Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zróżnicowanie budżetu w kampanii

Student ✭ ✭ ✭

Zastanawiałam się nad optymalizacją kampanii pod kątem stawek. Schodzi mi szybko budżet z kampanii. Nie mam ustalonych godzin, które byłby najlepsze, dlatego waham się nad ustawieniem harmonogramu wyświetleń. Dotyczy to kampanii na wyszukiwarkę. Czy jest możliwość ustawienia na poziomie kampanii albo grup reklam, żeby w danych godzinach budżet dzienny był niższy, a w innych godzinach np. wyższy? Nie wiem czy to ma sens. Chciałabym w godzinach np. wieczornych, gdzie wydaje mi się, że jest większa szansa na konwersję zwiększyć budżet a w innych obniżyć. Nie wiem jak to jest przy kampaniach rozszerzonych, może jest taka możliwość?
Raczej nie biorę pod uwagę opcji: zwiekszania budżetu o np. 30%, kiedy może dojść do konwersji. Miałam ustawione wyświetlanie pod kątem konwersji, a potem kliknięć i bardzo szybko schodził budżet. Teraz ustawiłam: wyświetlanie rónomiernne. Chiałam jednak dodatkowo zoptymalizować budżet, aby starczał na dłużej, bez ograniczania godzin wyświetlania.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zróżnicowanie budżetu w kampanii

Magister ✭ ✭ ✭

Witaj Kamila!

Jeśli chcesz bardziej efektywnie zarządzać budżetem kampanii, to może przydatne były by w tym wypadku np. automatyczne reguły

Jestem jednak pewna, że wkrótce dostaniesz wiele interesujących wskazówek od innych użytkowników naszej adwordsowej społeczności Emotikon: Szczęśliwy 

Czekamy zatem z Kamilą na Wasze porady dotyczące optymalizacji stawek i budżetu.

Miłego dnia,

KarolinaP

Najlepszy Współtwórca

Możesz jedynie manipulować stawkami za kliknięcie, czyli w konkretnych godzinach zmniejszyć bądź zwiększyć procentowo stawkę za kliknięcie co spowdoowuje, że reklama będzie niżej bądź wyżej w wynikach. Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/2732132?hl=pl - można łączyć stawki procentowe kierując na konkretne regiony oraz przedziały czzasowe, itp.

Na Twoim miejscu (bo widziałem inne wątki odnośnie Twojej kampanii) prześledziłbym dokładnie kiedy możesz mieć najwięcej potencjalnych Klientów i potestował. Przecież możesz na tydzień czasu ustawić konkretny harmonogram i ustawić kampanię by wyświetlała się tylko wieczorem. Nastepny tydzień ustawić coś innego i porównać te dane. Kampania adwords w dużej mierze polega na eksperymentowaniu, ale trzeba opierać się na pewnych wytycznych dostępnych na kontach adwords analytics.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za porady. Chyba, rzeczywiście zrobię tak, że ustawię na tydzień harmonogram wyświetleń.

Dam znać jak to wpłynęło na kampanię.

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

pamiętaj, że możesz kombinować również z wartościami stawek za kliknięcie co również może pomóc.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Szkoda, że nie ma takiej możliwości, aby sprawdzić w jakich godzinach były transakcje e-commerce. W adwords można sprawdzić pory dnia. Jednak mam za mało danych, aby na tej podstawie wyciągnąć wnioski. Natomiast kod e-commerce zawiera dane już od ponad roku. Jakbym wiedziała, które godziny są najnabardziej efektywne mogłabym ustawić wtedy harmonogram. Może taka opcja będzie w przyszłości.

Wschodząca Gwiazda

a moze troche z innej strony do tego podejść i zostawić tylko te słowa bardziej skuteczne,a wstrzymać mniej efektywne wtedy budżetu starczy na dłużej,

może masz dopasowania przybliżone, warto by troche bardziej zawęzone zastosować,

kolejna sprawa to zauważyłem, że pisałas o wyswietlaniu z optymalizowanym na konwersje a potem dałas na równomierny- to są opcje dotyczące rotacji reklam(nr 2 na screenie) natomiast wykorzystanie budżetu jest w innym miejscu(nr 1)

http://i.imgur.com/UddhZpI.png

Student ✭ ✭ ✭

Może źle to ujęłam, ale chodziło mi dokładnie o to, jak załączyłeś na obrazku. Zawęziłam już dopasowanie niektórych haseł i wzięłam pod uwagę ograniczenie słów kluczowych. Rozważam wszystkie możliwe ewentualności.

Najlepszy Współtwórca

Maciek zauważył fajną rzecz... ale idąc dalej może sama struktura kampanii jest do poprawki Emotikon: Szczęśliwy

czy śledzisz raport wyszukiwanych fraz? Zakładka Slowa kluczowe pod wykresem Szczegóły słów kluczowych... Warto dodawać wykluczenia i obserwować frazy warte dodania do kampanii.

Czy masz pogrupowane słowa kluczowe - utworzone jakieś testowe reklamy dla poszczególnych grup by można było ocenić ich skuteczność?

Czy używasz rozszerzeń połączeń, linków witryny, społecznościowych itp...  na poziomie grup reklam, a nie jedynie na kampanii...

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Tak. Na bieżąco monitoruję wyszukiwane hasła i dodaję wykluczenia. Mam też dodane rozszerzenia linków, połączeń i do Google plus. Kampania jest podzielona na dużą ilośc grup reklam, ok. 20. Są to bardzo szczegółowe grupy, więc reklamy są dopasowane. Wynik jakośći praktycznie wszędzie mam ok. 10. Może wynika to z konkurencyjności tych haseł. Chociaż maskymalny CPC nie przekracza 3zł.

Najlepszy Współtwórca

Bardzo ładnie to wygląda Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Informacje o godzinie transakcji możesz znaleźć w raporcie pory dnia AdWords na koncie Analytics.

pora dnia.jpg

Wschodząca Gwiazda

a może problem leży na stronie www, skoro masz same 10 to raczej świadczym o tym ze adwords jest ustawione dobrze, a skoro nie ma tyle zakupów ile bys chciała to może własnie jakies problemy na samej stronie www są ktore przeszkadzaja w dokonaniu zakupu?

Student ✭ ✭ ✭

Też się nad tym zastanawiałam. Najniższy wynik jakości mam 7, ale to jest przy dwóch słowach, które nie wygenerowąły żadnych kliknięć. Ogólnie ta kampania ma też wskazać słabe punkty strony. Być może tu jest problem. Chociaż codziennie są zakupy z poziomu ruchu poza cpc na poziomie od 20 do 60 transakcji. Więc już sama nie wiem. Może trzeba poczekać, kampania ma dopiero 2tygodnie.

Wschodząca Gwiazda

kampania sama w sobie nie wskaze słabych stron witryny, do tego służy analytics- warto np stworzyć ścieżke celu i zobaczyc gdzie ludzie uciekają

a współczynnik konwersji na jakim jest poziomie dla innych źródeł?