Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana typu kampanii z search+display na...

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Mam w spadku kampanię prowadzoną od roku w typie "Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową - Wszystkie funkcje" i z automatycznym określaniem stawek. Chcę to rozbić na dwie kampanie oczywiście osobne. Czy ktoś może wskazać jakieś dobre praktyki w takiej sytuacji? 

Np:

1 czy w aktualnej (z historią) kampanii zostawić search czy display, o ile w ogóle zostawić tą kampanię, a może

2 stworzyć dwie nowe kampanie a starą zawiesić?

3 czy można tak po prostu zmienić automatyczne stawki na ręczne i w niczym to nie przeszkadza...?

4 a może na coś jeszcze należy zwrócić uwagę?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zmiana typu kampanii z search+display na...

Magister ✭ ✭ ✭
1. Ja zostawiłbym kampanię search (tak na pewno się da), o ile zbudowana historia i wyniki jakości starej kampanii nie są na bardzo niskim poziomie.
2. Zastosowałbym to rozwiązanie w przypadku słabych wyników jakości lub też konieczności gruntownego przebudowania kampanii. Nie bój się takiego rozwiązania. Historię buduje sobie całe konto, więc zakładając nową kampanię na koncie nie zaczynasz zupełnie od zera. A nowe kampanie, jeśli będą zrobione dobrze, dość szybko zbudują sobie historię.
3. Możesz zmieniać ustawienia kampanii i nie powinno to rodzić negatywnych skutków.
4. Zastanów się nad celami stawianymi kampanii. Nie powielaj tego samego zestawu słów w kampanii search i display, gdyż w tym drugim przypadku pełnią one bardziej rolę opisu tematyki otoczenia, w którym chcesz mieć swoje reklamy. Przetestuj też stawki, ruch z sieci reklamowej często uda się pozyskać taniej niż z wyszukiwarki, więc szukaj tej najniższej stawki, przy której pojawią się wyświetlenia i kliknięcia. Oczywiście analizuj miejsca docelowe, w których wyświetlą się Twoje reklamy i wykluczaj niewłaściwe lub też już na wstępie określ odpowiednie miejsca docelowe.

Powodzenia
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Kasia, ja osobiście bym wstrzymała aktualną kampanie i stworzyła dwie osobne, nowe na Search i Display. Z aktualnej powyciągała to co się da i co dobrze działało i rozbudowała nowe frazy, witryny ( w zależności od rodzaju kampanii).

Słowa kluczowe dziedziczą WJ, ale każda nowa kampania zaczyna się od zera.

Nie napisałaś też w sumie nic o wynikach tej kampanii czy sobie dobrze radziła i czy coś było w ogóle mierzone. Jeśli nie to tym bardziej bym wstrzymała i ustawiła od nowa zwłaszcza, ze to łączona kampania.

Student ✭ ✭
Trudno mi to w sumie ocenić, bo pierwszy raz widzę kampanię z automatycznymi stawkami oraz display i search w jednym. Ale nawet jeśli słaba była ta kampania to konta nowego nie trzeba zakładać tylko wystarczy nowa kampania, prawda?

Wschodząca Gwiazda
Sprawdź wyniki jakości słów kluczowych. Ale jeśli to była jedyna kampania to po prostu wstrzymałabym ją na koncie i działała dalej wedle własnych ustawień.