AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 82 forumowiczów jest online
Obecnie 82 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zniknęły reklamy dotyczące sklepu internetowego z winem.

Nowicjusz ✭

Witam!

Od kilku dni zniknęły reklamy AdWords sklepu internetowego z winem. Środki na 100% jeszcze są.

Na koncie nie można nic sprawdzić ani zmienić bo przy próbie zalogowania się pojawia się komunikat:

W wykonywanej przez Ciebie operacji wystąpił błąd. Jeśli próbujesz wprowadzić zmiany, mogły one nie zostać zapisane.

Odśwież stronę, aby spróbować ponownie.

Jeśli problem będzie się powtarzać, wyloguj się z konta AdWords, a następnie zaloguj się ponownie i wróć na tę stronę.

Temat niezwykle pilny, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam,

Tomek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zniknęły reklamy dotyczące sklepu internetowego z winem.

Najlepszy Współtwórca

Najpierw spróbuj wyczyścić ciasteczka w przeglądarce. Później po prostu zmienić przeglądarkę np. z firefoxa na chrom bądź odwrotnie.

Jeśli to nie pomoże to zastanów się czy może masz adblocka jakiegoś zainstalowanego...

Jeśli to pomoże i wejdziesz na konto to zrób diagnozę słów kluczowych - dlaczego się nie pojawiają.

Jeśli masz zainstalowanego adblocka to tu leży przyczyna braku widoczności reklam.

I kolejna rzecz to przeczytaj zasady dotyczące reklamowania alkoholu https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176005?hl=pl# to pomoże Ci zbudować odpowiednią reklamę.

Jeśli reklama była skierowana na polskę to niestety nie ma jej na liście regionów, na których można reklamować alkohol.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Też miałam kampanię z winem. Niestety nie mam dobrych informacji. Kontaktowałam się w przypadku reklam z winem z pomocą Google i jeżeli chodzi o sieć reklamową to banerów wogóle nie można reklamowac, ze względu na ograniczenie rodzinne, czy jakoś tak podobnie się to nazywało. Natomiast reklamy tekstowe były normalnie wyświetlane i w wyszukiwarce również. Jednak od kilku dni i te tekstowe na wyszukiwarkę zostały odrzucone. Komunikat jest taki:

Możesz próbować kontaktować się z Google. Wcześniej można było reklamować alkohol niskoprocentowy. Być może zmieniły się zasady.

Magister ✭ ✭ ✭

Witam, 

ja także niestety nie mam dobrych informacji.

Niedawno zasady reklamowe Google dotyczące promocji i sprzedaży alkoholu uległy zaostrzeniu ("Google ogranicza promocję i sprzedaż napojów alkoholowych, w tym piw, win i wódek."). Polska nie znajduję się na liście krajów, w których reklamowanie sprzedaży napojów alkoholowych jest dopuszczalne. Dlatego mogło dojść do odrzucenia reklam w koncie Adwords, mimo że wcześniej były one wyświetlane w sieci wyszukiwania. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Magister ✭
Pozostaje SEO Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭
Mi jeszcze nie odrzuciło reklam o degustacji wina i whisky, ale pewnie niedługo to nastąpi.

Tak samo zaostrzyły się zasady odnośnie znaków towarowych.
Wcześniej jak nie można było np. użyć w reklamie "Facebook" to dało się "Facebooku", teraz niestety i takie reklamy odrzuca.