Obecnie 364 forumowiczów jest online
Obecnie 364 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Hej,

Pytanie, czy jest możliwość wykluczenia lokalizacji na poziomie słów kluczowych?

Mam sytuacje w której słowa kluczowe na danej lokalizacji po prostu nie sprawdzają się i chciałbym je wykluczyć. Problem w tym że z tego co dało mi się znaleźć to wykluczenie na poziomie całej kampanii, a w kampanii mam kilkanaście innych słów, które dla tej lokalizacji działają na prawdę b.dobrze.

Rozważałem opcję skopiowania kampanii, tak aby jedna kampania = jedno słowo kluczowe, ale nie chcę robić tak dużego bałaganu na koncie.

Czy znacie wyjście z tej sytuacji? Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedźEmotikon: Szczęśliwy Z góry dzięki!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

Najlepszy Współtwórca
Osobiście znam tylko takie wyjście jak sam napisałeś, czyli druga kampania. Wykluczać lokalizacje można na poziomie kampanii.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Wydzielenie osobnej kampanii wcale nie będzie powodowało bałaganu. Dostosowujesz ustawienia pod siebie, tak żeby lepiej Ci się pracowało na kampaniach i prościej wyciągało wnioski. Ja na jednym z kont mam 30 kampanii dyktowanych względem produktów i rynku. To nie oznacza, że mam bałagan, a jedynie dostosowuję strukturę kampanii względem wyników jakie chce osiągnąć.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Gdy mam w sklepie kilkadziesiąt produktów i pomnożyć te produkty przez ilość kombinacji słów kluczowych to uwierzcie mi że robi się bardzo duży bałagan. Kampania z ogromnym budżetem który wymaga bardzo ścisłej kontroli i nie mogę pozwolić sobie na wtopę.

Jak dla mnie to powinien być jeden z obowiązkowych update panelu AdWords. Funkcjonalność powinna wydawać się podstawowa, a mimo wszystko brak jej w standardzie. Możliwe że przyczyną jest mały popyt na nią.

Wschodząca Gwiazda
Patryk ja w takich przypadkach właśnie sobie dziele kampanie ze względu na kierowanie. Mi to pasuje, bo szybko widzę, który region jest fajny ( dużo konwersji) i tu podnosimy budżet, a tam gdzie jest mniej fajny obniżamy budżet. Jak wiesz mamy taką możliwość wyłącznie na poziomie kampanii ( budżet dzienny ), a przy twoim myśleniu nie miałbym takiej możliwości. Pozdrawiam Adaśko