Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie reklam tylko dla Warszawy

Nowicjusz ✭

Ustawiłem reklamy tylko dla Warszawy ale wyswietla sie też ludziom którzy mieszkają ponad 100km od Warszawy np w Płocku, czy da się zawęzić wyświetlanie reklam ściśle dla samych mieszkańców Warszawy?

mam np słowo kluczowe tresura jeży, ustawiłem dopasowanie do wyrażenia bo chce miec wejscia na hasła 

tresura jeży warszawa

tresura jeży mokotów itp

ale pojawiają się też wejścia z haseł tresura jeży płock i inne miejscowosci, nie chce robic wykluczeń bo musialbym przepisac wszystkie miejscowosci wkoło warszawy, czy da sie to jakos zrobic inaczej?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wyświetlanie reklam tylko dla Warszawy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

wyklucz województwa plus miasta koło Warszawy

dodatkowo ustawienia kampanii, a dokładnie zaawansowane ustawienia lokalizacji powinny wyglądać tak...

ScreenShot346.jpg

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Dokładnie,

Ustawienia (na poziomie kampanii) -> lokalizacje-> +Lokalizacje -> (małymi literkami po prawej stronie) "w pobliżu" -> i tam wyklucz poszczególne województwa dla których nie chcesz aby kampania się wyświetlała.

Pozdrawiam!

Pozdrawiam,
Artur R

Nowicjusz ✭

możesz rozwinąć tą wskazówke? Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Wybierasz "Wszystkie kampanie online" -> Ustawienia -> lokalizacje, tam będzie wyświetlać Ci się lokalizacja, którą wybrałeś podczas tworzenia kampanii. Kliknij +Lokalizacje -> po prawej stronie małymi literkami będziesz miał napisane "w pobliżu" wybierz tę funkcję a następnie wykluczaj poszczególne miejsca przyciskiem "wyklucz"
Pozdrawiam,
Artur R

Magister ✭

Widzę, że stosujesz frazy z dodatkiem lokalizacji. Jeśli towim celem jest wyświetlanie reklamy tylko osobom z Warszawy, zmień ustawienia kampanii jak na obrazku:

Zrzut ekranu 2013-10-13 o 20.14.56.png

Pamiętaj jednak, że osoby będące na wyjeździe (np są tymczasowo w Płocku), a szukające po frazie "tresura jeży warszawa" nie dostaną wyniku wyszukiwania. Zaznaczenie powyższej opcji powinno kierować tylko reklamę na wyznaczony region bez względu na profil wyszukiwania danej osoby. 

Dodam jeszcze, że targetowanie na miasto nie jest najszczęśliwszą metodą. Trafność jest słaba (choć może warszawa jest wyjątkiem). Inną sprawą jest, że wszystkie sieci GSM, poza PLAY trafiają właśnie do Warszawy. Czyli jeśli ktoś korzysta z przenośnego internetu w Krakowie, to tak jakby był w Warszawie.

Nie mniej stosowanie "fraza miasto/region" powinno problem rozwiązać. Pomyślałbym jeszcze o dopasowaniu do wyrażenia lub z modyfikatorem czyli np. tresura jeży +warszawa lub "tresura jeży warszawa". W ten sposób słowo warszawa nie zniknie nam z zapytania. 

Najlepszy Współtwórca
Zaleciłbym jednak moją propozycję, ponieważ brak fraz ogólnych w kampanii może mocno zmniejszyć liczbę potencjalnych Klientów. Wykluczenie województw to nie jest duży problem. Trochę więcej czasu zajmie Ci wykluczenie miejscowości koło Warszawy.

Z drugiej strony podaliśmy Ci kilka rozwiązań, które możesz przetestować i sprawdzić, które lepiej się sprawdziło.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, bede testował jak bede miał jakies pytania to napisze w tym wątku Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
A to nie jest przypadkiem tak, że Google bierze IP osoby która wpisuje coś w szukajke patrzy we whois stamtąd bierze miejscowość i jesli jest Warszawa to uznaje że internauta jest z Warszawy?

Wchodze w to narzedzie do diagnostyki reklam zaznaczam Ząbki czy Płock i mam info że reklam tam nie widać, z kolei kolega który ma net z UPC w Ząbkach te reklamy widzi. Biore jego IP patrze we whois - wszedzie Warszawa. Google raczej widzi to samo? Nie ma mozliwosci sprawdzenia dokładniejszego skad jest internauta?

