Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie klientów z remarketingu

Nowicjusz ✭

Cześć,

czy istnieje sposób na wykluczenie klientów z listy remarketingowej? Można tworzyć osobne segmenty: 1. klienci 2. osoby odwiedzające np. 3 strony i kierować do nich zupełnie inne komunikaty?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tworząc nowy segment (możesz tworzyć różnego rodzaje segmenty w zależności od zachowań użytkowników czy innych parametrów) w Google Analyticsie może on zostać przez Ciebie ustawiony również jako lista odbiorców.

Jeśli masz połączone konta Google AdWords i Google Analytics, to taka nowo utworzona lista odbiorców trafia na Twoje konto AdWords.

Każdą listę remarketingową / odbiorców możesz przypisać na poziomie grup reklam, czyli w kampanii remarketingowej możesz utworzyć x grup reklam w zależności od Twoich potrzeb, skierować te grupy reklam na konkretne listy remarketingowe, a w reklamach utworzyć komunikaty pasujące do danej listy odbiorców.

Każdą listę możesz również ustawić jako wykluczającą na poziomie grupy reklam czy całej kampanii.

Te wszystkie możliwości powinny dać Ci szansę na dotarcie do bardzo dobrze sprecyzowanych Klientów.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

a w jaki sposób mogę swoich obecnych klientów wykluczyć z list remarketingowych?  Możliwa jest jakaś integracja przez API?

Najlepszy Współtwórca

Utwórz listę remarketingową z użytkownikami, którzy dokonali zakupu / transakcji.

Później taką listę możesz wykluczyć.

Jeśli śledzisz użytkowników, którzy się zarejestrowali, to również mogłabyś utworzyć taką listę z zarejestrowanymi użytkownikami i ją wykluczyć.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Przy B2C udałoby mi się to. 

A co w przypadku jeśli użytkownicy przez strony składają zapytanie (ale zapytanie to nie zakup), a sprzedaż nie jest całkowicie zautomatyzowana, tylko przeprowadzana przez Handlowca, ale mam bazę klientów w osobnym systemie. Czy widzisz jakąś możliwość wykluczenia tych klientów? Może jakieś połączenie dwóch domen i jeżeli ktoś logował się do strony A (czyli klient) zostanie wykluczony z remarketingu?

Najlepszy Współtwórca

Listy remarketingowe można udostępniać w obrębie kont AdWords.

Więcej o udostępnianiu list w artykule https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Udostepnianie-list-remarketingowych-innym-kontom-...

Mając emaile użytkowników możesz utworzyć listę emailową Klientów ale one służą do kierowania reklam na GSP czyli reklamy na gmailu.

Jeśli ta druga witryna www należy do Was, to możesz jeszcze na podstronie potwierdzenia zarejestrowania się umieścić w kodzie tej podstrony kod konwersji wygenerowany z Twojego konta Google AdWords.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Możesz użyć liste e-maili, żeby ich wykluczyć z kampanii, pamietaj jednak, że lista musi mieć ich minimum 1000.

@Dominik Myślak(Ty na pewno to wiesz, ale może nie wszyscy Emotikon: Mrugający ) listy służą do GSP, ale nie tylko. Można ich użyć również w wyszukiwarce i YT

Wschodząca Gwiazda

Te wymagane 1000 adresów email musi być kontami Google, a nie każdy ma konto Google na swoim adresie email.

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że większość maili nie jest kontami Google.

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Dlatego sugerowałem również inne rozwiązania.

Dominik Myślak