteria.pl

nie mam żadnych błędów ani crytycznych ani "Minor" Emotikon: Szczęśliwy  :

remark3.png

Zrzut z Tag Assistant to tylko przykład z innej strony.

Puszczałem na początku wątku link do konfiguracji Tag Managerem. Otagowany musi być koszyk, strony produktowe, kategorie, potwierdzenie zakupu itd.. W tej chwili na stronie ankabizuteria.pl brak tagowania niestandardowego poza stroną główną.

Student ✭
ok, teraz widzę - dziękuję za info i pomoc, już patrzę