AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana budżetu wspólnego regułą automatyczną

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeśli mam kilka kampanii z budżetem wspólnym, którą zaznaczyć dla reguły, która ma ten budżet wspólny podnieść określonego dnia?

Odpowiedź eksperta 4verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

Odrębna kampania na weekend z innym budżetem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Zaznaczy wszystkie kampanie majace wspólny budżet i użyj regułę "zmień budżet dzienny gdy"

Profesjonalista ✭ ✭

@maciekef gdy..?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Rafał zerknij na Automatyzację na koncie AdWords i na możliwe reguły.

Gdy...  bądź jeżeli i wybierz odpowiednią wartość w zależności od potrzeb - możliwości jest sporo stąd Maciek nie pisał dalej, bo to zależy od sytuacji i potrzeb w danym momencie.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

Dominik, ale... to ja wiem, ale przy budżecie wspólnym do wielu kampanii?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

jeżeli ma dotyczyć wszystkich zaznaczonych kampanii to powinno wystarczyć wyświetleń więcej niż 0. W podglądzie wyników pokazało mi, przy zaznaczeniu wszystkich kampanii ze wspolnego, że zmieni sie o ileś tam. Czekam teraz na wystąpenie reguły w rzeczywistości dla jednej kampanii, bo logicznie rzecz biorąc to powinno wystarczyć również- skoro jednej kampanii podwyższmy budżet o x to skoro jest to wspólnym budżet to powinno podwyższyć całości 

Wschodząca Gwiazda

Zrobiłem test i niestety nie da się zmienić budżetu wspólnego regułą automatyczną Emotikon: Smutny

Z początku myślałem dokładnie tak jak @maciekef i byłem wręcz pewien, że obie metody zadziałają.

Jednak zarówno w przypadku zaznaczenia pojedynczej kampanii, jak i zaznaczenia wszystkich kampanii, które korzystają ze współdzielonego budżetu, po wykonaniu reguły przychodzi powiadomienie z błędami:

Stan: Błąd: Nie można zmienić budżetu wspólnego. 

W związku z tym jedyna opcja to skrypt AdWords (albo API).

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Zmieniłem tylko dla 1 kampanii biorącej udział we wspólnym, regułą wykonała się bez błędów ale w kampanii nie widać wzrostu kwoty, dalej jest tyle, ile było. Nie działa. Szkoda.

Student ✭ ✭ ✭

Jak zmieniać dla kampanii budżet co tydzień w sobotę tak, aby strategie nie wchodziły w tryb edukacyjny po zmianie budżetu?

Student ✭ ✭ ✭

Kochani, poradźcie, będę wdzięczny. Jeśli na weekend chcę podwyższać budżet ale jego zmiana resetuje "naukę" strategii, to nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie Emotikon: Smutny

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz P No przez API Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Zmiana budżetu, nie ważne czy ręcznie, czy za pomocą skryptów, API, reguł - zawsze powoduje zmianę parametrów i przejście w tryb nauki ponieważ ustawienia, które były optymalne dla danego budżetu nie będą już optymalne dla innego budżetu.

Jakiej dokładnie strategii używasz i czemu chcesz podnosić budżet na weekend?

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C w weekendy firmy często nie pracują Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

@RafalDziurowicz - autor wątku chce podwyższać budżet w weekend.

Jeżeli powodem miało by być niepracowanie firmy to bym ustawił harmonogram i wyłączył kampanię w weekend Emotikon: Szczęśliwy

Ale w tym wypadku chyba chodzi o coś wręcz przeciwnego, czyli dotarcie do większej ilości odbiorców ze względu na większą liczbę wyszukiwań i kliknięć.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Tak, weekendy to okres większej sprzedaży w e-commerce. Jakieś pomysły?