Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zamknięcie konta AdWords utworzonego w MCK

Student ✭

Witam,

Jak mogę zamknąć/ usunąć konto AdWords utworzone w MCK przez Siebie? Było stworzone dla kiedyś działającego mojego bloga. Teraz tylko mi paskudzi w Google Partners.

Mam je odłączyć od konta czy zablokować Sobie do niego dostęp?  Oba rozwiązania chyba nie rozwiązują mojego problemu.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr T
września 2015

Dot.: Zamknięcie konta AdWords utworzonego w MCK

Profesjonalista ✭
- utwórz nowe konto Google,
- dodaj ten nowy adres do konta AdWords z dostępem administracyjnym
- odłącz konto z MCK
- zaloguj się na nowe konto i usuń swoje konto z użytkowników
- jeśli chcesz całkowicie usunąć konto AdWords to usuń całe konto Google (to nowe Emotikon: Szczęśliwy)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr T
września 2015

Profesjonalista ✭
- utwórz nowe konto Google,
- dodaj ten nowy adres do konta AdWords z dostępem administracyjnym
- odłącz konto z MCK
- zaloguj się na nowe konto i usuń swoje konto z użytkowników
- jeśli chcesz całkowicie usunąć konto AdWords to usuń całe konto Google (to nowe Emotikon: Szczęśliwy)

Wschodząca Gwiazda
Moja rada Piotr : utwórz sobie drugie MCK na innym koncie w Google i przerzucaj sobie nieaktywne (niepotrzebne) konta Adwords na to drugie MCK, w razie jakbyś potrzebował jednak historii (kopi kampanii) to masz ją pod ręką. Przydaje się czasem - np. jak klient wróci po 2 latach do współpracy ;-).

Adaśko

Najlepszy Współtwórca

Dokładnie tak jak pisze Adam. Konto MCK niższego szczebla jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W pewnym momencie i mnie zaczęły drażnić zbędne konta. Teraz mam MCK podrzędne dla każdej agencji, z którą współpracuje, żeby mieć wszystko posegregowane. Łącznie z MCK na konta, których już nie prowadzę, ale może w przyszłości...

Dominik Myślak

Student ✭
Ale nie mam łączyć tego nowego MCK ze swoim głównym MCK?

Najlepszy Współtwórca
Pewnie, że możesz łączyć. Tylko kwestia co ty dokładnie chcesz zrobić. Bo napisałeś, że Ci to konto bruździ... tu kwestia jak? Bo jeśli chcesz się pozbyć tego konta w ogóle to sposób jak napisał Ci Marcin.

Jeśli ono w tej chwili Ci przeszkadza na liście innych kont to wystarczy je wydzielić do innego podrzędnego MCK.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
jak to konto paskudzi np pod względem jakości w google partners i podłączysz nowe mck pod obecne to... dalej będzie paskudzić, więc albo przenieś na inne konto google i tego konta nie podpinaj pod mck albo usuń

Student ✭
Kłopotliwe konto zamknięte, dodatkowe MCK dla kont nieaktywnych utworzone. Dziękuję za pomoc i rady.