AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 79 forumowiczów jest online
Obecnie 79 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Wykluczenia na poziomie kampanii i grup reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Czy warto w ogóle bawić się w rozgraniczanie słów kluczowych dla poszczególnych grup reklam? Mówię tu oczywiście o sytuacji, w której nie mam słów, które chciałbym, żeby w danej grupie się wyświetlały, a w drugiej nie. Mam za to słowa, które nie będą pasowały do wszystkich grup, ale tak jak wspominałem nie będą też odsiewały mi pożądanego ruchu. Zastawiam się czy mogę zaoszczędzić czas i wrzucić wszystkie frazy na poziomie kompanii? 

Czy może ugram coś więcej, jeśli jednak przypiszę je do konkretnych grup? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Jeśli masz pewność, że dane słowa kluczowe nie wykluczą pożądanego ruchu w poszczególnych grupach, to jak najbardziej możesz dodać wykluczenia na poziomie kampanii.

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej będziesz miał frazy, które należy przypisać do konkretnych grup reklam - których nie chcesz dla konkretnych produktów/usług z danej grupy reklam, jak i takie dotyczące całej kampanii.
Możesz również dodawać listy z wykluczającymi frazami i dodawać je do konkretnych kampanii - to ułatwia życie, gdy np. chcesz dodać negatywne frazy jako wykluczenia. Tworzysz sobie jedną listę i w przyszłości dodajesz do niej nowe frazy. Dodajesz do takiej listy konkretne kampanie.

Dominik Myślak