Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Mam pytanie na temat wyświetlania reklam w kampanii. Przy danym słowie kluczowym pojawia się zawsze informacja odnośnie tego czy jest dana reklama wyświetlana czy też nie. Moje pytanie brzmi czy jeśli mam na przykład 20 słów kluczowych to jaki powinna być liczba słów kluczowych przy których jest informacja TAK. Bo ja mam na przykład tak, że tylko kilka z nich wyświetla reklamę w danym momencie a przy pozostałych jest informacja, że zamiast tej została wybrana reklama z innej grupy reklam albo jest zbyt niski Ranking reklamy (nie wiem dlaczego skoro Wynik Jakości to np. 6-7, a czasami 8). 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz Z
grudnia 2016

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej użyj dopasowania do wyrażenia jak i ścisłego - możesz używać ich równocześnie.

Możesz również użyć modyfikatora.

Dodatkowo używaj wykluczających fraz na poziomie grup reklam, by w grupie reklam x wykluczyć frazy z grupy y - aby jak najmniej było sytuacji podkradania fraz.

Z dopasowania przybliżonego na Twoim miejscu bym zrezygnował.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Cześć Mateusz,

Jakich dopasowań słów kluczowych używasz? Podejrzewam, że przybliżonych bądź modyfikatora.

Bądź frazy w dopasowaniu do wyrażenia są tak podobne do siebie (porozdzielałeś je po innych grupach reklam), że podkradają sobie wyświetlenia.

Jeśli używasz dopasowania przybliżonego to tu masz przyczynę.

Jeśli dopasowania do wyrażenia i nadal chcesz mieć tak pogrupowane frazy, to zadbaj o wykluczenia na poziomie grup reklam.

Dominik Myślak

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć, dzięki za cenne wskazówki.

Mimo tego mam jeszcze kilka pytań. Bo generalnie mam jeden produkt, który reklamuje. Jest to aplikacja w chmurze. Czy jest sens abym grupował słowa kluczowe? Jeśli tak, to mam w każdej z nich umieszczać całkowicie różne słowa kluczowe i konsekwentnie różne reklamy?

Bo póki co miałem dwie kampanie - brandową i zwyczajną z odpowiednimi słowami kluczowymi. Niektóre słowa kluczowe były podobne do siebie, a niektóre takie same w różnych dopasowaniach (czy używanie tych samych słów kluczowych w różnych dopasowaniach ma sens?). Czy jest to dobre rozwiązanie czy proponujesz coś innego?

Dot.: Wyświetlanie reklam

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Mateusz musisz sobie podzielić całoś konta  na kampanie (różne kierowanie :  wyszukiwarka, sieć reklamowa, mobilne itp), a każdą kampanie na różne grupy reklam ze względu na na frazę przwewodnią grupy (któa będzie unikatowa w danej kampanii) . A w każdej grupie fraza będzie miała różne dopasowania. Przykład struktury

1. Kampania na sieć wyszukiwania

1a. Grupa reklam z frazą : najlepsza aplikacja w chmurze.

W tej grupie takie dopasowania:

[najlepsza aplikacja w chmurze]

"najlepsza aplikacja w chmurze"

+najlepsza +aplikacja +chmurze

1b. Grupa reklam z frazą : polecana aplikacja w chmurze.

[polecana aplikacja w chmurze]

"polecana aplikacja w chmurze"

+polecana +aplikacja +chmurze

2. Kampania promująca aplikację

2a. Grupa reklam z frazą : najlepsza aplikacja w chmurze.

[najlepsza aplikacja w chmurze]

"najlepsza aplikacja w chmurze"

+najlepsza +aplikacja +chmurze

2b. Grupa reklam z frazą : polecana aplikacja w chmurze.

[polecana aplikacja w chmurze]

"polecana aplikacja w chmurze"

+polecana +aplikacja +chmurze

I tak dalej. Na początku jest dużo pracy przy takiej konfiguracji kampanii, ale docenisz to z czasem. Oczywiście na bieżąco kontroluj wyszukiwane słowa w raportach szczegółowych. Cześć trzeba będzie wykluczyć a część dodać do zestawu słów kluczowych.

Powodzenia.

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

zastosowałem się do zaleceń i pogrupowałem słowa kluczowe oraz stworzyłem dopasowane do nich reklamy. Problem polega na tym, że mimo wysokiego Wyniku Jakości, słowa kluczowe nie wyświetlają się dalej. 

