Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Hej,

 

Pytanie, czy jest możliwość wykluczenia lokalizacji na poziomie słów kluczowych?

Mam sytuacje w której słowa kluczowe na danej lokalizacji po prostu nie sprawdzają się i chciałbym je wykluczyć. Problem w tym że z tego co dało mi się znaleźć to wykluczenie na poziomie całej kampanii, a w kampanii mam kilkanaście innych słów, które dla tej lokalizacji działają na prawdę b.dobrze.

Rozważałem opcję skopiowania kampanii, tak aby jedna kampania = jedno słowo kluczowe, ale nie chcę robić tak dużego bałaganu na koncie.

 

Czy znacie wyjście z tej sytuacji? Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedźEmotikon: Szczęśliwy Z góry dzięki!

 

 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

Najlepszy Współtwórca
Osobiście znam tylko takie wyjście jak sam napisałeś, czyli druga kampania. Wykluczać lokalizacje można na poziomie kampanii.
Dominik Myślak

Dot.: Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

Wschodząca Gwiazda
Wydzielenie osobnej kampanii wcale nie będzie powodowało bałaganu. Dostosowujesz ustawienia pod siebie, tak żeby lepiej Ci się pracowało na kampaniach i prościej wyciągało wnioski. Ja na jednym z kont mam 30 kampanii dyktowanych względem produktów i rynku. To nie oznacza, że mam bałagan, a jedynie dostosowuję strukturę kampanii względem wyników jakie chce osiągnąć.

Dot.: Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Gdy mam w sklepie kilkadziesiąt produktów i pomnożyć te produkty przez ilość kombinacji słów kluczowych to uwierzcie mi że robi się bardzo duży bałagan. Kampania z ogromnym budżetem który wymaga bardzo ścisłej kontroli i nie mogę pozwolić sobie na wtopę.

Jak dla mnie to powinien być jeden z obowiązkowych update panelu AdWords. Funkcjonalność powinna wydawać się podstawowa, a mimo wszystko brak jej w standardzie. Możliwe że przyczyną jest mały popyt na nią.

Dot.: Wykluczanie lokalizacji na poziomie słów kluczowych

Wschodząca Gwiazda
Patryk ja w takich przypadkach właśnie sobie dziele kampanie ze względu na kierowanie. Mi to pasuje, bo szybko widzę, który region jest fajny ( dużo konwersji) i tu podnosimy budżet, a tam gdzie jest mniej fajny obniżamy budżet. Jak wiesz mamy taką możliwość wyłącznie na poziomie kampanii ( budżet dzienny ), a przy twoim myśleniu nie miałbym takiej możliwości. Pozdrawiam Adaśko