Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

clickTAG a SwishMAX oraz klinięcie w baner

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie.

Do tworzenia banerów używam aplikacji SwishMax. Problem pojawił się kiedy okazało się, że bannery maja być użyte do kampanii reklamowej AdWords. Mianowicie wymagany jest clockTAG w animacji aby system przyjąl baner do kampanii. Poszperałem po forum i znalazłem rozwiązanie, które pozwala za pomocą użycia poniższego kodu w sekcji Skrypt tworzonego projektu w SwishMax na to, że AdWords baner zaakceptuje.

Spoiler
on (release) {
    getURL("clickTAG", "");
}

Użycie go pozwoliło dodać baner (.swf) do kampanii. Jednak problem zaczyna się kiedy reklamy się wyświetlają. Zacytuję klienta.

"Tylko teraz jak trafiam na nie w sieci to kliknięcie nie powoduje przejścia na stronę klienta - w zasadzie czasami jak kline to baner znika i koniec."

Jeśli ja wrzucę banner na swój serwer, to po klinięciu w niego otwiera się adres obecnej strony uzupełniony o folder 'clickTAG'. To znaczy, że jeśli otwieram baner adresem www.baner.pl to po kliknięciu otwiera się strona www.baner.pl/clickTAG. Piomyślałem więc, że to pewnie dlatego, że skrypt wyświetlający baner ma przejąć wartość tagu clickTAG zdefiniowaną w panelu admina AdWords, tę, którą wpisujemy przy dodawaniu bannera do grupy reklam. Jednak powyższy cytat klienta pokazał, że się myliłem.

Chciałbym aby ktoś zechiał mi pomóc i opisać dla mnie jak konkretnie mam uzyć 'funkcji' clickTag w SwishMax, żeby AdWords zaakceptował grafikę i żeby gdy zostanie wyświetlona po kliknięciu otwierała się prawidłowa strona, tak jak to jest w standardzie.

Jeśli trzeba to poniżej przedstawiam link do pliku roboczego SwishMax 4 oraz link do prezentacji banerów w .swf

Prezentacja: http://serwer1320247.home.pl/works/namioty/

Plik roboczy: http://serwer1320247.home.pl/works/namioty/swi/250x250px.swi

Z góry dziękuję za pomoc.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: FineNewbie
września 2015

Dot.: clickTAG a SwishMAX oraz klinięcie w baner

Profesjonalista ✭

Spróbuj dodać kształt bez linii i wypełnienia jako najwyższą warstwę. Zaznacz go i po kolei:

Add Script>Button>On Release

Add Script>Browser/Network>getURL

jako URL wstaw clickTag.

później przejdź do Expert editing (zamiast Guided) i zmień:

on (release) {
    getURL("clickTag");
}

na

on (release) {
    getURL(clickTag add"","_blank");
}

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: FineNewbie
września 2015

Profesjonalista ✭

Spróbuj dodać kształt bez linii i wypełnienia jako najwyższą warstwę. Zaznacz go i po kolei:

Add Script>Button>On Release

Add Script>Browser/Network>getURL

jako URL wstaw clickTag.

później przejdź do Expert editing (zamiast Guided) i zmień:

on (release) {
    getURL("clickTag");
}

na

on (release) {
    getURL(clickTag add"","_blank");
}