Czy zatem problemem jest to, że słowa kluczowe nie są tak różne od siebie i podkradają sobie pozycje i reklamy? Dla przykładu podam, że rozdzieliłem słowa kluczowe takie jak: program dla prawników, oprogramowanie dla kancelarii oraz program do zrządzania kancelarią prawną i umieściłem je w innych grupach. Ustawiłem różne dopasowanie tak aby pozyskać nowe słowa kluczowe. Niestety na dopasowanie przybliżone z 1 grupy reklam wyświetla się reklama na słowo kluczowe z 2 grupy reklam i tak dalej. Co zatem mam zrobić? Czy rozwiązaniem będzie bardziej ścisłe dopasowanie tak aby słowa z dopasowaniem przybliżonym nie powodowały wyświetleń na słowa kluczowe z innej grupy reklam?

Proszę o pomoc. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz Z
grudnia 2016

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej użyj dopasowania do wyrażenia jak i ścisłego - możesz używać ich równocześnie.

Możesz również użyć modyfikatora.

Dodatkowo używaj wykluczających fraz na poziomie grup reklam, by w grupie reklam x wykluczyć frazy z grupy y - aby jak najmniej było sytuacji podkradania fraz.

Z dopasowania przybliżonego na Twoim miejscu bym zrezygnował.

Dominik Myślak

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, mam jeszcze dwa pytania odnośnie wyświetlania reklam.

Pierwsze dotyczy sytuacji gdy mam informacje, że zamiast tej reklamy wyświetlono inną z grupy reklam. Bardzo często pojawia mi się to mimo stosowania wykluczeń i rozdzielenia słów kluczowych bardzo szczegółowo. Jaka może być tego przyczyna i jak to mogę rozwiązać?

Drugie pytanie dotyczy rankingu reklamy. Przy wielu słowach kluczowych mam informacje o zbyt niskim rankingu reklamy, dlatego się nie wyświetla, mimo, że Wynik Jakości wynosi 7/8/9/10 i wysokiej stawki za kliknięcie.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Co do pierwszego pytania to kwestia jakich dopasowań używasz? Jeśli przybliżonych, to niestety może być tak, że nie jesteś w stanie wykluczyć każdej kombinacji i system w pewnych przypadkach pokaże reklamę z lepszym rankingiem.

Drugie pytanie. A jakie masz średnie pozycje reklamy? Może wystarczy podnieść nieco stawki?

Dominik Myślak

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Używam tylko dopasowań ścisłych i przybliżonych.

W większości mam śr. pozycje 0,0 czasami 1,0 i 2,0.

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

przybliżonych? To tak jak napisałem powyżej.

A nie lepiej spróbować modyfikatora dopasowania przybliżonego? Byłoby prościej zapanować nad wykluczeniami i wyświetlaniem złych reklam z innej grupy.

Dominik Myślak

Wyświetlanie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Przepraszam, mój błąd. Używam tylko dopasowań ścisłych i do wyrażenia, z tymże tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Mimo tego sytuacja o której pisałem powtarza się cały czas.

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Przychodzi mi do głowy tylko jedno. Zadzwoń do supportu i przedstaw problem. Może oni wskażą Ci rozwiązanie, bo będą widzieli co się dzieje na koncie.

Dominik Myślak

Wyświetlanie reklam

Najlepszy Współtwórca

Co do WJ i wyświetlania lub braku wyświetleń reklamy:

- "narzędzie podglądu" ma ostatnio spory problem z podawaniem realnych danych, częściowo wynika to z domyślnego sprawdzania dla urządzeń mobilnych (błąd w narzędziu nad którym Google pracuje, podobny był w maju ub roku), co w sytuacji wyłączenia kampanii dla takich urządzeń lub modyfikacji stawek sprawia dodatkowy problem 

- dodaj kolumnę "Szac. stawka za pierwszą stronę" i "Szac. stawka za wyświetlenie u góry strony" - to pomocne w ocenie czy rzeczywiście przy danym WJ Twoja stawka jest zbyt niska.

- wykonaj diagnostykę słów kluczowych.

Konkretna wartość WJ ani wysokość stawki nie gwarantuje wyświetleń, więc bez dogłębnego sprawdzenia nie można się do tego odnieść, czy komunikat jest ok czy jest błędny.

Poza stawką i WJ na ranking wpływa użycie rozszerzeń (ale nie w każdej konfiguracji).

Wyświetlenie reklamy może być też uzależnione od innych czynników t.j. lokalizacji (np konkurencji w danej lokalizacji), pory dnia, kierowania na urządzenia.

Jaką masz ustawioną strategię ustalania stawek?
Z powodu problemów systemu z oceną wyświetlania błędnie działają też ostatnio strategie "wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania" (nie radzą sobie z utrzymaniem wyświetleń i pozycji).