Przed chwilą miałem wejscie na strone na hasło: "fachowiec od tresury jeży pipidówa mazowiecka" patrze gdzie to jest 60 km od warszawy... o ile warszawskie frazy dobrze sie konwetują na klientow i zwykle z co drugiego wejscia mam telefon to psują mi szyki te wejscia z innych miast bo za kazde płace 2-4zł i przez miesiac sie tego troche nazbiera..

A jesli google ustala lokalizacje internauty tylko na podstawie whois z IP to albo musze wykluczać wszystkie miejscowosci albo dodac wszystkie warszawskie kombinacje - dzielnice mokotów, praga, bemowo, itp

Magister ✭
No cóż, problem leży w Polskiej infrastrukturze teleinformatycznej. Pomiar na poziomie województwa jest "wystarczający". Jeśli chodzi o miejscowości to jest właśnie tak jak piszesz. Piszę z Bielska, choć wyniki wyszukiwania wskazują Opole (zaledwie 170km obok ;-).

Nowicjusz ✭
Moje reklamy aż krzyczą że usługi są tylko dla Warszawy i to skutecznie zniechęca do klikania ludzi którzy mieszkają np 50-100km od W-wy ale zawsze znajdzie sie kilka osób dziennie które z ciekawosci klikają a to mnie kosztuje

Najlepszy Współtwórca

http://www.wiw.pl/geografia/miasta/spiswoj.asp - tu masz wszystkie województwa i co najlepsze miejscowości w konkretnym województwie...  wystarczy sobie skopiować miejscowości w mazowieckim do excela i wyrzucić, te na które chcesz prowadzić kampanię.

później wchodzisz na kampanie i wykluczasz grupę miast - klikasz Grupa lokalizacji i wklejasz wszystkie miasta. Następnie szukaj...

ScreenShot348.jpg

Wszystko co znajdzie wykluczasz

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Gdy ustawiałem swoją kampanię na kraj tylko Polska, po późniejszym wejściu w ustawienia lokalizacji w celu sprawdzenia poprawności kierowania (ścieżką którą podałem wcześniej), miałem ustawione również pobliskie lokalizacje wokół Polski(ustawione jak by z automatu). Czyli reklama wyświetlała się również dla Litwy, Ukrainy, Niemiec i wszystkich krajów sąsiadujących z Polską. Możliwe, że tak samo to działa w przypadku kierowania reklamy na określoną miejscowość. Reklama wyświetla się również w obrębie sąsiadujących miast/rejonów do jakiegoś promienia km. Spróbuj wykluczyć te lokalizacje (o ile takowe tam masz) i sprawdź czy to zadziała.

Jeżeli napisałem coś niepoprawnie to proszę o sprostowanie mnie Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam!

Pozdrawiam,
Artur R

Najlepszy Współtwórca
Arturze R temat praktycznie został wyczerpany. To, że reklama wyświetla się koło Warszawy, a nawet na całej polsce spowodowane może być adresami ip użytkowników korzystających z internetu mobilnego oraz np. składni zapytania - czyli ktoś wpisując hasło x + warszawa, a nie jest w danym momencie w regionie zaznaczonym w ustawieniach, czyli warszawie i tak mógł otrzymać wynik w postaci wyświetlenia reklamy - przy odpowiednich ustawieniach kampanii.
Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli masz już ustawione kierowanie na WAW, to dodaj modyfikator + przed nazwą miasta. To usunie tzw. podobne wyszukiwania, które powodują emisję również przy innych miastach - czyli problem nr 1 w twoim przypadku. Przy takim ustawieniu będziesz miał podwójne sito, kierowanie na lokalizację + słowa kluczowe z konkretnym miastem.

tresura jeży +warszawa

tresura jeży +mokotów

Nawet jeżeli ktoś spoza Warszawy wpisze frazę z nazwą miasta "Warszawa" będzie to osoba wartościowa i zainteresowana usługą, także ja bym z niej nie rezygnował (a nuż ktoś szuka tresera jeży dla znajomej z Wawy!)

Jeżelich chcesz być jeszcze bardziej precyzyjny dodaj modyfikatory również przed jeżem i/lub słowem tresura:

+tresura +jeży +warszawa

+tresura +jeży +mokotów

więcej o modyfikatorze dopasowania przybliżonego:

Zmodyfikowane dopasowanie przybliżone umożliwia wyświetlanie reklam dla słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym lub zbliżonych do nich odmian. Zbliżone odmiany obejmują m.in. błędy pisowni, formy liczby pojedynczej i mnogiej, skróty, akronimy oraz wyrazy pochodne (np. „podłoga” i „podłogowe”) i odmiany fleksyjne (np. „podłoga” i „podłogą”). Odmiany nie obejmują synonimów ani podobnych wyszukiwań.