AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 125 forumowiczów jest online
Obecnie 125 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenia

Student ✭ ✭ ✭

Czy słowa kluczowe można dodawać w schemacie np. "słow*" lub coś w tym stylu?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wykluczenia

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Nie. Można stosować różne typy dopasowań.

 

 

wyk.png

Dot.: Wykluczenia

Wschodząca Gwiazda

Tak jak pisze Krzysztof, lepiej posługiwać się dopasowaniami i lepiej uważać co się wyklucza i w jakim dopasowaniu aby nie było konfliktów fraz na koncie.  

System sam zwykle podpowiada wykluczenia fraz z listy wyszukiwanych haseł w dopasowaniu ścisłym. Jeśli masz pewność, że dane słowo możesz wykluczyć i żadna odmiana z nim związana nie będzie dla Ciebie atrakcyjna to ustaw dopasowanie ogólne. Ale jeśli nie masz pewności to stawiaj na konkretne hasła, odmiany w dopasowaniu ścisłym.  Poniżej kilka cenny uwag od Google jeśli nie udało Ci się dotrzeć do źródeł:

 

  • Wykluczające słowa kluczowe należy dobierać z rozwagą. Jeśli dodasz zbyt dużo wykluczających słów kluczowych, Twoje reklamy będą docierać do mniejszej liczby klientów.
  • Twoje reklamy będą się nadal wyświetlać dla odmian haseł wybranych przez Ciebie jako wykluczające słowa kluczowe. Jeśli słowa kluczowe składają się z kilku wyrazów, Twoje reklamy mogą się wyświetlać w wynikach wyszukiwań, które zawierają jedno z wykluczających słów kluczowych. Załóżmy, że dodasz wykluczające słowo kluczowe „butelka wina”. Reklama będzie się nadal wyświetlać w wynikach wyszukiwania haseł „kieliszki do wina”, „czerwone wino” lub „szklana butelka” i na stronach, które te hasła zawierają. Reklama nie pojawi się jednak w przypadku haseł „butelka czerwonego wina” lub „butelka i kieliszki do wina”.
  • Nadal będziemy wyświetlać Twoją reklamę, gdy ktoś wyszukuje wyrażenie składające się z ponad dziesięciu słów, w przypadku gdy Twoje wykluczające słowo kluczowe występuje zaraz po nich. Załóżmy, że Twoje wykluczające słowo kluczowe to „zniżka”. Reklama może się wyświetlić dla wyszukiwania „ładne i czyste pokoje hotelowe w Sopocie blisko miejskiego molo zniżka”, ponieważ Twoje wykluczające słowo kluczowe jest jedenastym słowem w wyrażeniu. Z drugiej strony nie wyświetlimy tej reklamy dla wyszukiwania „ładny czysty pokój w pensjonacie na Mazurach nad jeziorem zniżka”, ponieważ Twoje wykluczające słowo kluczowe jest dziesiątym słowem w wyrażeniu.