Obecnie 157 forumowiczów jest online
Obecnie 157 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zakładanie konta Google Adwords w innym kraju

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, mam pytanie o zakładanie konta w innym kraju z tamtejszym adresem rozliczeniowym itp. czy wystarczy przy zakładaniu konta w polskim Adwords podać dane tego innego kraju w formuarzu? czy muszę jakoś wejść np na google.adwords.de i tam założyć?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Zakładanie konta Google Adwords w innym kraju

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

wystarczy,żebyś wybrał odpowiedni kraj przy zakładaniu konta

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,
tak jak wspomniał Maciek- ważne jest podanie właściwego kraju i adresu rozliczeniowego przy zakładaniu konta AdWords, może się to odbyć na stronie google.adwords.pl, nie ma konieczności rejestracji konta za pomocą domeny .de, .fr czy .es itp.

Więcej o informacjach rozliczeniowych tutaj:
https://support.google.com/adwords/answer/113010?rd=2

Pozdrawiam,
KarolinaP

Magister ✭

Jeśli chcesz wykorzystać kupon AdWords z polskiego źródła, pamiętaj o warunkach korzystania z takiego kuponu. Konnkretnie chodzi mi o zapis: 

Oferta ważna jedynie w przypadku rejestracji za pomocą podanego klientom promocyjnego adresu URL z adresem fakturowania w Polsce.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

O kupony na DE można aplikować tutaj.

Nowicjusz ✭ ✭

No właśnie moje pytanie ma drugie dno, jakbyście wyczuliZaskoczony kot, mój klient dostaje kody, tylko takie trochę dziwne, na jego dane osobowe a nie na dane firmy, posiada konto firmy w adwords w Danii i z tego konta prowadzi kilka kampanii na Europę ale na Danię nic nie prowadzi, czy w takim razie może na tym koncie użyć takiego kodu?, coś czytałem że na użycie kodu dla nowych firm jest 14 dni od założenia konta, więc to już chyba niemożliwe, a nie chcę zakładać nowego konta które będzie mogło wykorzystać kod na kampanię w Danii bo zdubluje adres rozliczeniowy i będą dwa konta firmy w systemie Adwords.

Są też takie kody zachęcające do powrotu, może takiego powinien użyć?

Najlepszy Współtwórca
Bardzo wazne jest to by zapoznać się z zasadami używania kuponów w danym kraju, ponieważ jeśli to walka o kupon 250 zł to nie wiem czy warto. Taki kupon najczęściej można użyć tylko raz dla jednego Klienta, więc nawet jeśli Klient prowadzi kampanie na różne kraje, ale na tych samych danych rozliczeniowych to nie ma to według mnie sensu - wydaje budżety o wiele większe i nie warto walczyć o 250 zł z kuponu. A tym bardziej ryzykować zawieszenie wszystkich powiązanych kont przez nielegalne korzystanie z kuponów.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Przy uruchamianiu konta dla innego kraju, zwróć jeszcze uwagę na strefę czasową. Jeśli jest inna niż domyślnie wybrana przes system, ustaw właściwą aby nie było problemów z różnicami czasu pomiędzy zaplanowanym harmonogramami kampanii a rzeczywistym czasem w danym kraju. Strefę czasową dla konta ustawia się tylko raz.