AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 158 forumowiczów jest online
Obecnie 158 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie lokalizacji

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

Ustawiłem kierowanie reklam na Warszawę, jednak w raportach lokalizacji nadal widzę że użytkownicy z innych miast klikają.

Rozumiem że wynika to z tego, że są zainteresowani Warszawą.

Problem jest taki, że ktoś kto ma IP z Gdańska notorycznie wyklikuje mojego reklamy. Blokada IP nic nie daje, bo ma dynamiczne.

W jaki sposób w ustawieniach mam zablokować wszystkich użytkowników z Gdńańska, nie zależnie czy są/byli zainteresowani Warszawą ?

I drugie pytanie:

Czy różni się kierowanie reklam "Tylko na Warszawę", z opcją że zaznaczam Kierują na Warszawę i wyklucz Gdańsk.

Zakładałem, ze że jak wybraną tylko Warszawę, to nie ma sensy wykluczać całej polski itp.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wykluczenie lokalizacji

Najlepszy Współtwórca
składnia zapytania. Jeśli ustawienie kierowania jest domyślne to oprócz ip, brana jest jeszcze składnia zapytania, czyli osoby szukające fraz z nazwą regionu, na jaki kierujesz reklamy

Natomiast w Twoim wypadku dodatkowo należy zastanowić się nad wykluczeniem Gdańska
Dominik Myślak

Dot.: Wykluczenie lokalizacji

Wschodząca Gwiazda
Warszawa to trochę złożony problem, ponieważ np. internet bezprzewodowy LTE ma zawsze IP Warszawskie, chociaż jesteś np. w Gdańsku. Sprawdzoną metodą będzie kierowanie na dzielnice Warszawy oraz w "opcje lokalizacji ( zaawansowane) zaznaczyć na "Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie". A to lista dzielnic Warszawy:

Śródmieście, mazowieckie, Polska
Bemowo, mazowieckie, Polska
Ochota, mazowieckie, Polska
Ursus, mazowieckie, Polska
Żoliborz, mazowieckie, Polska
Bielany, mazowieckie, Polska
Włochy, mazowieckie, Polska
Wesoła, mazowieckie, Polska
Mokotów, mazowieckie, Polska
Białołęka, mazowieckie, Polska
Targówek, mazowieckie, Polska
Praga-Północ, mazowieckie, Polska