Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

brak parametrów kampanii

Nowicjusz ✭

cześć, co robię źle?
dla kampanii email generuję adres za pomocą narzędzia googla (wypełniam Źródło kampanii, Medium kampanii i Nazwa kampanii + hasło), po odpaleniu kampanii otrzymuję w ruchu dwie pozycje dla danego newslettera (np. newsletter2 / (not set), newsletter2 / e-mail) przy czym mam pewność, że wysyłka nadaje jeden (właściwy) adres do emaila; dodam, że otrzymuje wartości (sesje, zachowanie, konwersje) bardzo różne, ewidentnie dotyczące różnych transakcji;
b. poszę o pomoc bo ten bajzel źle wygląda.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Pani Sklepowa
września 2015

Dot.: brak parametrów kampanii

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz by kampanie email były ujmowane w domyślnym grupowaniu kanałów jako Email dla utm_medium musisz ustawić wartość email a nie e-mail

\W narzędziu do tworzenia adresów URL (https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl) jest błąd i przy polu utm_mediu w podpowiedziach na dole widnieje faktycznie e-mail, ale jak się przełączysz na angielska wersję językową zobaczysz, że jest email (bez kreski).

Sam się na to kiedyś złapałem.

A wynika to z tego, jak jest zdefiniowane domyślne grupowanie kanałów.

Alternatywą jest zmiana definicji grupowania kanałów.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Pani Sklepowa
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz by kampanie email były ujmowane w domyślnym grupowaniu kanałów jako Email dla utm_medium musisz ustawić wartość email a nie e-mail

\W narzędziu do tworzenia adresów URL (https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl) jest błąd i przy polu utm_mediu w podpowiedziach na dole widnieje faktycznie e-mail, ale jak się przełączysz na angielska wersję językową zobaczysz, że jest email (bez kreski).

Sam się na to kiedyś złapałem.

A wynika to z tego, jak jest zdefiniowane domyślne grupowanie kanałów.

Alternatywą jest zmiana definicji grupowania kanałów.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dzięki! Przechodzę do testu.

Nowicjusz ✭
zgodnie z sugestią wartość ustawiłam na email; niestety, wyszło jak przy poprzednich mailingach - dwie osobne grupy;
wyprobuję 2 rozwiązanie, jak to najlepiej zrobić? nowe grupowanie z dodatkowym kanałem o wartości "newsletter", czy to adekwatne rozwiązanie? noob q, ale ja nie miałam jeszcze okazji do zabawy kanałmi i wolałabym nie namieszać;

Wschodząca Gwiazda
Źle zrozumiałem Twój pierwszy post.
Jeśli gubi Ci się informacja o medium to znaczy, że coś jest nie tak z linkiem.
Bez względu na to czy medium jest email czy e-mail powinno być wyświetlane. Co najwyżej nie zostanie właściwie przypisane w domyślnym grupowaniu kanałów.

Jeśli masz dostęp do logów serwera sprawdź, czy aby na pewno nie ma jakiegoś błędu w linku. Wystarczy w Analytics ustalić kiedy i o której godzinie były te kliknięcia z newsletter/(no-set) i znaleźć odpowiadające im zapisy w logach serwera.

To powinno pomóc zidentyfikować problem.
Tomasz Ciepłucha