Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmieniające się stany

Student ✭

Właśnie zwiększyłem ceny za kliknięcie i stan dwóch fraz zmienił się z "Mała liczba wyszukiwań" na "odpowiedni" czy przy odpowiedniej kwocie za kliknięcie zbyt mała liczba wyszukiwań przestaje mieć znaczenie ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zmieniające się stany

Wschodząca Gwiazda
Czego się nie robi dla pieniędzy Emotikon: Szczęśliwy
A tak na poważnie - jesteś pewien, że to nie kwestia zbiegu okoliczności?
Sprawdź, czy jak znów obniżysz stawki stan zmieni się z powrotem na "mała liczba wyszukiwań" - pewnie nie.
Ja wczoraj dla kilku fraz też miałem małą liczbę wyszukiwań i bez zmiany stawek dziś pokazuje się stan odpowiednie, a stawek nie ruszałem.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Mała liczba... dotyczy ilości wyszukań za ostatni okres - mogłeś ją zmienić w wystarczającą sprawdzając, czy reklamy się wyświetlą. Z drugiej strony trudno mieć pretensję do Google, że nie wyświetla reklam, gdy jest ich mało/są tanie a i wyszukań niewiele. Wynika to z opłacalności wyświetlania reklam (opłacalności rozumianej nie tylko finansowo, ale ogólnego bilansu korzyści finansowych i wizerunkowych - słaba, tania reklama kontra brak reklam). Przecież w sytuacji, gdy jest mało reklamodawców wyświetlana jest jedna zamiast trzech reklam na górze albo nawet reklama wyświetla się tylko na dole strony.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Na pewno nie jest to kwestia zbiegu okoliczności, otworzyłem słowa kluczowe, posortowałem wg stanu i jedno po drugim zmieniałem ręcznie na pewną kwotę, przy czym "kątem oka" zauważyłem, że stan nagle się zmienił, myślałem że mam przewidzenia Emotikon: Język ale ta fraza była pomiędzy innymi i figurowała jako "odpowiedni" pomimo sortowania po stanie było przemieszane.
Więc zacząłem wszystko od początku dla pewności odświeżyłem wszystko posortowałem znowu i jadę po kolei i tym razem po zwiększeniu stawki na moich oczach na innym słowie stan znowu się zmienił na "odpowiedni"

I nie mam do nikogo pretensji tylko po prostu pytam czy po zwiększeniu stawki moje reklamy będą się wyświetlać gdy wyświetleń jest b. mało bo kwoty dochodzą nawet do 5 zł za klik

Wschodząca Gwiazda
To czy reklamy będą się wyświetlać, czy nie, możesz łatwo sprawdzić korzystając z narzędzia podglądu i diagnostyki reklam.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Gdyby to działało było by fajnie. Mam kampanię gdzie średnio powinno wystarczyć 1-2zł CPC, ustawiłem bagatelka 25zł by mieć pewność, że jak będą zapytania się pojawiać. Minął miesiąc- nadal jest "mała liczba wyszukiwań". Z doświadczenia dodam, że często po wysłaniu kampanii jest ten komunikat a za 2- 3 dni znika lub odwrotnie, może o takiej sytuacji mówimy?
Krzysztof Marzec

Student ✭
nie, stan zmienił się od razu po zmianie kwoty, przez przeglądarkę IE a nie aplikację, może tu jest problem, że IE nie odświeża wszystkiego w odpowiedni sposób.

Wschodząca Gwiazda
takie rzeczy też sie dzieja w drugą stronę.