Obecnie 213 forumowiczów jest online
Obecnie 213 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyniki wyszukiwania w Zakupach Google

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭
Witam, mam pytanie odnośnie nowej usługi google "Wyniki wyszukiwania w Zakupach Google" jak mogę dodać tam własną ofertę.(załącznik)
Wydawało mi się ta usługa była dostępna po integracji sklepu z google przez Centrum Sprzedawcy lecz tam nadal nie jest dostępna wersja Polska.
Czy mam przygotować kampanię Adwrads która wyświetli się w tym oknie ???

google-zakupy.jpg 

Pozdrawiam
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wyniki wyszukiwania w Zakupach Google

Wschodząca Gwiazda
Centrum sprzedawcy jeszcze jest niedostępny w Polsce. Jest w fazie testów i dlatego juz polskie firmy mozesz zobaczyc w wynikach wyszukiwania, niestety musisz uzbroić sie w cierplowść

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Reklamy w formie listy produktów emitują się po połączeniu  konta AdWords z Merchant Center. Także podstawą jest feed załadowany do Merchant Center. Tak jak pisze Maciek w tej chwili dostęp do usługi mają beta testerzy. Warto jednak jeszcze przed premierą przygotować sobie feed, dzięki któremu możliwa będzie reklama w formie listy produktów (PLA), o której pisze @Radek W, jak również remarketing dynamiczny i inne nowości. 

Szczegóły tutaj.

Nowicjusz ✭ ✭
Jezu już mnie boli głowa jak patrzę na konfigurowanie, Centrum Sprzedawcy i Adwards. Zwłaszcza że prowadzę kampanię Adwards, a najprostsze z tego będzie przygotowanie pliku dla Centrum Emotikon: Szczęśliwy już rok temu miałem gdzieś w pełni utworzony wzór tylko google tak się ślimaczy z tym projektem że go skasowałem. Krzysztof dziękuję za pomoc wieczorem przysiądę i zobaczymy co z tego wyjdzie. I mam jeszcze pytanie czy jak już prowadzę kampanie Adwards i reklamy są kierowane na konkretne produkty to mam podczas tej integracji szczególnie zwrócić na coś uwagę ???

[ Edytowane ]

W w tej chwili usługa nie jest dostępna w PL. Jeżeli nie jesteś zapisany do bety nie będziesz mógł emitować reklam tego typu. Poniżej kilka zrzutów z funkcji, które powinny się już znajdować na wszystkich polskich kontach i dlatego mogę o nich pisać.

Samo połączenie Merchant Center z AdWords jest banalnie proste (grafika poniżej). 

Jak dla mnie najtrudniejsze i nabardziej pracochłonne (o ile nie zajmuje sie tym jakaś wtyczka) jest stworzenie kanału produktów zgodnego ze specyfikacją.

pla.png

Jeżeli w kampanii chcesz używać tylko wybranych produktów/kategorii możesz to skonfigurować na poziomie konta AdWords

pla2.png

pla3.png

Więcej o konfigurowaniu kampanii w formie listy produktów tutaj.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję, i widzę że w centrum sprzedawcy pojawiła się też Polska Emotikon: Szczęśliwy

Mam jeszcze pytanie podczas testu bazy pojawia się komunikat:

"While items missing recommended attributes will process successfully, we recommend including relevant attributes if they are available. Examples:"

Rozumiem że te pola nie są obowiązkowe ? i jeżeli nie  chcę dzielić się opisami czy jakimiś innymi detalami to mogę te pola pominąć ?

No to baza produktów dodana, Adwardsy skonfigurowane czekam na efekty, ciekawe czy baza przejdzie moderacje bo rozumiem że baza jest teraz sprawdzana przez google. "Awaiting review"

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Pola te nie są obowiązkowe. Aczkolwiek najlepiej uzupełnić wszystko co tylko się da.
Jeśli ten status będzie się utrzymywał dość długo to najlepiej skontaktuj się ze swoim "opiekunek" AdWords.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

I po paru dniach w centrum sprzedawców powoli następuje akceptacja bądź odrzucenie dodanych artykułów. Wygląda to na ręczną robotę na razie dodane jest z 10% oferty.

A na osłodę pojawiają się już reklamy graficzne, nie zawsze i nie na każdy tytuł i tylko w momencie gdy dodam do tytuły słowo książka ale to dobrze przynajmniej trafiają osoby zainteresowane książkę a nie pobraniem czy chomikiem.

Dziękuję za pomoc !!!

reklama centrum sprzedawcy.jpgreklama centrum sprzedawcy2.jpg

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Niektóre frazy są już mocno obstawione.
U mnie skan xml-a trwał dosłownie kilka minut - wydaje mi się, że pełny automat (+/- 9000 produktów).

kosze.JPG

[ Edytowane ]

Nowicjusz ✭ ✭

Witam ponownie, reklamy działają wydaje się że nawet mają lepszą klikalność niż zwykłe reklamy Adwards jest tylko jeden minus, załadowałem całą bazę produktów a nie wybraną ofertęprzez co koszt konwersji jest trochę za wysoki.

Może wiecie czy jest gdzieś jakiś tutek jak aktualizować bazę produktów. Ja swoją utworzyłem w docs.google.com/spreadsheet, usunąłem z niej część produktów trochę dodałem ale nie mam pojęcia jak teraz mam zaktulizować ofertę w Centrum Sprzedawcy.

Pozdrawiam

r.w

Możesz wyłączyć "wszystkie produkty" w miejscach docelowych i wybrać dowolne wg atrybutów:

aut.png